Ölümlü Dünya (2018)

Ölümlü Dünya (2018)

Puan 7.4 (81 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Suç
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
107 dakika
238
11
549
19
arifcicek profil resmi
arifcicek
Sağlam güldüm. Kadro efsane güldürüyor. Bence farklı bir komedi bakış açısı geliştirmişler. Eğlenmek için izlemek isterseniz istediğinizi alıyorsunuz.
report_problem
6 ay önce
satir.arasi profil resmi
satir.arasi
İzlerken oldukça tat aldığım değişik bir Türk filmiydi. Kadro çok iyiydi.
report_problem
11 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Abartılmış bir ÇÖPFİLM ÇÖP ÇÖP ÇÖP
report_problem
1 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Sünse de yavanlaşmayan absürt yapısı takdire şayan. Zaman zaman Beckett, Pinter, Stoppard oyunlarını okuyormuş gibi hissettim. Varoluşsal yapının içinde şiddete verilen yer Camus'un benzetmeleri, Braveheart kahramanlık müziği ve Türk filmi yapısından yabancılaştığımız anlar çok iyi yakalanmış. Ama Türk filmi izlediğimizi belli etmek için çok da sağlam vuruşlar yapılmış. Gurbet, Cahit Berkay, Moğollar gibi. Yaratıcı birkaç beyin bir araya gelmiş ne güzel de olmuş ve çok kez de çeşitlendirilmiş. Absürtten şaşmayın lütfen. Hayatı tiye almayıp ciddiye alırsak, bilinç dışına erişemez ve ölüp gideriz. Çok ciddiye alınası bir hayat değil yaşadığımız, görünen, sunulan. Ne diyelim be ağabey ölümlü dünya..
report_problem
1 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
Pek bir yere bağlanamaması üzse de ara ara güldürdü.
report_problem
1 yıl önce
potakal profil resmi
potakal
filmi izlerken rüyalarımdan birindeymiş gibi hissettim; bir hedef var ama süreç müthiş sıkıntılı, işler bir türlü yoluna girmiyor, tam olacak derken hep bir engel, nasıl absürt engeller hem de. bu da bu filme yapılmış en garip yorum oldu herhalde
report_problem
1 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Birebir Tarantino taklidi , çöp film. İnsan bu kadar mı çalar çırpar . Ama nasıl beğenildi Bu kadar ? Bunu düşüncem epeyce
report_problem
1 yıldan fazla önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Müthiş ötesi komedi. Belki 10 defa izlemişimidir. İzlemeyede devam edeceğim. Eksikler yok mu? Bolca var ama kendisini izlettiriyor.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ahmet Mümtaz için izledim açıkçası.Eksikleri var elbette yine de güzel,müzikleri de mükemmeldi. Absürd komedi izlemek isteyenler buyursun ;)
report_problem
1 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Eksiklikleri çoktu ve çok yoğun diyaloglar üstüne kuruluydu film. Aslında başlangıç kısmı gayet başarılı ve merak uyandırıcıydı ama işler sarpa sardıkça senaryoda sarpa sardı ya da tam tersi ama ortaya çıkan işi beğenmedim. Ali Atay ve kadronun bir kısmı yüzünden beklentim yüksekti ama olmamış benim için.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Melkor profil resmi
Melkor
Bir sürü eksik bir sürü hata var, özellikle senaryo açısından, Feyyaz Yiğit'e aşırı aşırı bir güven var(ki neden) ama sonunda ben çok çok güldüm çokça da eğlendim. Feyyaz Yiğit'e o kadar uzun sahneler yazılacağına Mümtaz Taylan gibi Mehmet Özgür gibi oyuncuların var yahu onlara yazsana.
report_problem
1 yıldan fazla önce
BlaCkMyTh profil resmi
BlaCkMyTh
Birkaç yer dışında gülecek pek bir şey yoktu. Gerilim açısından güzeldi o yüzden zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. İzlenir ama çokta şey etmeyin.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Yüksek bir girişle başlayım 2000 sonrası izlediğim en etkileyici iki Türk filminden birisiydi. ki diğeri Pardon filmi defalarca izleyip replikleri ezberlemiştim. Bu da öyle yapacağım filmlerden biri sanırım. Başından sonuna kahkahanızı hiç kesmiyor ve ilginç ama başarılı bir aksiyon yapılmış bu topraklarda. Başarılı aksiyon komedi olarak ilk bile olabilir gözümden kaçan varsa diye bişey diyemiyorum. Yönetmenin Ali Atay olması da bir o kadar sürpriz oldu benim için ve bir o kadar da güzel. Umarım bu ekibi yeni başarılı filmlerde görmeye devam ederiz.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
zirzop001 profil resmi
zirzop001
Oldukça başarılı komik güzel bir filmdi. Geç izledim biraz ama iyi ki izledim :D
report_problem
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Ne müthiş bir filmdin sen ya :) İzlerken hem aksiyona hem müziklere hemde kahkahaya doydum. Muhteşemdi. Kesinlikle izlenmeli. Bayıldımm..
report_problem
2 yıl önce