Hayat (Life) (2017)

Hayat (2017)Life

Puan 6.7 (49 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Bilim Kurgu
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
104 dakika
110
17
369
98
Rainbow profil resmi
Rainbow
Sen kalk insanlık tarihine çığır açsın diye uzaya keşfe çık ,Mars'ta hayat formu bul besle sonra oysun gözünü :) Klasik bir konu ama akıcıydı,gerilimliydi yine de. Finali ,devamı gelecek havasında 👍
report_problem
2 ay önce
dominiko profil resmi
dominiko
Film güzel. Fakat böyle yaratıksı gerilim filmlerinde sonu kötü bitince deliriyorum. Hayal dünyamda yaratığı ellerimle eze eze öldürüyorum şu an. Öyle sinirliyim.
report_problem
2 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Böyle offf yine mi aynı tarz diye başlayıp aşırı yapay zeka fobisiyle bitirdiğim bir film oldu. Bunlarla baş edilir mi bacım bunlarla uğraşmayın hiç biz bize yeteriz.
report_problem
2 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Film heyecan uyandırdı. Zaten uzay bilimi filmleri genelde sürükleyici oluyor. Burada da uzayı ve bir yaratığı birleştirip gerilim yaratmışlar. Film kendini izlettirdi. Uzay istasyonunda bir yaratıktan kurtulma çabaları eyvallah ama yaratığın bilim adamlarından daha zeki olması bana saçma geldi. Ryan abimizi kısa tutmuşlar. Sonu güzeldi ama farklı bir bakış olmuş.
report_problem
3 ay önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
alien 2135435. Filmin sadece sonu güzeldi,
report_problem
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Pek bir beklentiyle başlamamıştım açıkcası ve beklentimin oldukça üstündeydi film. Bilim kurgu ve gerilim öğeleri oldukça güzel işlenmiş öyleki filmin başından sonuna kadar gerilim hiç düşmüyor. Bir orta kısımdan sonra hafif sıkılır gibi olduysam da son bölümdeki aksiyon bunu toparladı yine. Bu tür başarılı yapım bence zaten yeterince yok o yüzden sevenlerin değerlendirmesi gerek derim. 7,6/10
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
geril geril gerildim bu nedir yahu. filmin ikincisi gelecekse final süper olmuş, aa yok biz tek film yaptık derlerse o zaman final kötüydü.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Aldy profil resmi
Aldy
Spoiler ---- insanligin uzay temali olabilecek en onemli gorevini (uzayda yasamin kesfi) ve teknolojinin en pahali urununu (uluslararasi uzay istasyonu, 200 milyar dolarlik alet) 6 tane GERIZEKALIya emanet edip sonra da herkesin öldügü bir film. Gorseller guzel, uzayli tehditkar ve izlemesi keyifli ama filmlere sinirlenebilen biriyseniz kesinlikle izlemeyin!
report_problem
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
genel anlamda orta halli bir yapımdı konusu ws güzel olsa da film garip bir şekilde durağanlık taşıyor yani film kendi içinde heyecanlansa da aşamalar kaydetse de size o enerjiyi yeterince geçiremiyor o yüzden orta halliydi boş zamanlarta türünü sewenlerin izleyeceği bir yapımdı
report_problem
2 yıldan fazla önce
tugced profil resmi
tugced
bence gayet başarılıydı sonu özellikle farklı bitti devamı gelmeli
report_problem
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Vakit gecirmelik bi film olmus.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
manonthemoon profil resmi
manonthemoon
bilim kurgu hayranı olarak tatmin edici bulduğum söylenemez
report_problem
3 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir------> bizlere yeni bir yaşam formu tanıtan yapım oldukça az. hala alien dediğimizde aklımıza gelen şeyler var. belli bu bir başlangıç filmi. öncelikle saçma bulduğum son plan ve dünyaya gelen calvin den bahsetmek isterim. nasıl bir terslik oldu da plan ters işledi anlataydınız size küfretmemi engellemeniz mümkün olurdu. planı yapan david ve mirandanın beyinsiz olduğunu düşündürmek işe yaramadı. öncelikle dünyaya inmek isteyen calvin, mirandayı neden uzaya gönderiyor. miranda onu durdurabilecek biri değil. o plan ve sonu oldukça saçmaydı. oksijen veren zımbırtıyı içeri at calvin girsin kapat kapıyı uzaya at. modülün manuel kullanımına izin vermezsin geri dönemez... gibi daha uygun bulduğum sonlar belirdi. ikinci filmde manuel kullanımı öğrendi calvin, dünyaya geldi dersin olur biter. bilim kurgu filminde gereksiz duygusallık yaratmak saçmalık. geri kalan kısımlarda bir o kadar hoşuma gitti. şu bilimselliği gayet makul bir biçimde anlatışı eşine az rastlanır derecede. görselleri başarılı. gerilimi pek düşmedi, izlerken ekrana kilitledi desem yeridir.
report_problem
3 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Sene 2017 bilim kurguda çığır açmış filmler varken böyle basite indirgenmiş filmlerden yorulduk hallice senaryo çok iyiydi ama eksikti derinlemesine işlenmemiş bir senaryo sırf devam filmi gelicek diye bu kadar basit kalması hiç hoş değil..
report_problem
3 yıl önce
bardamu profil resmi
bardamu
79' itibariyle bu kulvar bitmiştir.. Daha iyisini yapmaya uğraşmak umurlarında değil.. amerikan bayrağı, japon bayrağı , ingiliz bayrağı..
zumla gitsin..

report_problem
3 yıl önce