Ruanda Oteli (Hotel Rwanda) (2004)

Ruanda Oteli (2004)Hotel Rwanda

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
121 dakika
598
11
1866
537
Celestine profil resmi
Celestine
Hollywood kimleri kimleri kahraman gösterdi bu da bir şey mi?? Otelin müdürüyle ilgili olan kısmı yalan olabilir ama insanların bu hayatı yaşamış olması ve dünyada bir yerlerde bu tür şeylerin hala yaşanıyor olması gerçek. Bu yeter bize. Ve olaylara çok korkunç deyip yemeğimize/hayatımıza devam etmemiz tabi.
error_outline
3 yıldan fazla önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
http://listelist.com/ruanda-oteli/ böyle bir şey okudum ama meraklısına.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
“İnsanlar bu çekimi gördüklerinde “aman tanrım, bu korkunç” diyecekler ve aksam yemeklerini yemeye devam edecekler, hepsi bu. “(jack)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Logan811 profil resmi
Logan811
Gerçek bir insanlık dramı ve gerçek bir kahramanlık hikâyesi anlatan filmi Afrika’nın Schindler’i Paul Rusesabagina'yı Oscar'a aday olan performansıyla canlandıran Don Cheadle'nın oyunculuğu için bile izlenir..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
ahmetbrdl profil resmi
ahmetbrdl
Mutlaka izlenilmesi ve ders çıkrarılması gereken bir film.Basit bir kıvılcım ile yüzbinlerce insanın katledilmesi...Birleşmiş Milletlerin yalancı çaresizliği, kısacası bu film kesinlikle izlenmeli.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Gerçeklerin bu kadar can yakacağını bu filmden önce düşünemezdim bile. Mutlaka izlenmeli... Her açıdan insanın ruhuna dokunan bir film.
error_outline
5 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Belçikalı Elmas şirketlerinin, emperyalist çıkarların sebep olduğu bir iç savaş... Dünyanın gözü önünde ölen milyonlarca insan, büyük bir katliam ve insanlık utancını insanın yüzüne vuruyor. Rwandada çıkan iç savaşın ilk 100 gününde ölen 800.000 insana sırtını dönüyor medeniyet, ve onların sırtını döndüğü yerde yaşanan tüm ölümlere bir saygı duruşu bu film... Batılı emperyalistlerin gerçeğiyle tanışmak için acı bir yol olsa da, para ekonomisinin nelere sebep olduğunu göreceksiniz... Film içindeki karanlık hikayeler gibi değil... Dupduru tertemiz... kesinlikle izlenmesi gereken bir senaryoya sahip...
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
"Tüm dünya gözlerini kapattığında, o kollarını açtı." Senaryo gerçekten alındığı için böyle filmlerde çok bir şey beklemem ama bu film ayrı bi güzel.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Guzel bir film
error_outline
6 yıldan fazla önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
dram dolu bir film... Gayet başarılı....arşivimden...
error_outline
6 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
övüldüğü kadar iyi değil. bazı kimselerin hümanist olduklarını ispat etmek için önerme gereği duydukları bir filmdir. ki masum insanları kurtardığı söylenen otel sahibinin de bunu ''boşuna'' yapmadığı sonradan ortaya çıktı
error_outline
6 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Ruanda da yaşanları yüreğiniz kaldırırsa seyredebilceğiniz ve pişman olmayacağınız bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
ne böyle bir canilikten, katliamdan haberim vardı ne de böyle bir filmden. tamamen tesadüfen haberim oldu, iyi ki de haberim olmuş izlemişim. yapılan gerçekten bir katliam. bunu yapanlar da insanlıktan çıkmış resmen. filmin hak ettiği değeri görmemesi de beni ayrı bir üzdü, kesinlikle daha fazlasını hak ediyor!
error_outline
neredeyse 7 yıl önce