Leviathan (Leviafan) (2014)

Leviathan (2014)Leviafan

Puan 7.2 (5 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Rusça
Ülke
Rusya
Süre
140 dakika
60
0
130
160
Celestine profil resmi
Celestine
Söylemek istediğini dolandirmadan anlatan bir film. Ben çok beğendim tavsiye ederim.
report_problem
8 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
İzlerken ağır ilerleyen bir film ve yer yer insan sıkılabiliyor. Kısaca; güç ve yasalarının birilerine göre etkisi. Rahatlıkla Türkiye'de de uyarlanabilinir.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
SOVYETLERİN PRAVDASINDAN OLİGARKLARIN PRAVDASINA..... En güzel votka sahneleri bu filmde !!! Rusya'da sosyetlerin ardından ortaya çıkan ortodoks oligarkları ve onların üzerinden bir diyalektik hikaye sunuyor bizlere... Leviathan. Kolya ve Lilya Oligark yerel yöneticilerin güçlerini kötüye kullandığı küçük bir balıkçı kasabasında yaşamaktadır. Lilya kaçışı, Kolya ise köklerinin peşini hiç bırakmazlar. Güçlülerin çıkarlarıyla çatışmaya çalışan bu küçük aile ( Roma isimli evlat var bir de ) kendilerinden büyük gölgelerin altında kalacaklardır... Ki yaşadıkları şehirde doğru düzgün ağaç bile yetişmemektedir. Efsane Mahkeme sahnelerinde yüzünüze okuyor güzel Yönetmen Zvyagntsev adeta. Ve siz hukukun önünde sürekli kaybediyorsunuz. Yönetmenin içinde yaşadığı Rusya'dan memnuniyetsiz olduğunu sıklıkla vurgular, Rusya Artık sosyalist Gerçeklerin değil, oligarkların ( putinin dediğini hatırlatırım " ne yaptımsa Rusya İçin Yaptım " ) , Hristiyan ortodoks Zenginlerin, Altınla parıldayan Kliselerin Gerçeğidir ( rusça Pravdasıdır ). Yerel polikacılar, yerel derebeyler ve güçsüzler arasında başka bir derdi var yönetmenin... ılımlaştığına, yumuşadığına inanılan kapitalist güç dağılımının sadece bir yalan olduğunu anlatmakta... Yerelden evrensele, Putinden bizim kendi derebeylerimize........... ....... ....... gönderme yapmakta. Grinin en güzel 50 tonu bu filmde . Lilya ile beraber denize vurmak canımı acıttı bu arada ... Benim yalnız ve güzel ülkem ayağıyla uyduruk post modern hikayeler çeken yönetmenler geldi aklıma ona da üzüidüm, onlar ve BENİM güzel ülkem için.... Oldukça güzel bir film, kesinlikle izlenmeli....
report_problem
6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Eh ile iyi arasında diyebilirim filme tam iyi diyemiyorum :) zaman zaman sıkıldığım oldu ama ağır da olsa güzel işliyor konu diyebilirim. Çok fazla beğendiğim bir tarz değildir fakat sanırım Nuri Bilge Ceylan severler benden çok daha fazla sevicektir. Biraz onun tarzına benzettim.
report_problem
6 yıl önce
Rozbud profil resmi
Rozbud
"Deniz canavarını (Devlet) oltayla ile avlayamazsın."
report_problem
6 yıl önce