Kelebekler (Butterflies) (2018)

Kelebekler (2018)Butterflies

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Komik, Aile Filmi, Absürt
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
117 dakika
170
8
360
59
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Absürd komedide gayet başarılı bir film olmuş ben beğendim. Türk sinemasında bu dalda başarılı filmler göremiyoruz en iyisi değil ama cesaretlendirilmeli
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Sıradan bir hayat gibi olan film. durağan akışıyla , hüzne sokarken birden kahkaha attırması, kardeşlerin beraber sahneleri falan güzeldi. Tavuk olayı çok absürt, çok hoşuma gitti. Zaten bu kadar çok ödül almasından belliydi. Keyifliydi.
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
merodesidero profil resmi
merodesidero
Mola yerinde Kenan’a rastlamaları çok tatlı bir sürpriz oldu. Köye geldiklerinde de Hüseyin abiyi göremedik. Demek ki o yol Hasanlar’a gitmiyordu :)
error_outline
4 ay önce
phoebe profil resmi
phoebe
Ne beğendim ne beğenmedim. Sadece şarkılara bayıldım. Barış manço Nazan Öncel 90lar popun yeri başka dinlemeyi özlemişim.
error_outline
12 ay önce
ziziking profil resmi
ziziking
Beğendim de diyemiyorum beğenmedim de. Onur Ünlü filmi izliyor gibi hissettim kendimi. Teknik olarak sesler çok üst üste bindiği için repliklerin bir kısmını anlamakta zorluk çektim. Gişe memuru filmine selam çaktığı yerde de yüzümde bir tebessüm oluştu.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Couldhard profil resmi
Couldhard
Ödül alan filmlere önyargıyla bakmaya başladım artık, beğenenler nesini beğenmiş beni aydınlatabilirse sevinirim çünkü fazla abartıldığını düşünüyorum
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
Hiç beğenemedim ben bu filmi, bir şeyler olmamış yine ama tam ne onu da anlamadım. Festival filmi izleyemiyorum artık.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Gencetotay profil resmi
Gencetotay
sorun netflix'te mi bilemiyorum ama seslerin üst üste bindiği sahneleri baya baya anlayamadık ya. Tuğçe Altuğ'un performansını hiç beğenemedim. suzan karakteri gayet güzel bir fikir gibi dursa da canlandıran ablamızı sevemedim, benimseyemedim. gelgelelim bir bütün olarak değerlendirildiğinde vermediği mesajlarla, absürtlükleriyle, imamıyla gayet tatmin edici bir film olmuş. insanın eyyorladıkça eyyorlayası geliyor ama yönetmenin bir önceki filmi sarmaşık'ı gemiden geldikten hemen sonra izlemiştim ve elde olmadan epey bi etkilenmiştim. gişe memuru filmini de izlemek şart oldu böylece.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Buradaki yorumların hepsine tezat olarak pek de beklediğimi bulamadım. Bunun birincil nedeni rezalet oyunculuğu olan Tuğçe Altuğ ablamız. Yani muhtemelen çok duygusal olması gereken sahnesinde bile oyunculuğuyla beni güldürdüğü için filme girmeme hep engel oldu. Öte yandan güldüğüm bazı yerler oldu ama onun dışında çok düz bir film. Sanat filmlerinin güzelliği doğallığındadır ama çoğu filmimizde olduğu gibi bunda da doğal görünmeye çabalamaları bana çok yapay geliyor. Araya laf sokarak basit basit muhabbet uzatmaları bana doğallık değil zorlama olarak geliyor. Öte yandan Serkan Keskin'i evet İsmail abi olarak muhtemelen çoğumuz çok seviyor ben de öyle ama bu izlediğim 12. yapımı. Leyla ile Mecnun'u çıkar diğer 11 yapımda en ufak bir oyunculuk farkı yok. Bir setten çıkıp diğerine geçip aynı şeyi yapmış gibi. Aynı şekilde Ercan Kesal da öyle. Bu 8. film ve hepsi aynı o yukarıda bahsettiğim doğal olma çabasıyla uzatılmış muhabbetleriyle dolu. Bir ikisinde ufak bir doğu şivesi yapıyor sadece o kadar büyük oyunculuk farkı olarak. Kaldı ki filmde daha önceden izlediğim filmlerden çalıntı diyeceğim dört beş sahne mevcut. Benzer diyemicem çünkü benzemesinin imkansız olduğu absürtlükte bu sahneler. Bir sanat filmi daha benim zevkime hitap etmeyerek hayal kırıklığı yarattı açıkcası 3,5/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Sundance gibi prestijli bir festivalden ödülle dönmüş Türk filmi... Gurur duydum...
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok lezzetli bir film olmuş. Sarmaşıkla boy ölçüşemeyecek olmasına rağmen kendi çapında gayet güzeldi. Zevkle izledim. Dağılmış aile tablosu biraz Avrupai işlense de, diyaloglar çoğunlukla bizdendi. Bu defa yoğun küfür kullanımı bile hoşuma gitti. Özellikle Suzan'ınkiler:) Ben sevdim, tavsiye ederim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Olumlu yorum yapan herkese yürekten katılıyorum.en güzel Türk filmlerinden birisi bence de. Dopdoğal ya bu film değil hayatın ta kendisi .Her dakikasından keyif aldım. Espirileri bile ince ayrı güzel .Bi hoş oldum bu filmlee :)) İyi ki izlemişim :)
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
İzlediğim en iyi türk 10 filminden biri. Türk sineması izlemem diyen seyirciler bu tür filmleri izlemedeği için izlemiyorlar. Biraz daha aksiyonu olsa tadından yenmez.Tam bir aile filmi.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
BELIT profil resmi
BELIT
Uzun zamandır izlediğim en iyi Türk filmiydi , senaryo , oyunculuklar her seyiyle kusursuzdu bence . Hele Tuğçe Altuğ 'un oyunculuğu efsaneydi, her repliginde tuylerim diken diken oldu.Emeği olan herkese saygılar ve sonsuz teşekkürler :)
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Bu filmi internet üzerinden izleyebileceğim bir yer var mı? Üyelikli yerlerde olabilirt.
error_outline
2 yıldan fazla önce