Bay Hiç Kimse (Mr. Nobody) (2009)

Bay Hiç Kimse (2009)Mr. Nobody

Puan 8.4 (47 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Belçika
Süre
141 dakika
1244
76
3243
745
Selenora profil resmi
Selenora
Film anlamlı mı? Kesinlikle ve kesinlikle çok anlamlı. Ancak boğuldum, gerçekten nefes almaya ihtiyaç duydum. Yani şunu sorgulayıp duruyorum anlam taşıyan şeylerin sıkıcılıkla işlenmesi neden? Neden derin olacağım diye bu kadar karmaşıklığı en bezgin şekilde ekrana yansıtıyorlar. Üstelik en sevdiğim türün en sevdiğim konuları ve en sevdiğim karmaşayı taşımasına rağmen beni öldüresiye sıktı. Yalnızca bazı sahneleri alıp arşivlemek istiyorum onun dışında yeniden karşılaşma talihsizliğini yaşamak istemiyorum. Bu kadar beğeneni olan bir filme bu denli hınç duymak da bir yandan üzdü...
report_problem
27 gün önce
dilber34 profil resmi
dilber34
izlediğimi unutmuşum izlerken hatrladım ama tekrar izledim çoggüsel<3
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
şuraya beğendim yerine bayıldım butonu olsa çökertebilirdim, öyle sevdim filmi :) entel olduğum için olabilir :P
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
burcudrn profil resmi
burcudrn
Hayatta seçimlerin her zaman olduğunu ve seçimlerin sonuçlarının nasıl şekil aldığını anlatan bir film. Cidden harikaydı.
Uzun olsa da izlenmesi ve ders çıkarılması gereken bir film olduğunu düşünüyorum.
report_problem
3 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir------> sıkıldım. süresi uzun ama gereksiz uzun değil. hatta her şeyi anladıktan sonra 2 buçuk saate nasıl sığmış diye düşündüm. filmi aşırı uzatmamak için bazı gelecek tahminlerinde bay hiç kimse hemen öldürülmüş. daha fazla içinden çıkılamaz hale gelebilirdi. iyi tercih edilmiş bence. hayatımıza yön veren kararların bizi nasıl bir sona götüreceğini göstermek zor, bir de geri dönüp diğer kararı seçsek ne olur onu da göstermiş. karar içinde karar ve tekrar verilen karar. bütün sonuçlarla birlikte parça pinçik edilmiş ve düzensiz sıralama ile karşımızda. film içinde film. aynı karakterler farklı gelecekler. yalnız bence bilim kurgu öğesi yok. 9 yaşındaki bir çocuk; ön görü yeteneği, hayal gücü ve başlarda izleyiciye de verilen bilgilerle oluşturulmuş gelecekleri hayal ediyor. geleceği bilsen ne yapardın sorusuna olasılık dışı bir tepki ile tahminde bulunmadığı tarafı seçmiş olması dikkatimi çekti. zaten anna karakteri geleceği bilme ile ilgili bir dialogda bay hiç kimseye geleceği bilmek hiç eğlenceli olmaz gibi bir cümle kullanıyor. sonu hakkında spoiler vermiş cümle, tabi ki sonda anlaşılıyor :-) izlerken sıksa da dikkatinizi vermenizi tavsiye ederim çünkü sona doğru bazı bilgiler lazım oluyor. ne olduğunu anlamaya çalışarak zaman harcamayın, kendinizi filmle birlikte akıntıya bırakın çünkü anlamaya çalışırsanız bir birbuçuk saat anlamsız gelecektir.
report_problem
3 yıldan fazla önce
kadifekirpik profil resmi
kadifekirpik
'' Sen kendinin var olduğundan nasıl bu kadar emin oluyorsun? Sen de yoksun bende öyle. biz sadece dokuz yaşındaki bir çocuğun hayal dünyasında yaşıyoruz. Bizi imkansız bir seçimle karşı karşıya gelen dokuz yaşındaki bir çocuk hayal ediyor.'' ben diyorum ki dünyayı ''dokuz'' yaşındaki çocuklar yönetsin :))
report_problem
3 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Hayatımızın her anı ikilemlerle dolu. Her an bir tercih yapmak zorundayız. Sağdan mı gitsem yoksa soldan mı, bu arabayı mı alsam yoksa şunu mu, nefes almalı mıyım yoksa aldığımı versem mi!? Tabiki de her tercihimiz diğerlerinden başka sonuçlar doğurur. Kendimize bir yol seçeriz ve ardımızda belki de onlarca farklı ihtimal bırakırız.. Peki ya bu ihtimallere ne olur? Size şöyle bir şey sorsam, geride bıraktığımız onlarca ihtimal de dahil olmak üzere tüm tercihlerinizin sonuçlarını bilseydiniz ne yapardınız? Bilim, felsefe, aşk, teoriler, ihtimaller ve her yol ayrımında bambaşka diyarlara çıkan hayatlar.. Bu film işte tam da bu. Jared Leto'dan hayranlık uyandıran bir performans, eşsiz müzikler, muhteşem açılar ve her biri ayrı bir sanat eseri diyebileceğim o mükemmel sahne geçişleri... Bence mutlaka izleyin. Tabi biraz da sakin kafayla izlemenizde fayda var. Şimdiden iyi seyirler.. :))
report_problem
3 yıldan fazla önce
BELIT profil resmi
BELIT
Tuhaf bir filmdi , aklımda kalan sadece bir replik oldu " her seçim doğrudur"
report_problem
3 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Seçimlerimiz ve tercihlerimiz hayatımızı nasıl değişitiriyor sorusunu film sırasında bolca kendimize sordurtan mükemmel ötesi film
report_problem
3 yıldan fazla önce
ismailsarac profil resmi
ismailsarac
dekor,ışık, kostüm ve renklerle dikkat çekmek istediği yere çok güzel odaklatan bir filmin bulmak her zaman münkün olmuyor. izlerken görüntü konusunda boğulmazsınız fakat film konusu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bulmaca çözerek, sonuç merak ederek sonuca doğru hızlıca ilerleyeceğinizi düşünüyorum. sürenin uzun olmasına çok takılı kalmayacaksınızdır.
report_problem
3 yıldan fazla önce
sapiksisko profil resmi
sapiksisko
Filmin hikayesi olasılıklara dayanıyor kelebek etkisi gibi seçimlerin yaşamına yön vermesi işlenmiş. Açıkçası film biraz uzun tutulmuş 1 saatten sonra ara verirseniz sizin hayrınıza olur öteki türlü sıkılabilir veya beyni yakabilirsiniz :D
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
İzleyeli kim bilir kaç sene oldu ama görünce selam çakmadan geçmek istemedim :D Hani bi arkadaşınız durup dururken ''yeaa kankaa bana güzel bi film söyle de akşam izliyem bari bee'' dediğinde bi anlık afallamayla aklınıza hiç bi film ismi gelmez, bikaç saniye sonra kafayı topladığınızda bi anda 5-6 tane film ismi istemsizce ve otomatik olarak dökülür ya dudaklarınızın arasından, heh işte bu film onlardan biri benim için :D İzleyin, saygılar :)
report_problem
4 yıl önce
busratican profil resmi
busratican
daha yeni izledim ne oldu lan böyle diyosun yani anlamasan bile etkisinden kurtulamıyorsun.İçimde garip bir his bıraktı bu film :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Her anlamda muhteşem dediklerimden biri daha. İyi ki bu kadar geç izlemişim. Özellikle bu kadar sakin bir günde izlemek çok daha etkili oldu benim için. Anlaşılır bir film gibi görünmese de gayet güzel işlenmiş muhteşem bir konusu ve kurgusu var. Müzikler zaten efsane sayılabilecek türden. İzlemek için acele etmeyin :) Başlayınca da sıkılma psikolojisine bürünmeyin derim. Hayırlı seyirler.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Herkesin mantığını kavrayabileciği bir yapım değil. Bu yüzden sevmeyebilir , sıkılıp kapatabilirsiniz ama ilk 2 saate dayanmanızı ve son yarım saati izlemenizi tavsiye ediyorum. Taşlar yerine oturuyor. Güzel bir konudan yola çıkılarak yapılmış , güzel müzikler ve güzel oyunculuklarla süslenmiş harika bir yapım ortaya çıkmış. Oldukça beğendim. Ayrıca anlamayanlar için Mutlaka izlenmeli.
report_problem
4 yıldan fazla önce