Joker (2019)

Joker (2019)

Puan 8.5 (105 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Dram, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
122 dakika
312
9
550
41
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Overrated bir film. Sadece Batman / Joker hayranlarının "nasıl izlemezsin ya?" , "Abi?" gibi tepkiler verdiği bir film. Çok fazla psikolojik derinlik bekledim. Beyond Two Souls hikayesinin önüne geçemedi. Çoğu sahne Ben X ile aynı. Böyle bir filmle gişe sıkıntısı yaşamamak için Joaquin Phoenix'i oynatalım. Bir de mutlaka Robert De Niro, Al Pacino gibi ünlü bir isim alalım ki gişe yapalım düşüncelerini taşıyan bir film olmuş. Ne Batman izledim ne de Çizgiromanlarını okudum ama "Joker" i de biliyorum yani. Şans eseri Joker olan bir adam izledim. Palyaço makyajının V(Guy Fawkes) gibi bir anarşi sembolü olması. Joker'in fenomenleşmesi ve müritlerinin de fan kitlesinden oluşması vesaire vesaire.. Daha uzun yazmak isterdim ama bu kadar yani.
report_problem
4 ay önce
burcudrn profil resmi
burcudrn
Şahsen film çok güzeldi. En çok Joaquin Phoenix'in oyunculuğunu beğendim. Film sinematografisi çok iyiydi bence. Filmde kullanılan müzikleri ayrı sevdim. Her şeye rağmen hala gönlümde bir Heath Ledger'ın performansı kadar yer edemedi Joaquin fakat 2.nci olduğu kesin :)
report_problem
7 ay önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
Bize sonunda Joker'i de sevdirdiniz sizi lanet olasıcalar :)))
report_problem
8 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Oyunculuğun kesinlikle tavan yaptığı, tek başına bir insanın nasıl bir filmi göklere çıkardığının kanıtı olan bir yapımdı, film ve senaryo olarak gayet güzel bir film ama tavsiyenin asıl güzelliğin bütün alkışların nedeni tamamen oyunculuk bence. O yüzden zaten total bir güzellik de ortaya çıkıyor.
report_problem
9 ay önce
Berkantk profil resmi
Berkantk
Kesinlikle overrated bir film. Çok fazla abartıldı vizyona girmeden önce ve insanlar bunun etkisiyle "muhteşem film abi yeaaa" etkisi yaşadı. Emin olun bu filme ayılıp bayılanlara "neden?" diye sorduğunuzda tatmin edici bir cevap alabileceğinizi pek zannetmiyorum keza benim öyle oldu.


Joaquin abinin performansı tek kelimeyle mükemmel. Üstüne laf dahi söylenemez a'dan z'ye muhteşem. Görüntü yönetmenliği, sanat tasarımı hepsi harika, filmin atmosferi vs. muhteşem. Ancak senaryo, kusura bakmayın vasatın bir tık üstü.
report_problem
9 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Yazılacak çok şey var aslında bu filme dair... Ama bu güzelliğe kelimelerim kifayesiz kalacak ...OOO haldee yansın bu dünya :(((
report_problem
9 ay önce
Emrex profil resmi
Emrex
Linçlenelimmm. Biraz abartılı olduğunu düşündüğüm ama Joaquin abimizin resmen döktürdüğü bir film olmuş. Tekrar seyreder miyim? Emin olamadım. Açtım kollarımı lincimi bekliyorum :D
report_problem
10 ay önce
SonofGods profil resmi
SonofGods
Beniz sizler delirttiniz.. Performance by an actor in a leading role nominees
report_problem
10 ay önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Çok başarılı çok...
report_problem
11 ay önce
Nickthechopper profil resmi
Nickthechopper
Biraz uzun bir yorum yazacağım film fena değildi ama kesinlikle çok abartıldığını düşünüyorum. Joker 'in origin hikayesini vermek kolay bir iş kesinlikle değildir ama film yıllardır sevip saydığımız Joker ile ilgili hiç bir şey içermiyordu Batman gibi bir karaktere kan kusturan Joker kesinlikle bu film de izlediğimiz joker olamaz. Şimdi diyebilirsiniz e kardeşim bu zaten bildiğimiz joker olmadan öncesini anlatıyor ama karakteristik olarak Arthur Fleck' in bu filmden bir süre sonra joker olduğuna inanmayı bırak yüz sene sonra dahi olamayacağını düşünüyorum Arthur Fleck resmen yanlışlıkla Joker oluyordu gibi hissettirdi bana. Ha toplum eleştirisi derseniz film de kesinlikle toplum eleştirisi denecek bir derinlik görmedim daha ziyade fakirlerin zenginlere zengin olduğu için saldırmasından öteye geçemedi benim gözümde. Güzel yanları ise Gotham şehrinin tasarımı çok güzeldi Joaquin Phoenix abimiz kesinlikle çok çok iyi oynamış kullanılan müzikler ve sinematografi çok başarılıydı. Kabaca benim görüşlerim bu yönde güzel ama çok abartılı bir film olduğunu düşünüyorum.
report_problem
11 ay önce
hexagon profil resmi
hexagon
Tek kelimeyle muhteşemmm..
report_problem
11 ay önce
Celestine profil resmi
Celestine
Heath Ledger'dan ve özellikle The Dark Knight üclemesinden sonra kim gelirse gelsin işinin zor oldugunu hepimiz biliyorduk. Hala gönlümün 1.si onlar. Ama Joker (2019)'a puanım 10/10 :)
report_problem
11 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Twelve Monkey fiminde Brad Pitt'in güzel delirdiğini düşünürdüm ama
Joaquin Phoenix daha bir başkaymış. Vay be!
report_problem
11 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Her şeyiyle muhteşem bir film olmuş. Joker'in psikolojik durumu çok iyi yansıtılmış, Gotham'ın atmosferi harika, bildiğimiz Gotham evrenindeki olaylara ufak ufak ama derinden dokundurmalar mükemmel oyunculuk ise kusursuz. O kadar iyi oynamış ki o her güldüğünde içimde bir burukluk oluştu resmen. Filmin ikinci yarısına girilirken tempo birazcık düşer gibi olsa da finaliyle filmden alınan zevki arşa çıkartıyor. Öyle ki son yarım saati sanırım sonsuza kadar izleyebilirdim. Çok güzel bir film bekleyerek başladım ve beklentimi fazlasıyla verdi film. Tek eleştirim ah canım DC'm. Böyle güzel şeylerin varken Marvel'a yetişicem diye bir çok büyük karakteri büyük filmi heba edip her şeyi birbirine karıştıracağına yavaş yavaş böyle filmlerle başlasaydın ya sinematik evrenine. Şimdi hepsi çok kopuk oldu umarım bir şekilde birbirlerine bağlanır ve düzelirler. Kısaca bu Joker'i daha fazla görürüz umudum bu yönde. Her sinemaseverin izlemesi gereken bir oyunculuk her DC ve özellikle Batman hayranının arşivinde çok güzel bir yerde duracak bir film özetle.
report_problem
11 ay önce