Kizil Nehirler (Les rivières pourpres) (2000)

Kizil Nehirler (2000)Les rivières pourpres

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
106 dakika
37
3
127
29
Sefa profil resmi
Sefa
İyi oyunculara ve konuya sahip, atmosferiyle ve müzikleriyle etkileyici bir katil - polis filmi. Güzeldi. 7/10
error_outline
4 ay önce
Gencetotay profil resmi
Gencetotay
grange’ın aynı isimli romanını bugün bitirdim. hem olayın geçtiği guernon ve sarzac kasabalarını göreyim hem de bu fransız isimli abiler nasıl telaffuz ediliyormuş öğreneyim diye açtım filmi. açılış sekansını da çok beğendiğimi söylemeliyim.

ister istemez kitapla kıyaslama yapıyorum ve tahmin edileceği üzere kitap çok daha detaylı, çok daha doyurucu. peki kitabının daha iyi oluşu bu filmi kötü bir film mi yapıyor? orasına siz karar verin
error_outline
6 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir----------> olayların birbirine bağlanışı ve gerçekten çözülmesinin zor olduğunu hissettiren yapısı filmi başarılı kılıyor. jean reno' nun duygusal geçişleri fazlasıyla iyi ekrana yansıtmış olması beğenimi kazandı. konuşmama olayına ise anlam veremedim. kitapla alakalı bir ayrıntı sanırım. genelde kitaplarda iyi dedektifler konuşmuyor, hikayeyi erken ele vermemek için. vincent ise vasat gösterilmek için ekstra çaba harcanmış. ana karakteri ön plana çıkarmak için sanırım. bu da kitap hezimeti bana kalırsa.
filmle ilgili bazı sıkıntılarım var. amaçları gereği çocukları değiştirdiniz anladım da, ikiz doğmuşlar, biri alıp diğeri hangi akla hizmet bırakılmış. koca profesörün bu ayrıntıyı gözden kaçırması inanılır gibi değil. diğeri ise, başlangıcı yaklaşık 20 yıl öncesi olan bu karmaşık organizasyonu bir kişinin kurduğu gösterilmiş. 1 tane yaşlı öldürülüyor çünkü. diğer ölenlerin yaşı yetmez. tek başına böyle bir organizasyon mümkün değil. üstelik adamın uzmanlığı doğum da değil. en az 2 kişi olmalılar ki ona da inanmazdım.
izlemek isteyen sürükleyici, merak uyandıran ve eşine az rastlanır bir polisiye film ile keyifli zaman geçirir.
error_outline
4 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Her yoruma baktığımda film kitap ilişkisini incelemişler. Arkadaşım film uyarlama bir film. Kitabın aynısını çekicekler diye bi kaide mi var. Güzel bir polisiye suç gizem filmi. Çok mızmızlanmayın isteyen kitap okur isteyen filmi izler. Her sitede kitapla kıyaslayan yorumculara aldanmayın arkadaşlar. İzlemek istiyorsanız çok güzel vakit geçirirsiniz.
error_outline
5 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
filmini izlemeyin kitabını okuyun veya kitabını okuduysanız filmini sakın izlemeyin çünkü kitabına göre çok kötü bi film
error_outline
6 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Görevini yaparken uyguladığı sertlikten dolayı bir taşra görevine sürülen tecrübeli polis müfettiği Niemans ile genç yardımcısının korkunç şekilde işlenmiş seri cinayetleri çözme çabası olayların giderek karmaşıklaşmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alır.Kitapları Türkiye'de de çok satan Jean-Christophe Grangé'ın ilk kitabı olan Kızıl Nehirler, Fransa'nın usta yönetmen-oyuncu ekibiyle başarılı bir gerilim filmi olarak beyazperdeye aktarılmış.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce