Nuh Tepesi (Noah Land) (2019)

Nuh Tepesi (2019)Noah Land

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
109 dakika
32
2
100
33
Rainbow profil resmi
Rainbow
Farklı bir konusu var aslında güzel. Ama yeterince iyi kullanılamaması ortaya yeterince güçlü bir film çıkmasına neden olmuş. Haliyle yer yer durağan. Filmi izlettiren şey Haluk Bİlginer ve Ali Atay'ın oyunculukları.
error_outline
6 gün önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
öncelikle mükemmel oyuncu performanslarına sahne olmuş film.
nuri iblge ceylan filmlerini andırıyor uzun replikler kasvetli konuşmalar ve ortam.
filmi fazlasıyla beğendim.
yorumlarda melihkaya demişki sanki ali atay küfür etsin diye çekmişler filmi :)
gerçek hayatta bu tip şeyler yaşayan insanlar da aynı ömer (ali atay)gibi sürekli isyan ve küfür içindeler.bu rolü benimsemek için ne yapacaktı sabır mı çekecek.küfür isyan vsvs
error_outline
yaklaşık 1 ay önce
Couldhard profil resmi
Couldhard
Filmde birşeyler eksik ama ben çözemedim
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
Kadro çok sağlam ancak filmi sevemedim. Nedeni ise kasvetli hava yaratmak amacıyla yönetmenin filmi çok fazla yapaylaştırdığını düşünüyorum. Bu da yeni bir şey değil aslında son zamanlarda bu tarz filmler görüyoruz üstelik bunun onlar arasında öne çıkar bir yanı yok. Filme eksilerimden birisi de Film sanki Ali Atay küfür etsin diye çekilmiş o kadar çok küfür ediyor ki anlatamam. Biraz repliklerin içinin dolu olmasını isterdim çok sıradan, bolca küfür ve bayağı konuşmalar vardı. Filmden biraz da Ahlat Ağacı havası aldım benzerlikler vardı. Yan karakterlere gelecek olursam cami hocasını sevemedim ve muhtarın yanındaki oğlunu da ikisinde de olmamışlık havası vardı. Mehmet özgür sevdiğim bir oyuncu keza diğer ana karakterlerde öyleler, filmi kurtaranda nitekim onların performansı. Bana kalırsa geleceğe kalacak bir film değil alevi fazla sürmez unutulup gider.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce