Lion (2016)

Lion (2016)

Puan 8.4 (80 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
118 dakika
254
3
445
154
arifcicek profil resmi
arifcicek
Gerçek bir hayattan alıntı, dokunaklı bir film. İkinci yarısı biraz hızlı ilerledi, onun dışında gerçekten ruha dokunan bir film. İlk defa Hint motifleri olan bir filmde Hint müziği yoktu. Filmin sonunda gerçek hikayeye ait videolar gerçekten insanı etkiliyor. Güzel yapım, her çocuğun hayallerine kavuşması dileğiyle.
report_problem
8 ay önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Oldukça sarsıcı, güzel, sonlara doğru daha da iyi olan filmdir. Bir sahnede annenin adını hatırlıyor musun? diye sorarlar çocuğa, ''evet, anne'' diye cevaplar. Çarpıcı sahnelerden biriydi. Kaybolan çocuğu evlat edinen ailenin, ''dünyada yeterince insan var, çocuğumuz olabilirdi ama yapmadık, sizi istedik,'' diyerek çocuğa sahip çıkma gerekçelerini felsefi bir altyapıyla sunması da dikkate değerdi. Ayrıca hemen ardından, küçükken yaşadığı bir anıyı anlatıyor kadın. Babasıyla ilgili anısını anlatırken arkada esmer bir çocuk gördüğünü vs söylüyor. Bir yandan da evlat edinmede kişisel gerekçeler var. Dolayısıyla aslında evlat edinen ailenin görüşleri de sorgulamaya ve tartışmaya davet eder cinsten. Çekimler, sahneler başarılı. Çocuk oyuncu özellikle çok sevimli ve başarılı. Nicole Kidman yine inandırıcılığı üst düzey bir oyunculuk sergilemiş. Harika bir filmdi.
report_problem
8 ay önce
trespih profil resmi
trespih
yaşanmış hikayelerin beyaz perdeye aktarılması beni her zaman etkilemiştir. bu filmde uzun zamandır izlemek istediğim bir filmdi. duygusal yönü tabi ki ağır basıyor ve izledikçe gerçek bir olay olduğu aklınıza geldikçe daha kötü hissediyorsunuz. oyunculuklarıyla beraber gayet başarılı bir film olmuş.
report_problem
12 ay önce
vitocorleone profil resmi
vitocorleone
-annenin adını hatırlıyor musun
-evet,anne

5 yaşındaki bir çocuğun gece vakti tren istasyonunda yapayalnız olduğunu düşünün ve bu çocuk öyle bir kaybolsun ki hindistan'da yaşarken kendini avustralya'da buluyor olsun.ne kadar korkunç değil mi?bir tarafta sana her türlü fırsatı veren seni bugünlere getiren ikinci ailen bir tarafta ise her gün seni bekleyen sana sevgisini sonuna kadar hissettiren öz ailen...
2016 yapımı lion,saroo brierley'in dramlarla dolu hayatını oldukça etkili bir şekilde seyirciye ulaştırıyor.senaryosunu otobiyografik roman olan a long way home'dan alan filmin en iyi film de dahil 6 oscar adaylığı bulunuyor.
filmin kadrosundan bahsedecek olursam da ilk olarak konuşmak istediğim sunny pawar çünkü kendisi daha önce hiç bir filmde rol almamış ama buna rağmen daha ilk dakikalardan oyunculuğu ve tatlılığıyla beni kendisine hayran bırakmıştır.dev patel ve nicole kidman'ın oyunculuğunu konuşturduğu filmin yönetmen koltuğunda ise garth davis oturuyor.garth davis'in ilk uzun metraj filmi olduğunu duyunca şaşırmıştım.hem ilk filmin olacak hem de kadronda böyle oyuncular olacak eminim ki çok zor olmuştur,zaten 20 yıllık konuyu 2saate sığdırmak da kolay değil bütün bunlara rağmen başarılı bir şekilde yönettiği için garth davis'i tebrik etmek gerekiyor bu konuda.
report_problem
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
genel olarak beğendiğim ve etkilendiğim bir film oldu konusunun gerçek olması filmin en büyük büyüsü kesinlikle ama yer yer sıkıcı ve durağandı aslında biraz daha sürükleyici olsa tadından yenmez kültlerim arasına girerdi ama yine de güzel bir film izleyin derim özellikle dram sevenler :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Etkileyici bir hikaye olsa da filmden çok istediğim keyfi alamadım ve büyük bir bölümünde sıkıldım açıkcası. Yine de gerçek hayat oluşu ve olayların garipliği ve sürüklendiği noktalar insanın ilgisini çekiyor.
report_problem
2 yıldan fazla önce
psykhe profil resmi
psykhe
Sıcacık bir filmdi
report_problem
2 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
çok güzel ağlatan ve siz yaşamışsınız gibi mutlu eden bir film.başka da söz yok..😊
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
alisondilaurentis profil resmi
alisondilaurentis
Sanki ben kaybetmişim gibi film bittikten sonra kocaman sarıldım anneme ❤️❤️
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
nicole kidman dan hoşlanmadığımdan galiba bazı yerler yapay geldi. ilk ve son kısımda ağlaya ağlaya öldüm. dev patel i de bizim köyden çıkmış gibi severim. tabii ki izlenmeli.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
scrscream profil resmi
scrscream
Ben sulu göz değilim ve kolay kolay filmlerde pek ağlamam ama ağlattın be saroo. Söylenen söylenmiş yorumlarda zaman kaybetmeden izleyin derim..
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Gerçek bir hikayeye dayanan etkileyici bir dram filmi. Film boyunca boğazıniza bir yumru oturuyor Son 15 dakika göz yaşına hakim olamıyorsunuz.
report_problem
3 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Filmin övgüye hiç ihtiyacı yok o yüzden bunu yapmayacağım. Birinin film ismini eleştirdiğini gördüm ben lion olmasını, bunun nedenini en sonda öğrenmemizi aksine çok sevdim. Ve bu kadar yüce gönüllü insanlar iyi ki varlar..
report_problem
3 yıl önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
5 yaşındasınız, annenizin adını bile bilmiyorsunuz ve evinizden kilometrelerce uzakta, Hindistan gibi kalabalık bir ülkede kaybolmuşsunuz. Çaresizliği bir düşünün.Başınıza gelebilecekleri...Bu film böyle bir durumda başınıza gelebilecek belki de en iyi ihtimali anlatıyor. Çoğu çocuk Saroo kadar şanslı değil. Gerçek bir hikayeden uyarlanmış; oldukça etkileyici, gözlerinizden yaşlar süzülmesine sebep olan, güzel bir film. Kesinlikle izlenmeli. 8/10
report_problem
3 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Filmlerde gercekcilik, yasanmis olaylardan alinmasi beni hep daha cok ceker ve detaylari dikkate alarak ilgiyle izlememi saglar. Film etki altina almayi cok iyi basarmis. Oyunculuklar basta kucuk kahramanimiz olmak uzere cok hostu. Duygulanarak izledim. Mutlaka izlenmesi gerekenlerden...
report_problem
3 yıl önce