Kral Arthur: Kiliç Efsanesi (King Arthur: Legend of the Sword) (2017)

Kral Arthur: Kiliç Efsanesi (2017)King Arthur: Legend of the Sword

Puan 7.7 (39 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Kahramanlık
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
126 dakika
97
4
294
45
serkan2335 profil resmi
serkan2335
Güzel film izlenilebili.Biraz fantastik fazla kaçmış.Müziklerde harika.
report_problem
10 ay önce
BlaCkMyTh profil resmi
BlaCkMyTh
Her gördüğünüz sakallı nasıl dedeniz değilse, her gördüğünüz fantastik, orta çağ yapımını da GOT ile kıyaslamaktan vazgeçin artık. Biri, 8 sene sürmüş, her bölümü yaklaşık 50 dakika olan bir yapım iken, bir diğeri sadece 2 saatçik bir yapım. Daha ne kadar bir karakter derinliği beklenebiliyor bu durumda anlamış değilim. Şahsen ben 2 saatle doyamadım, oyunculuklar, görsel efektler şahaneydi ki dövüş sahneleri sanki, oyun cutscene izliyormuşçasına süperdi. Keşke 4 5 sezonluk bir dizi olsaymış, işte o zaman tadından yenmezmiş. Ayrıca sağlam bir RPG-Hack and Slash oyunu da çıkarmış. 2004 yapımı King Arthur da favori filmlerim arasında yer alıyor ama bu yapım hem fantastik, hem de görsel efektlerin katkısıyla daha ön plana çıkartıyor kendini. Sonuç olarak, tek kusuru keşke daha uzun, hatta dizi olsaydı ki 10 bölümlük bir mini seri bile olabilirdi, hızlıca geçmeselerdi keşke çoğu yeri.
report_problem
1 yıl önce
berrn profil resmi
berrn
İzlediğim en iyi King Arthur uyarlamasıydı. Hunnam karakteri çok iyi canlandırmış. Guy Ricthie dokunuşu ve efsane soundtrackler birleşince tadından yenmez bi güzellik olmuş.
report_problem
1 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
müzikler çok sağlam bir de snatch gibi guy ritchie tarzı akış efsane zaten ... 8....
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Klasik kral arthur ve kılıç hikayesini bize fantastik yollara anlatan oyuncularından senaryosuna işlenişine ve efektlere hayran bıraktıran oldukça beğendiğim bir yapımdı.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
MCA profil resmi
MCA
Soundtrack efsane değil mi?
report_problem
3 yıldan fazla önce
BELIT profil resmi
BELIT
Guy Rictchie fantastik filmler için fazla geyik kalıyor sanırım , görüntüler ve müzikler nefisti , tamam baş roldeki elemanda baya iyiydi :-) ama senaryo ve işlenişi hele o diyaloglar ,excalibur efsanesine hiç yakışmadı bence. Müzkler gerçekten çok iyi , hala ofiste dinliyorum :-)report_problem
3 yıldan fazla önce
sasyemurs profil resmi
sasyemurs
Kesinikle şu an ki puanını haketmeyen bir film. Bana göre en az 8 olmalıydı. Görseli, müzikleri, oyuncuları ve oyunculukları mükemmeldi. Hikayenin işleniş tarzı çok güzeldi. Ayrıca ben Charlie Hunnam'ı Kral Arthur rolüne çok yakıştırdım. Başkası olsaydı da rolün hakkından gelirdi ki Charlie Hunnam da gayet güzel hakkından gelmiş. Bir harikaydı resmen
report_problem
3 yıldan fazla önce
Celestine profil resmi
Celestine
Baştan sona kendini heyecanla izlettiriyor. Çok hareketli bir film ekrana kilitliyor sizi. İzlerken ''bunu 3D izlemek vardı şimdi'' diye geçirdim içimden efektler harikaydı. Önceki King Arthur filminden farklı. Bazı yerleri sevmesem de farklı bir yorum. Charlie Hunnam ı ilk defa izliyorum gayet başarılıydı ama onu Kral Arthur'a yakıştırmadım. Jude Law dan son zamanlarda soğumuş olsam da çok iyiydi o hırsı gözlerinden okuyordunuz adeta. Eric Bana e kral olmak çok yakışıyor onu filmde daha fazla görmek istedim. Aidan Gillen game of thrones ta nasıl bir etki bıraktıysa film boyunca bir hainlik yapmasını bekledim. Büyücü kızı da sevmedim bir türlü neyse Guy Ritchie nin mükemmel Kral Arthur unu kaçırmayın derim.
report_problem
3 yıldan fazla önce
snkn.sys profil resmi
snkn.sys
Resmen ekrana kilitliyor. Görsel efektler harikaydı. Tabii ki kusursuz değildi ama kusursuza yakındı. Hikayenin güzelliği ve Süperdi. Yönetmenin kalitesi zaten sorgulanmaz diye düşünüyorum. O efektlerin güzelliğnii içinde hissediyorsun. Ritchie üstat :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Gunner316 profil resmi
Gunner316
Film Beklediğim Kadar İyi Değildi Ama Kötüde Diyemeyiz Görsellik İyi Müzikler Şahane Oyuncular İyi
report_problem
3 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
SÜPER!!yönetmen koltuğunda Ritchie var daha ne olsun,kalitesini her sahnede konuşturmuş adam helal olsun:)charlie hunnam çok yakışmış karaktere,ritchie repliklerine.çok keyifliydi:))
report_problem
3 yıldan fazla önce
kriyolit profil resmi
kriyolit
izleme otur dinle o derece :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
şöyle ki bütün hikayeyi biliyor olmanız bile filmin dışında kalmanızı sağlamıyor. harika bir görsellikle altın tabakta sunulmuş gibi. ayrıca müzikler karakterler kurgu ... hangi birinden bahsetsem acaba? sadece çok müthişti!
report_problem
3 yıldan fazla önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Filmin başında Ritchie'nin imzasını taşıyan replikler fena olmamakla birlikte, senaryo zayıftı ve sonunda Arthur'un amcasını öldürme sahnesi 'bu anam için bu babam için' tarzıydı. Yuvarlak masanın oluşması, hele bi de vikinglerin diz çökmesi falan baya ilkokul resitaliydi yani. Görsel efektlere eyvallah da, yetmedi. Jude Law'u, Young Pope' da izleyin bence.
report_problem
3 yıldan fazla önce