Yasamaya deger (Le hérisson) (2009)

Yasamaya deger (2009)Le hérisson

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
100 dakika
156
1
271
203
rusyena profil resmi
rusyena
Bazı replikleri not alarak ilerleme gereği duyduğum, etkileyici, düşündürücü, hoş bir film...görüntülü bir kitap da okumuş olabilirim. :)
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
mnvrndr profil resmi
mnvrndr
Altını çizerek okuduğum bir kitap gibiydi
error_outline
2 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Böyle beklenmedik filmleri seviyorum. Beklenmedik duyguları yaşatan... Oldukça güzel mesajları olan sıcak ve samimi bir film. Çok ağır dram ya da çok ağır bir komedi yok filmde oldukça yalın ama altı dolu dolu. Sakin ama anlamlı bir şeyler arıyorsanız çokta uzaklaşmayın bence. ;) 7/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Etkilenmemek elde değil. Beklemediğin bir anda neler olacağını, kelimelerin cümlelerin hissiyatı duyguları sararken hem tebessüm edip hem de ağlamak böyle bir şeydi sanırım. Çürük bir sebze gibi kendini koyverip küflenmemek gibi ...
error_outline
3 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Film boyunca sanki içindeymişim hissi vardı hiç bitmesin istedim. Sakin, huzurlu aynı zamanda not defteriyle birlikte izlenmesi gereken bir film...
error_outline
3 yıldan fazla önce
Selenora profil resmi
Selenora
Sakin, dingin ve kendinde bir film.Sebebini çözemeyeceğiniz bir huzuru var.
error_outline
3 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Böyle bitmemeliydi.. Öyle hoş, öyle naif bir film ki insanı ister istemez etkiliyor. Böyle güzel insanların varlığına inandırıyor sizi. Böyle güzel, saf duyguların varlığına... Ve öylesine güzel anlatılmış ki her şey, not defterinizi alıp bütün replikleri tek tek yazmak geliyor içinizden. Bütün bu güzelliklerin yanında bir o kadar da yüzümüze çarptıkları var tabi. Özellikle toplumsal sınıf farklılığının modern çağa yansımasını belirgin şekilde görüyoruz. Ancak bütün bu eleştiriler bile çok naif bir şekilde yapılmış.. Çok ama çok beğendim. Mutlaka izleyin.
error_outline
3 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
filmi yarim yamalak hatirlamama ragmen, oylesine izledigim bir film olmasina ragmen bu aralar olum temasina takik kafam ve tekrar gundeme getiren arkadaslarla hatirladim. cok daha iyi islenecek ama islendigi kadariyla da ince orgu gibi orulmus-dantel diyemem o kadar ince degilse de tig izleri olan bizim gibi insanlarin filmi. bi kiz vardi sanirim. kendime benzetmistim bu yuzden de ayri yeri vardir ben de.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Bu film sizde, hayatınıza olumlu anlamda etkileri olacak , ummadığınız bir anda sizi güldürecek, İhtiyacınız olduğunu anlayıp bir anda size sarılacak , umut dolu cümleler kuracak insanlarla karşılaşma isteği uyandırıyor . Muhteşem karakter tasvirleri barındıran filmde bu karakterler muhteşem oyuncular tarafından canlandırılmış. Diyaloglar, monologlar ; kendinizden birşeyler bulabileceğiniz kadar gerçek.İyi seyirler...
error_outline
4 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
muazzam.. hayat gibi o kadar gerçek ki.. o nasıl anlamlı nasıl derin diyaloglar öyle, içime işledi duygudan duyguya sürükledi. çok çok etkilendim. geçte olsa bu filmi izlediğim için mutluyum, iyi ki izlemişim ve eminim ki daha da izliyeceğim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
mükemmel yorumlanmış uyarlamış altyapısı kitap olan esgeçmeden belirli noktalr üzerinde durulan edebiyat sanat ile filmi birarada bulunduran, hayatı sorgulatan sıradan yaşamımızın aslında dikkatlice durup bakıldığında neler barındırdığını görünenin altında nelerin gizlendiğini sorulamadan bilemeyeeceğimz gerçeğini fark ettiren tatlı naif hoş sıradanlıktan sıyrılıp bir adım öteye götüren bir filmdi izlemekte geç kaldığım için üzüldüğüm filmlerden biriydi mutlaka izleyin derim...
error_outline
5 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Mükemmel....''hayatını bir balık kavonozunda geçirdi ve plastik bir torbada bitti.''diyen ve ölüme ilginç bir bakış açısı getiren Paloma kadar özgür ve özgün bir başyapıt..(Tüm mutlu aileler birbirine benzer, ama mutsuz ailelerinin her biri kendine özgüdür.)
error_outline
5 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
film tek kelimeyle harikaydı çok klişe kalacak bu cümle ama özetleyecek başka kelime bulamıyorum.Filmi burda beğenen tavsiye eden arkadaşlara teşekkür etmeyi borç bilirim ayrıca frameby'a da ayrıca teşekkür ederim sayesinde süper filmlerden haberdar oluyoruz fransız sinemasına olan önyargım kırıldı diyebilirim gerçi kitaptan uyarlamaymış ama ne anlatsam ne söylesem film için eksik kalır vakit kaybetmeden izleyin izlediğim tüm filmler içinde en centilmen erkek sanırım bu filmdeydi en kısa sürede kitabında siparişini vereceğim off offf dağıttı beni gece gece..
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
Senaryomu, renkler mi, kitaplar mı, diyaloglar mı? hangisi beni daha çok etkiledi? Bir arada oldukları için mi bu kadar güzeldi ? İçimde sıcak, yumuşak bir etki bıraktı. Çok sevdim. .
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
bir sürü repliğini ezberlemek istiyorum... bu filmi alıp içime sokasım var.palomanın zekasına,çizimlerine bayıldığımı söylemeliyim.ve reneé gibi sığ görünen insanların asla göründükleri kadar olmadıklarını. 100 dkcık sizden bir şey eksiltmeyecek birçok şey katacak,emin olun :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce