Onur (Pride) (2014)

Onur (2014)Pride

Puan 8.5 (6 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Komik, LGBT
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
119 dakika
62
1
118
84
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
İnsana umut veren bir film kesinlikle. Güzel insanlar bir avuç olsa da fark yaratmayı başarabiliyorlar. Öfke ve önyargılar karşısında sakinliği koruyup ikna etmeye çalışmak, bunu yaparken de güzel ve vicdanlı olandan uzaklaşmamayı becerebilmek.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
başarılı bir direniş filmi olmasının yanında hoşgörü ve anlayışın dünyayı nasıl güzelleştirebileceğine ya da tersi yaklaşımların nelere yol açabileceğine dair de güzel bir film olmuş. ve evet bana da fazlaca yumuşatılmış geldi. yaşananlar biraz daha gerçeğe yakın -sert- haliyle aktarılsaydı güzel bir filmden daha fazlası olabilirdi sanki.
report_problem
5 yıl önce
neway profil resmi
neway
Epeyce yumuşatılmış bir şekilde anlatılmış olaylar, film yine de güzel olmuş. Bir tık üste çıkıp daha gerçekçi anlatılsa daha hoşuma gidebilirdi elbet ama bu haliyle de güzel, izlenilesi.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Bence tüm baskılara rağmen muhafazakarlığın ön plana çıktığı bir dönemde dayanışma içerisinde zoru başarmışlar. Ön yargıyla ve kompleksle yaklaşan insanlara en başta izlettirilmeli. Özellikle o teyzelerin tatlılıkları ve destekleri harikaydı. Oyunculuklardan, kostümlere, aksanlarına .. her şey tek kelime ile harikaydı. İzlettirlmeli!
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Gerçek olaylara dayanan film gerçekte olanları epey hafif ve romantik bir üslupla anlatmış bence. Thatcher dönemi İngiltere'de muhafazakarlığın tavan yaptığı bir dönemdi ve müdahaleler de ziyadesiyle sertti ama filmde işin bu kısmı neredeyse yok gibi. dolayısıyla biraz romantik bi anlatım olmuş. ele aldığı meselenin ağırlığına kıyasla hafif bir film ama bazen de hafif anlatılmalı belki de ... beğendim sonuç olarak :)
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Dileks profil resmi
Dileks
Güzel film. İzlenmesi tavsiye olunur.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
sinefilzeyn profil resmi
sinefilzeyn
Çok iyiydi film, izlerken aklıma biz (Türkiye) geldi. Acaba bizim Gay ve Lezbiyen arkadaşlarımız Soma için para toplasa ne olurdu diye düşündüm ve aklıma hiç iyi şeyler gelmedi. Biz çok tahammülsüz, boş eleştiren, kötü insanlar olma yolundayız, birbirimize saygımız yok ve bu film aksini çok iyi anlatmış, çok etkilendim.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden. izleyin izleyin ve izleyin. ..
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
bu yıl izlediğim en tatlı film denebilir. dram sahneleri dahil her dakkasında izleyicinin içine pozitif enerji pompalıyor.
report_problem
6 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Dram ve komediyi çok güçlü bir hikayede birleştiren harika film. Benim için 2014'ün en iyilerinden. Neoliberal politikalar ve feodal baskılar arasında sıkışan insaların dayanışma öyküsü…. Keşke bizde de olsa :/
report_problem
6 yıl önce