Once (2007)

Once (2007)

Puan 7.9 (20 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İrlanda
Süre
86 dakika
370
14
1135
552
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
İzlerken film değil de bı pencereden insanları izliyormus gibi hissettim. Film o kadar gerçek hissettiriyor yani. Abartısız oyunculukları ve müthiş şarkılariyla tertemiz bı filmdi. Güzel müziğe doymak için bile izlenir.
report_problem
11 ay önce
umrant profil resmi
umrant
Kalbimi buran bir film oldu,garip ,hüzünlü ,...Toparlarsak hayat gibi bir film.Ayakları yere basan romantizm filmleri arasında yeri,şarkılarıyla da hafızalara işlenmeyi hakkediyor...
report_problem
11 ay önce
Selenora profil resmi
Selenora
Öncelikle sevmediğim kısmı söyleyim, çekim teknikleri bakımından kötüydü.Çoğu yerde kameranın titreyişi o kadar çoktu ki rahatsız oldum fazlasıyla. AMAA... O kadar doğal,gerçekçi,samimi bir filmdi ki.. Tamamen hayat gibi.. Abartı yok, ben senaryoyum diye bağıran hiçbir noktası yoktu. Böyle sanki arkadaşlarınızla eski videolarınızı izliyormuş gibi,anıların sıcaklığını taşıyordu. Ah o müzikler özellikle! Gerçekten çok çok tatlı bir filmdi
report_problem
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Sade ve çok içten muhteşem bir filmdi. Altyazılı izlemenizi tavsiye ederim çünkü müzikleri anladığınızda film daha anlamlı oluyor. Kısacası kendinizi müziğin akışına bırakın.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Aşkın,duyguların ve müziğin en güzel hallerine içten samimi şekilde tanık oluyorsunuz film boyunca. Müzik bütün duygularınıza tercüman oluyor.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Oktay221B profil resmi
Oktay221B
karakterleri gibi yalın samimi bir film
report_problem
4 yıl önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
klip gibi.
report_problem
4 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Ben çok sevmiştim izlediğim zaman. Temelinde müzik olan her şey güzeldir benim için. Bu işle ilgilenen az da olsa kıyısında yer alan insanlara daha etkili dokunan bir filmdi. İzleyin mutlaka.
report_problem
4 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Gününün dörtte üçünde müzik dinleyen,kulaklıkla yaşayan ben için şiir gibi bir filmdi.Sıcacık,samimi...
report_problem
4 yıldan fazla önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
Müzik dinlemek ile film izlemek arasında kararsız kaldıysanız bu filmi izleyin. İkisini de fazlasıyla karşılayacak olan bir seçenek :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
masterofdeath profil resmi
masterofdeath
Falling Slowly şarkısıyla kendine aşık eden bir film.Bir o kadar sade ama bir o kadar da kaliteli film. Mükemmeldi. Hala etkisindeyim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
cillembik profil resmi
cillembik
hiç bitmesin istedim, izleyin izlettirin.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
İlk defa film biter bitmez sayfayı kapatmadım, şarkıyı sonuna kadar dinleyip akan yazıları okudum. Şarkılarını çok sevdiğim filmler olmuştu elbet ama bu bambaşka bir şey. Film resmen hiçbir şey yapmadan çok şey yaptı. Ne bir aksiyon, ne bir macera, ne bariz bir dram ne de tutkulu, sevişmeli öpüşmeli bir aşk... Bunların hiçbiri olmadan çok etkiledi beni. Manken gibi oyuncular olmadan ne de doğal gözüküyor aşklar. İkisi de sağda solda selam verdiğimiz, her zaman görebileceğimiz karakterlerdendi. Müzikler içime işledi, özellikle "Falling slowly" şarkısını şu andan itibaren her gün dinleyeceğim gibime geliyor. Başından da sonundan da oldukça memnunum filmin. Tek bir sahnesinin bile değişmesini istemezdim. Sadece beni bu kadar ağlatmasaydı iyi olurdu.Kendime görev edindim önüme gelene tavsiye edeceğim bu filmi.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
tatlı karakterlerle yormayan müzik dolu guzel bir film. tavsiye ederim...
report_problem
5 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
İzlediğim en saf ve katıksız filmlerden biriydi.Aşkın,müziğin,insanlığın,duyguların en katıksız haline şahit olmaktı bu.İnsanı bin bir duyguya sevk eden,oradan oraya sürükleyen tertemiz bir aşk ve müzik macerasıydı.

İsteseniz yapamazsınız bunları çünkü samimi olmanız gerekir.Glen Hansard ve Marketa ikilisinde fazlasıyla bulunan şeylerdi bunlar,ekrandan veya sinema perdesinden bunlara erişebilmek büyük ayrıcalık,bunları seyirciye yansıtabilmek ise büyük maharet.Kocaman hüzün girdaplarına girmek için bir kere bile "when your mind's made up" dinlemek yetiyor.Bütün albümden ayrı tuttuğum bir şarkı bu,dinleyipte yaşayan anlar ancak diyeyim.
report_problem
5 yıldan fazla önce