I'm Thinking of Ending Things (2020)

I'm Thinking of Ending Things (2020)

Puan 7.3 (10 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
134 dakika
34
8
93
24
Rainbow profil resmi
Rainbow
Birilerinin düşünceleri anlamak için kafasının içinde yolculuğa çıkmışım gibi. Yaşadığımız bir dünya var bu gerçek ama kafamızın içindekiler yani o sanrılar, düşler mi daha gerçek ? Valla tamam pek çok somut obje var, dekor sahne süper, şahane yani. Ama bu somutluklara rağmen film o kadar soyut ki derinlere dalmak kaçınılmaz. Zannımca iletisi şu; Herkesin var bir hayali, ulaşamadığı - ulaşamayacağı bile olsa ! ( Ulaşılamadığında mı HERŞEYİ BİTİRMEYİ DÜŞÜNÜRÜZ ki? Sonuçta hiçbir his kalıcı değildir. Kim bilir... )
report_problem
15 gün önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Filmi nedense gerilim filmi izliyormuş gibi pür dikkat izlemeye çalıştım. Koptuğum kısımlar oldu. Bitirmesi zorlu bir film ama kaçırdığım çok nokta olduğunu düşünüyorum. Bir kere daha izlemek gerekir. Ama izler miyim emin olamadım. Odaklanacağım derken kaçırdığım diyaloglar çok oldu. Arada geriye sardım. Film boyunca konuşmadıkları bir şey kalmadı sanırım. O yüzden buna ve kafa karışıklığıma hazırlıklı olmak lazım. Sanki bir insanın zihninin odaları içinde geziyormuşcasına, bilinçaltına itilen bir şeylerin başlangıcı, döngüsü ve bitişi gibiydi. Hayatın kargaşasında yorulurken yaşadığımız sıkıntıları, yapamadıklarımızı düşünürken gördüğümüz, görebildiğimiz kadarıyla her şeyi bitirmeyi düşüncesi film gibi hem basit hem karmaşıktı.
report_problem
4 ay önce
nihan.dideden profil resmi
nihan.dideden
Filmin adı çok güzel ama sadece adı...Bir şey anlatıyorsa da bana anlatmadığı kesin.Bitmedi bir türlü,zamanı büktü yavaşlattı resmen. (o sırada iç sesim: oh olsun sana beğenmediğin filmleri yarım bırakmamaya devam et böyle,illa her şeyi bitireceksin :))
report_problem
4 ay önce
berrn profil resmi
berrn
Klasik Kaufman ve anlatılmak istenilenden doğan anlamsızlığı, kargaşası.. Beyninizi yormak istiyorsanız tavsiye edebilirim.
report_problem
5 ay önce
Biryudumviski profil resmi
Biryudumviski
Kasvet kasvet kasvet !! Gerilim gerilim gerilim... darlama, bunalım, ürperti. Hepsi var. Sanırım istenilen buymuş. Elde edilmiş. Tebrikler...
report_problem
6 ay önce
seraysinaparlak profil resmi
seraysinaparlak
Bir filmden ne kadar bir şey anlanılamazsa (böyle bir kelime olduğundan emin olamadım) o kadar anlayamadım. Her şeyden bahsediyor ama aslında hiçbir şeyden bahsetmiyor. Yorumları okumaya gideceğim şimdi.
report_problem
7 ay önce
irena profil resmi
irena
Bir Charlie Kaufman filminden ne kadar bir şey anlaşılamazsa o kadar anlamadım filmi. Fularımı takıp kitabını ve film analizlerini okuyup bir daha izleyeceğim. Netflix'ten beklenmeyecek kadar içi dolu bir film olmuş, ilginç.
report_problem
8 ay önce