Uğur Böceği (Lady Bird) (2017)

Uğur Böceği (2017)Lady Bird

Puan 6.6 (42 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Komik, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
94 dakika
63
13
218
58
Cardelia profil resmi
Cardelia
Sanki günlük bir dizinin ilk bölümünü izlermiş gibi. Film gibi değil monoton
report_problem
2 ay önce
Busraarslanturkoglu profil resmi
Busraarslanturkoglu
Holywood matematiğine(klişelerine) uymadan yazılmış oldukça gerçekçi ve etkileyici bir film.Ergenlik dönemindeki bir genç kadının büyüme sancılarını ve kimlik arayışını okadar özenle ve güzel diyaloglarla vermiş ki hayranlık duymamak elde değil.Karakter gelişimleri ve karakterlerin çok boyutlu oluşu da seyir zevkini bir hayli arttırıyor.
report_problem
6 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Pek benim tarzım değil inişler çıkışlar küçük tümsekler şeklinde.
report_problem
11 ay önce
phoebe profil resmi
phoebe
Oskarlık olarak bakmadığımda -ki oscara aday olduğunu bilmeden izledim- gayet güzel bir filmdi.Günümüz aile yaşantılarından bir kesit. Vurucu veya etkileyici saheleri vs yoktu ama sıkmadan izlettirdi kendini.
report_problem
1 yıldan fazla önce
husevni profil resmi
husevni
Çok övüldü, oscar vs ama abartılmış bence. Bana hikaye ilerleyişi ve anlatılmak istenen olarak Boyhood'u hatırlattı. Ama o film bile Lady Bird kadar sükse yapmadı, halbuki çok çok daha emek verilen bir filmdi.Sakin hayatın içinden , gençlik ve aile dertleri...Beğenmedim diyemem güzeldi ama abartıldığı kadar mı,hayır.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Sıkılanların aksine ben oldukça sevdim filmi ve özellikle ana karakteri... İzlemezseniz de çok şey kaşırmış olmazsınız ama bence berbat bir film de değil...
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
oscar adayı diye izledim ama berbatmış..
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
aman allahım bu film nasıl oscar adayı olmuş bir türlü algılayamadım sıkıntıdan kendimi vurdum resmen çok ama çok sıkıcı durağan tek düze bir yapımdı !
report_problem
2 yıl önce
beyincik profil resmi
beyincik
ana karakteri oldukça yüzeysel bulduğumdan mütevellit işlenen her konuyu da güzelce ziyan ettikleri kanısındayım. son bir kaç yıldır sıkça rastlandığı gibi yine gereğinden fazla büyütülen bir film.
report_problem
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Oscar alırsa kafamı taşlara vuracağım bir film! Yine Boyhood, Juno gibi bir garabetle karşı karşıyayız. İşte taşrada, New York'ta okuma hayalleri olan genç bir kızın aşkları, arkad...bla bla bla
report_problem
2 yıldan fazla önce
Raptiorius profil resmi
Raptiorius
Komedisi ve trajedisi eksik olunca ergenlik kamu spotu gibi olmuş film. Amerikan kültüründeki klişeleri ne eksik ne fazla göstermişler yeni bir bakış açısı sunmamışlar ve Lady Bird karakteri dışındaki kişiler tiplemelerden oluşturulmuş.Tiyatro hocasının yerine gelen koçun sahnesi dışında beğendiğim bir sahne olmadı. Çok kötü bir film değil ama beklenti yarattığı kadar iyi de değil.
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bir genç kızımızın ergenlik sancılarını toparlayıp film yapmışlar. Olmamış. Malum dönem içerisindeki duygusal belirsizlik, mantıklı düşünememe, aileyle çatışma, özgürlük, uzaklaşma isteği, çarpık ilişkiler, arkadaşlık, çıkar ilişkileri ve daha bir sürü konuyu sıkıştırıp presleyip hap boyutuna getirmişler. Hani çeşit çeşit yemeği bırakıp hapla doymak isterim derseniz bu filmi de seversiniz. Birçok açıdan yetersiz bulduğum bir film oldu. Hatta izlerken nasıl olur da bu kadar kısa, yüzeysel ve özensiz bir film oscar adayı olur diye düşünmeden edemedim. Tamam birkaç güzel mesajı ve hoşunuza gidebilecek duygusal birkaç sahnesi mevcut ama bence kesinlikle oscar adayı bir film olamaz. Oyunculuklara bakacak olursak eğer Saoirse Ronan başarılıydı ama daha iyi filmlerini de gördüğüm için bu filmle oscar alabilecek boyutta bir performans sergilediğini düşünmüyorum. Laurie Metcalf o sert ama içten içe duygusal halleriyle çok daha başarılı bir oyunculuk sergilemiş bence. Filmin müziklerini ise oldukça başarılı buldum. Sonuç olarak sıradan bir film. Beğendim diyemiyorum. İzlemek isterseniz buyrun ama bence zaman kaybı.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Lady Bird'un ergenlik dönemi gecişi herşeye olan itirazi, kendini bulma cabalari, annesiyle olan çekişmeleri tartısmalari başarılı şekilde yansıtılmış.
report_problem
2 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
olmamış.. Greta Gerwig'den daha iyi bir şey çıkmasını beklerdim. Sıradan ergenlik filmi olmuş..
report_problem
2 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Filmi özel kılan hiçbir şey yok bence. Düz, sıradan bir film. Oscar adayı olmasının dışında izlenecek bir sebep vermiyor insana. Amerikalı ergen bir genç kızın yetişkinliğe geçiş dönemi ve geçiş dönemindeki düşüncelerinin nasıl değiştiğini izliyoruz. Kötü demiyorum sadece sıradan. Süresi kısa olduğu için bir şekilde sıkılmadan izliyorsunuz ama Oscar adayı bir filmden başka şeylerde bekliyor insan. Benim için sıradan olmaktan öteye gidemedi. 6/10
report_problem
2 yıldan fazla önce