Nuh: Büyük Tufan (Noah) (2014)

Nuh: Büyük Tufan (2014)Noah

Puan 6.2 (23 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
138 dakika
273
176
1610
496
starch profil resmi
starch
Güzel film. İzlenmeli..
report_problem
2 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Hazreti Nuh ve tufan olayına Tevrat ve İncil gözüyle bakmış bir epik aksiyon filmi. Bu tarz dinsel epiklere meraklı ve aynı zamanda görsel efekt tutkunu seyirciye birebir gider.
report_problem
9 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Hikayeyi dini bir açıdan izlemeden sadece bir film olarak ele aldığınız da aslında altında yatan harika mesajlar var ve çok güzel bir sunum yapılmış diyebilirim. Oldukça güzeldi.
report_problem
9 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
Hikayeyi çok güzel anlatıyor. Onların kültüründe Yafes'in en küçük bizde ise en büyük oğul olması bir kez daha gözler önüne serdi ki bu tarz şeyler toplumdan topluma az da olsa farklılık gösterebiliyor.
report_problem
1 yıldan fazla önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
Dini duygulara ve bilgilere hitap etmediği için pek beğenilmemiş ancak filmde Peygamber Nuh'un hikayesinin anlatıldığı bilgisini bir kenara bırakırsak o kadar da kötü bir film olmadığını anlarız. Bu film'in Aronofsky'ye ait olduğunu ve bu adamın belgesel çekmediğini de belirteyim. Filme gelecek olursak yönetmenin daha önce izlediğim Mother filminin birkaç tık altıydı ama tat olarak benzer şeyler hissettirdi özellikle sonunun yani tufandan sonrasının fazla uzun tutulduğunu düşünüyorum burası daha hızlı geçilebilseydi daha iyi olabilirdi.
report_problem
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Hollywood kafası taşıyor elbette ancak görsel anlamda ve oyunculuklar için oldukça etkileyici diyebilirim. Hikaye aynıdır değildir çok ilgilenmiyorum. Döneminin fairy tale furyasına çok uymuş sadece bunu söyleyebilirim. İnsan türleri, iradesi, merhamet vesaire oldukça çeşitlendirilmişti. Ciddi bir film çekme amacı ile yola çıkılmadığı belliydi. Ancak o esrikliğin üzümle, yaşamın tohumla, beklenen umudun böğürtlen ile gelmesi beni çok memnun etti. Yalnız watcher'ları Mazlum Kiper sesi ile dinledikçe aklıma Saruman ve Entlerin muharebesi geldi sürekli ahahah.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Beklenilen etkiyi bırakmadı...
report_problem
4 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Çeşke hiç yapılmamış olsaydı dediğim filmlerdendir. İlk çıkacağı zaman dört gözle beklemiştim. Fragmandan falanda baya beklentim vardı. Ama filmi izleyince resmen çöküntü yaşadım. Konu o kadar dağınık ve dikkatsiz kurgulanmış ki bazen konu örgüsü dağılıyor. Başta. zaten bize göre hikaye yanlış. İslama göre. İzledim pişmanım
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
3d izledigim bir filmdi,kara listeye eklemisim,o donem yorum dahi yapmamisim.Dini acidan hicbir onyargi tasimadan bu konuda beklentisiz izledim ama nuh tufanini konu disi birakin,bu kadar mantik hatasiyla dolu ,hicbir ucundan tutulmayan,oyunculuklarin vasat ,sahnelerin gereksiz uzatildigi,basbayagi sikici bir film beklemiyordum.Ah "Nuh Tufani" ne guzel bir film olurdu,yapan olsaydi :(
report_problem
5 yıldan fazla önce
Kevlar profil resmi
Kevlar
Konuyu bir filme güzel uyarlamışlar, gerçekten filme dönüştürülmesi zor bir olay, o açıdan taktir ettim. Görsel açıdan da oldukça iyi, sadece tufanı değil öncesi ve sonrasını da anlattığı için gayet yeterli ve hoş olmuş.
report_problem
5 yıldan fazla önce
mistafa profil resmi
mistafa
konu açısından sıkıntılı olsada görsel açıdan güzeldi
report_problem
5 yıldan fazla önce
oguzhank8 profil resmi
oguzhank8
Benim en büyük dezavantajım bu filmi 3D olarak izlememdi. Ne zaman bir filmi 3D izlemeye kalksam burnumun kaşıntısıyla uğraşmaktan izleyemiyorum. Onun dışında 2 sene arka arkaya Oscar almış kaliteli oyuncu vardı ki bu filmin çok harika olduğunun mesajcısıdır. Russell Crowe gerçekten film seçerken çok çok ince eleyip sık dokuyor. Gerçekliğe uygunluk bakımından incelersek elbet kopukluklar standarttan sapmalar bulunur. Film izlerken ne olursa olsun sadece esere odaklanıp maneviyatı kapının arkasında kalması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin WWZ gibi düşünüp böyle bir şeyin gerçekte hiç olmadığını düşünüp sadece senaryo olarak düşünüp izlersek.. İşte o zaman kötü bir film olmadığı ortaya çıkıyor kendi adıma görüntüleri kaliteli buldum. Tabiki daha iyi şeyler beklenirdi bu konuyla ilgili ama yerden yere vuranları duydum o kadarda hak etmiyor.
report_problem
5 yıldan fazla önce
kubra.tegilmez profil resmi
kubra.tegilmez
Çok saçmaydı ya neysee
report_problem
5 yıldan fazla önce
eness profil resmi
eness
filmi izlerken filmden önce ister istemez inanç sorgulaması yapıyorum ve hiristiyan uydurması olarak beyaz perdeye yansıyan bu filmi kınıyorum filmde zina tarzı şeyler oluyor bunu bi peygamber filmine koyacak kadar alcak bu şerefsizler
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Hiç bir filme kötü demem. Harcanmış bir emek var sonuçta. Daha iyisini zaten yapamam. İzleyici olarak yorumum şudur ki; şöyle güzel kadroyla o kadar da sermaye koymuşsunuz biraz daha iyi bir şey beklerdim sanki.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce