Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) (2009)

Soysuzlar Çetesi (2009)Inglourious Basterds

Puan 8.5 (35 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerilim, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Almanya
Süre
153 dakika
1001
42
2650
320
arifcicek profil resmi
arifcicek
Zaten tarantino filmi olduğu için bir katliam bekliyorsunuz. Ayrıca Hitler'in belgeselini izledikten sonra Gobbels, Göring hatta Borman'ın ne kadar önemli karakterler olduğunu anlayabiliyorsunuz. Yani böyle bir şey yaşansa gerçekten bir akşamda savaş bitebilirdi. Hitler biraz karikatür gibi olmuş, iyi bir oyunculuk olmamış ama Hans Landa tam bir kurnaz nazi, fena halde iyi bir oyunculuk şaheseri izledik. Bar sahnesi herhalde en gerildiğim sahneydi, bir an önce ne olacaksa olsun diye... Güzel bir filmi "what if" diyerek izledik işte.
report_problem
8 ay önce
dominiko profil resmi
dominiko
Filmde isimler ve oyunculuklar ön plana çıkıyor. Fakat film kötü. Aynı film olsa fakat yönetmenin adı farklı olsaydı, filmi beğenenlerin sayısı büyük oranda düşecekti. Bayılırız biz isimlerle kendimizi gaza getirmeye. Popülizmin köpeğiyiz. Her neyse... C.Waltz hakkında konuşmalıyım. Filmde onun sahnelerinden oldukça keyif aldım, gerildim, heyecanlandım, güldüm... vs. Sadece onu ve onunla ilgili birkaç şeyi beğendim. Gerisi boş. İki buçuk saate değmez.
report_problem
8 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
güzel bir film ama boş diyalogları bırakıp biraz daha aksiyon katsalarmış daha çok beğenirdim.. yinede eğlenceli bir film.. filme puanım : 10 üzerinden 7
report_problem
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
oyuncu kadrosu göz dolduran ama içinden boş ses gelen filmlerden biri daha . ilk bir güzel başlıyor ama sonrası fena bayıyor , çok sıkıcı ve saçma ilerliyor açıkçası sarmıyor .
report_problem
2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Siyasi gerçeklikten uzaklaşması açıkçası benim çok hoşuma gitmedi birkaç sahnesi dışında da Tarantino klasının altında kalan bir film olmuş
report_problem
3 yıl önce
starch profil resmi
starch
Ne yazık ki filmi sonuna kadar izlemek benim için işkence olacak. Başlangıçta çalan iki harika parça bana yeter. Kıymetli vaktimi bana hoş gelecek filmlere ayırmayı düşünüyorum.
report_problem
3 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Her dakikası buram buram Tarantino kokan muhteşem bir eser. Silahların sahneye çıktığı her an "İşte bu iş böyle yapılır!" diyerek izledim. Yine Quentin Tarantino usulü bölümlere ayrılmış bir film. Her bölümde birbirinden ilginç karakterler tanımanın yanı sıra, adım adım büyük bir planın parçalarını birleştiriyoruz. Her biri üst düzey kalitede muhteşem oyuncuların canlandırdığı muhteşem karakterler.. Tam da bu noktada Brad Pitt ve Christoph Waltz için ayrı bir parantez açıp devasa boyutlarda övgüler yağdırmalıyım. Brad Pitt' in aksanı kulaklarımdan uzun bir süre silinmeyecek sanırım. Christoph Waltz' ın canlandırdığı karakter ise Joker'den sonra ikinci büyük psikopat olarak sinema tarihine geçmeli. Tarih demişken filmin tarihi gerçeklikten uzak bir kurgusu var. Yine mi naziler yine mi almanlar diye düşünenler bence filme önyargılı yaklaşmasınlar. Biraz uzun kaçan süresine rağmen her dakikasından inanılmaz zevk aldım. Mutlaka ama mutlaka izleyin :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Tarantino yapar da olmaz mı. Bence olmuş. Çok sevdim. Tamam onun filmleri içinde en iyisi diyemem tabi ama güzel filmdi be. Daha ne bekliyorsunuz ki eğlenceli, aksiyonu bol, konusu güzel, oyunculuklar zaten yerli yerinde. Biz seyirciler bazen şansımızı çok zorluyoruz bence :D
report_problem
4 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
Ben beğendim, konuyu değişik bir işleyiş tarzı vardı filmin. Akıcı ve güzeldi.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Christoph Waltz resmen Nirvanaya yükselmiş. Harika bi oyunculuk. Zaten standart bi tarantino filmi olduğu için herkeste oyunculuk hatsafada. Kan, küfür, vahşet gene bi tarantino klasiği olarak filmde bolca mevcut. Bide Brad Pitt in çenesine insanın yumruk arası geliyor. Çıkarma mk şu çeneye öne.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Vaktim değerli diyosan izleme.
report_problem
5 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Quentin Tarantino gibi mütiş bir yönetmenin elinden çıkan mükemmel bir film daha.oyunculuklar mükemmeldi özellikle Cristoph Waltz müthiş bir performans sergilemiş.izlemeyenler hemen izlemeli :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tarantino başyapıtı diyebilirim. Mükemmel bir film olmuş. Oyunculuklar beni benden aldı özellikle Cristoph Waltz ve Brad Pitt harikaydı. Fazla bir şey demeye gerek yok eğer izlemeyen kaldıysa benim gibi daha fazla geç kalmadan izlesin derim.
report_problem
5 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
izlediğim en kötü tarantino filmi sona doğru bir kaç sahne hariç tam bir fiyaskoydu benim için..bu filmde tarantinoya tek teşekkürüm sadece Christoph Waltz olabilir
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Nazilere nazi gibi davranmak gerekir.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce