Uğur Böceği (Lady Bird) (2017)

Uğur Böceği (2017)Lady Bird

Puan 6.7 (44 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Komik, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
94 dakika
67
13
229
64
Rainbow profil resmi
Rainbow
Büyümenin zorlukları nedir denilirse aha tam da bu filmdir ...
report_problem
4 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Güzel bir ergen filmidir. Lady Bird'in özellikle annesiyle girdiği atışmalar, düşünceleri, ergenlik sevgili deneyimleri falan... Hoş bir film diyebilirim.
report_problem
5 ay önce
Cardelia profil resmi
Cardelia
Sanki günlük bir dizinin ilk bölümünü izlermiş gibi. Film gibi değil monoton
report_problem
8 ay önce
Busraarslanturkoglu profil resmi
Busraarslanturkoglu
Holywood matematiğine(klişelerine) uymadan yazılmış oldukça gerçekçi ve etkileyici bir film.Ergenlik dönemindeki bir genç kadının büyüme sancılarını ve kimlik arayışını okadar özenle ve güzel diyaloglarla vermiş ki hayranlık duymamak elde değil.Karakter gelişimleri ve karakterlerin çok boyutlu oluşu da seyir zevkini bir hayli arttırıyor.
report_problem
12 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Pek benim tarzım değil inişler çıkışlar küçük tümsekler şeklinde.
report_problem
1 yıldan fazla önce
phoebe profil resmi
phoebe
Oskarlık olarak bakmadığımda -ki oscara aday olduğunu bilmeden izledim- gayet güzel bir filmdi.Günümüz aile yaşantılarından bir kesit. Vurucu veya etkileyici saheleri vs yoktu ama sıkmadan izlettirdi kendini.
report_problem
2 yıl önce
husevni profil resmi
husevni
Çok övüldü, oscar vs ama abartılmış bence. Bana hikaye ilerleyişi ve anlatılmak istenen olarak Boyhood'u hatırlattı. Ama o film bile Lady Bird kadar sükse yapmadı, halbuki çok çok daha emek verilen bir filmdi.Sakin hayatın içinden , gençlik ve aile dertleri...Beğenmedim diyemem güzeldi ama abartıldığı kadar mı,hayır.
report_problem
2 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Sıkılanların aksine ben oldukça sevdim filmi ve özellikle ana karakteri... İzlemezseniz de çok şey kaşırmış olmazsınız ama bence berbat bir film de değil...
report_problem
2 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
oscar adayı diye izledim ama berbatmış..
report_problem
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
aman allahım bu film nasıl oscar adayı olmuş bir türlü algılayamadım sıkıntıdan kendimi vurdum resmen çok ama çok sıkıcı durağan tek düze bir yapımdı !
report_problem
2 yıldan fazla önce
beyincik profil resmi
beyincik
ana karakteri oldukça yüzeysel bulduğumdan mütevellit işlenen her konuyu da güzelce ziyan ettikleri kanısındayım. son bir kaç yıldır sıkça rastlandığı gibi yine gereğinden fazla büyütülen bir film.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Oscar alırsa kafamı taşlara vuracağım bir film! Yine Boyhood, Juno gibi bir garabetle karşı karşıyayız. İşte taşrada, New York'ta okuma hayalleri olan genç bir kızın aşkları, arkad...bla bla bla
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Raptiorius profil resmi
Raptiorius
Komedisi ve trajedisi eksik olunca ergenlik kamu spotu gibi olmuş film. Amerikan kültüründeki klişeleri ne eksik ne fazla göstermişler yeni bir bakış açısı sunmamışlar ve Lady Bird karakteri dışındaki kişiler tiplemelerden oluşturulmuş.Tiyatro hocasının yerine gelen koçun sahnesi dışında beğendiğim bir sahne olmadı. Çok kötü bir film değil ama beklenti yarattığı kadar iyi de değil.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bir genç kızımızın ergenlik sancılarını toparlayıp film yapmışlar. Olmamış. Malum dönem içerisindeki duygusal belirsizlik, mantıklı düşünememe, aileyle çatışma, özgürlük, uzaklaşma isteği, çarpık ilişkiler, arkadaşlık, çıkar ilişkileri ve daha bir sürü konuyu sıkıştırıp presleyip hap boyutuna getirmişler. Hani çeşit çeşit yemeği bırakıp hapla doymak isterim derseniz bu filmi de seversiniz. Birçok açıdan yetersiz bulduğum bir film oldu. Hatta izlerken nasıl olur da bu kadar kısa, yüzeysel ve özensiz bir film oscar adayı olur diye düşünmeden edemedim. Tamam birkaç güzel mesajı ve hoşunuza gidebilecek duygusal birkaç sahnesi mevcut ama bence kesinlikle oscar adayı bir film olamaz. Oyunculuklara bakacak olursak eğer Saoirse Ronan başarılıydı ama daha iyi filmlerini de gördüğüm için bu filmle oscar alabilecek boyutta bir performans sergilediğini düşünmüyorum. Laurie Metcalf o sert ama içten içe duygusal halleriyle çok daha başarılı bir oyunculuk sergilemiş bence. Filmin müziklerini ise oldukça başarılı buldum. Sonuç olarak sıradan bir film. Beğendim diyemiyorum. İzlemek isterseniz buyrun ama bence zaman kaybı.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Lady Bird'un ergenlik dönemi gecişi herşeye olan itirazi, kendini bulma cabalari, annesiyle olan çekişmeleri tartısmalari başarılı şekilde yansıtılmış.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce