Jurassic Park (1993)

Jurassic Park (1993)

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
127 dakika
348
8
1806
86
.SimS. profil resmi
.SimS.
Ta o yıllarda böyle bir film böyle bir kurgu, böyle bir hayal gücü gerçekten harika, helal olsun Spielberg. Genel anlamda zaten yapım yılıyla da bakınca beğenmek kaçınılmaz her şey gerçekten hala bu teknoloji ve bu çağa rağmen göze batmadan kendini izlettiren ve sevdiren düzeyde.
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Zamanına göre inanılmaz kaliteli bir iştir. Öyle ki, çağımızın cgi teknolojisine rağmen 93 dinozorları bana hala daha gerçekçi gözükür. İlk vizyon zamanını hatırlayanlar, Dünya üzerinde en çok ses getiren filmlerden biri olduğunu da anımsayacaktır. Gişe rekorundan sonra gelen dinozorlu çizgi filmler, belgeseller, oyuncakları, tişörtleri, cipsleri vs. derken çığır açmış, ben dahil o yıllarda çocuk olan çoğu kişinin evi dinozor maketleri ile dolmuştur.
error_outline
5 ay önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
fena sayılmaz abartılacak bişey yok :) yıl 93 harikadır o zamanlar için sanırım ama daha iyileri vardı biliyoruz ör: geleceğe dönüş , star wars falan o yüzden onların yanında hiç bişey :)
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
orhanbayram profil resmi
orhanbayram
Jurassic park hayranı olarak filmi 50 defa izlemişimdir :D
error_outline
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Spielberg' ün şaheserlerinden biri. Döneminin çok ilerisinde kaliteli bir macera-gerilim. Film harika bir hayalgücünün ürünü. Benim filmle ilgili tek sıkıntım oyuncululardı. Sam Neill'le yıldızım pek barışmasa da rolünün hakkını vermiş. Jeff Goldblum ve Samuel Jackson ile ilgili de bir problemim yok. Fakat Laura Dern ve şu çocuklar çok can sıkıcıydılar bence. Abartılı oyunculuklar sergilediklerini düşünüyorum tamam olay pek de rastlanan bir olay değil ama acayip şekillere girmeye ne gerek var. Bazı ufak hatalar da görmezden gelinebilir.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Bide şunu hatırlıyorum bu filmle ilgili. Babamla sinemaya son gidişimizdi İzmir'de karacan sineması'na. Koltuğumuza biri oturmuştu babam kavga etmişti adamla. Babam hala sağ sıkıntı yapmayın. Kavga etmeye devam ediyor ama sinemaya gitmeyi bıraktı sadece :D
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
DAHİYANE FİKİR DAHİYANE FİLM Öyle müthiş bir hayal gücü ki, ancak bunu Steven Spielberg çekebilirdi. Hiç olmayacak birşeyin, mantığa uydurulup insanın inanımına sunulması...Her yaşa hitap eden bir seyirlik.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hem yenisi çıkacakken seriyi hatırlayayım diye hem de arşiv yapıyorum ve 10 yılı aşkın süredir izlemeyip hd indirmişken seriye başlayayım dedim. Çocukluğumun en sevdiğim filmlerindendi. Hala değişen bişey olmadı büyük bir keyif ve heyecanla izledim. Kesinlikle efsane. Zaten Spielberg'in çıldırdığı zamanlar. İnanılmaz macera filmleri kazandırmış iyiki de yapmış :D Bir de şu meşhur Jaws'ı izleyeceğim umarım :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Dinozorları çok merak ediyorum ha
error_outline
6 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
Nasıl seviyorum belli değil.Hiç sıkılmayacağım filmdir.Spielberg dehasıdır.Severek,imrenerek, vay be diyerek izlenir...
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Benim gibi dinazorlara merakınız varsa kesinlikle izlenilir.!
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
İlkinin tadı ikincisinin heyecanı bunda yok amma velakin, Dinazorlar Candır
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce