Persuasion (1995)

Persuasion (1995)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
107 dakika
4
0
10
9
EsraG. profil resmi
EsraG.
İzlediğim ikinci Persuasion uyarlaması. Ve bunu da çok sevdim. Sanırım filmlerin bu kadar iyi olması romanın ne kadar sağlam olduğunun da bir işareti. Karakterlerin sadeliği, yapmacıksız tavırları ve samimiyetleri, dönemin zarafeti ve asilliği ile birleştiğinde ortaya böyle bir iş çıkıyor. Jane Austen'ın incelikle işlediği mükemmel diyalogları yüzeysel değil ve günümüzde bile hala değeri bilinecek düzeyde. Eğer günümüzün gözünüze sokulan,iddialı aşk hikayelerinden sıkıldıysanız ve sakin bir film arayışındaysanız sizin için oldukça ideal olacaktır.
report_problem
4 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Persuasion'ın iki uyarlamasını da izledim ve ikisinden de ayrı tat aldım ve bu filmi de çok sevdim.Konu örgüsünü daha detaylı bir şekilde vermiş, diyaloglar daha açık seçik ve birbiriyle bağlantılıydı.Oyuncular genel olarak sıradan görünümlü karakterler ve bu da dönemi sanki en gerçek ve doğal haliyle yansıtmış.Bu filmleri izlerken Jane Austen'in o insanın içine işleyen derin cümlelerini yakalamayı çok seviyorum..''..None of us want to be in calm waters all our lives.''
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Kostümler güzel ve bir Jane Austen hikayesi oluşu ilgi çekici ama bu dönem filmlerinin genelinde olan yapmacık tavırları pek sevmiyorum biraz sinir bozucu geliyor bana. Hikaye de çok etkileyici gelmedi, durağan biraz.
report_problem
4 yıldan fazla önce