JFK: Kapanmayan Dosya (JFK) (1991)

JFK: Kapanmayan Dosya (1991)JFK

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Fransa
Süre
189 dakika
37
0
95
55
psykhe profil resmi
psykhe
Uzun uzun anlatmaya gerek yok . Zihin doyurucu bir film
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
inanılmaz uzun. izlerken bir ara içim geçti ama mahkeme sahnesine yetiştim. devletin içinde devlet olduğunu bir kez daha gösteren amerikan filmidir merak edenler izleyebilir.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
John F. Kennedy suikastinin bilinmeyen yüzünü gözler önüne seren ve vizyona girdiği tarihlerde oluşturduğu etkiyle halka, hepsi olmasa da bazı belgelerin açıklanmasına sebep olan, 189 dakikalık efsane bir film. Süresi sizi korkutmasın. Amerikan başkanının öldürülmesinden banane gibi düşüncelere de kapılmayın. Filmin verdiği mesajlar evrensel nitelikte. Özellikle yargılama sahnesi, devletin temel ilkeleri, ideal yönetim anlayışı, halk ve devlet ilişkileri, adalet ve toplum konularında gerçekten ders verir nitelikte. İzlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamamakla birlikte, filmin sonunda bana kattıklarını düşününce iyi ki izlemişim dediğim bir film oldu. Tüm bunların dışında filmde kullanılan bazı sahnelerin, gerçek suikaste ait görüntüler olması da filmin etkileyiciliğini devasa boyutlara çıkarmış. Aslında izlerken etkilenmekten de öte acaba bu suikast gerçekleşmeseydi günümüzde nasıl bir ABD ve buna bağlı olarak nasıl bir dünya olacaktı diye derin derin düşündürdü. Önemli olan da bu düşüncelere yöneltmesiydi bence. Kennedy'nin siyasi anlayışı ve dünya görüşü üzerine bir araştırma yapmak bu filmin size katacaklarını önemli ölçüde arttıracaktır diye düşünüyorum. Oyunculuklara gelecek olursak; muhteşem bir kadroya sahip ve oyunculuğunu beğenmediğim neredeyse kimse yok. Ancak Kevin Costner için ayrı bir parantez açmak gerek. Film boyunca kararlılığı, idealist düşünceleri, çektiği zorluklar ve tüm bunların haricinde, yargılama sahnesinde yaptığı konuşmaya olan inancı izleyiciye eksiksiz ve mükemmel bir şekilde geçiyor. Bence süresine aldanıp geciktirmeyin. İlk fırsatta izleyin derim. :)
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
starch profil resmi
starch
Ne desem az gelir. Muhteşem bir film olmuş. Bu ve bunun gibi karanlıkta kalmış birkaç konu, merakımı her zaman çekmiştir. Savaşların tek kazananı olan silah tüccarlarının boyu devrilsin...
error_outline
4 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Çok güzel bir film. Çok olmasa da birkaç bir şey öğrenmek adına mutlaka izlenmeli
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Tek kelimeyle muhteşemdi. Muazzam oyuncu kadrosuyla her şeyin kusursuz bir şekilde işlendiğin muhteşem bir yapım. J. F. Kennedy'e yapılan suikastin iç yüzünü , politik oyunlarını , komploları işleyen orijinal görüntülerlede bunları süsleyen harika bir film. Mutlaka izlemelisiniz. Gerçekten kapanmayan bir dosya. Ve insanların savaşın getirmiş olduğu para uğruna neler yapabileceklerinin kanıtı.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Muazzam bir filmdi, suikastin her parçası öyle bir işlenmiş ki kitlenip kalıyorsunuz. Çevrenizdekilere önermeden duramayacağınız türden..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
on numara. derin devlet üzerine eğilen, Kennedy cinayetine odaklanan ve bunu yaparken gerçek görüntülerden de yararlanan bir film: başkanın kafasının paramparça olduğu an bile gösteriliyor.

az biraz komplo teorisi de var. bu tür şeylere ilgili duyan sinema severler de bayılacaktır
error_outline
6 yıldan fazla önce