Gizli Sayilar (Hidden Figures) (2016)

Gizli Sayilar (2016)Hidden Figures

Puan 8.4 (51 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
127 dakika
178
1
315
110
Rainbow profil resmi
Rainbow
Muhteşem kelimesinin hakkını veren bir film...Alnı açık gözü pek kadınlar,kim tutar sizi💗
report_problem
7 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Beyaz Amerikalıların kendileri dışında herkesi düşman görüp nefret etmesini çok iyi bir dille yansıtmışlar. Siyahiler ikinci sınıf insanlar, Ruslar insan değil vs vs. bırakın artık şu Amerikan rüyası hayallerinizi... Güzel bir biyografi filmiydi, insan heyecanla izliyor.
report_problem
10 ay önce
psykhe profil resmi
psykhe
Yine gunum guzel geciyor boyle kaliteli yapimlarla
report_problem
1 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri . kadınların neleri başarabileceklerini erkek egemenliğine nasıl direndiklerini çok iyi göstermesinin yanı sıra Siyahi olmanın zorlukları çekilen acıları yaşanan ayrımı bir kere daha çok iyi şekilde gözler önüne seren bir film gerçekten çok iyiydi
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson. Bu üç siyahi kadın Amerika'nın tarihinde çok önemli bir yere sahip olmalarına rağmen uzun süre perde arkasında kalmış ancak yıllar sonra hatırlanabilmiş ve hakettikleri saygıyı görebilmiş insanlar. Bildiğimiz Amerikan ırkçılığının doruk noktalarda yaşandığı dönemlerde yine ırkçılığı son derece katı yaşayan bir eyalette gösterdikleri başarılarla seslerini duyurabilmiş ender insanlardan bu üç kadın. Böyle bir dönemde NASA da çalışmaları ve bunu ırkçılığın yanı sıra cinsiyetçiliğe karşı da mücadele ederek başarmaları gerçekten takdire şayan. Bence bu filme sadece ırkçılık veya cinsiyetçilik çerçevesinden bakılmaması gerek. Çünkü haksızlığa uğramış ve halen uğramakta olan her kesime ilham kaynağı olacağına inandığım bir hikaye var bu filmde. Oyunculuklara gelecek olursak aslında çoğunlukla yan rollerde görmeye alışkın olduğumuz vatandaşlar bu filmde başrolde. Her biri işiyle bütünleşmiş ve gerçekten zeki insanları canlandırmışlar. Hedeflerinin peşinde her türlü mücadeleyi verecek, ısrarlı ve güçlü kadın imajlarını da son derece iyi yansıttıklarını söylemeliyim. Ama biri var ki harika tavrıyla ve hikayedeki konumuyla ön plana çıkmayı başarıyor. O isim tabiki de Taraji P. Henson. Kapıların yüzüne kapandığı her sahnede izleyiciye hissettirdiği o duygu patlamalarıyla muhteşem bir iş çıkardığı tartışılmaz bir gerçek. Kevin Costner'ın da çok iyi bir performans sergilediğini ayrıca belirtmeliyim. Müziklere değinecek olursak Afro-american kültürünü yansıtan son derece güzel müzikler mevcut. Ben dinlerken gerçekten zevk aldım. Filmin seyir zevkini arttıran, sahnelerle uyumlu seçimler yapılmış. Özetleyecek olursak yaşanmış ve ilham verici bir hikaye, harika oyunculuklar, son derece kaliteli müzikler... İzlemenizi 8.0 şiddetinde tavsiye ediyorum! Şimdiden iyi seyirler :)
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hem ırkçılığa hem de kadın olmanın zorluğuna oldukça güzel değinen bir film olmuş. Taraji ve Spencer pek sevdiğim oyuncular değildir fakat bu filmle fikrimi değiştirdiler özellikle Taraji Henson. Gerçekten çok başarılıydı . Filmin gerçek hikaye oluşu filmi daha da bir etkileyici kılıyor. Bu kadınların herşeyi bir kenara bırakıp başarıya gitmelerinin öyküsü gerçekten çok güzel fakat bir yandan da düşündürücü çünkü ona bu hakları verenler insani yanlarından değil de daha çok o an ihtiyaçtan mecburiyetten veriyorlar. Yine de kendi başarılarıyla bunu elde edip, siyahilerin ve ya kadınların da her insan gibi başarılı olabileceğini göstermeleri oldukça güzel. Özetle yılının güzel filmlerinden. Tarihe arka plandaki işleriyle iz bırakan bir kaç insanın hikayesi.. 8/10
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ne güzel bir filmmiş bu! Kadını yüceltmeye gerek yok, var olduğunu kabul etseniz yeter.
report_problem
3 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Hem kadın hem de siyahi olmanın zorluklarını çok güzel anlatmış film. Sadece süresi biraz uzun geldi onun dışında etkileyici, ders çıkarılması gereken başarı öyküsü.
report_problem
3 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
ayrımcılığı en net görebildiğimi filmlerden. Taraji'ye hayranlığım daha da pekişti filmde güzel akıyor müzikleride güzel ama kurgu biraz dağınık geldi bana.janelle de çok iyiydi
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Film, hakikaten alkışı sonuna kadar hak ediyor, Irkçılık ve cinsiyetçilik özellikle ön plana çıkmış fakat o kadar hassas bir çizgide işlenmiş ki özellikle başrollerdeki kadın karakterlerin azmine çabasına hayran kalmamamak elde değil. "Her şeyin bir ilki vardır" sözünden yola çıkan elbirliğiyle, adım adım taçlandırılan örnek bir başarı hikayesi olmuş. Bana da bir an "Duyguların Rengi-the help" filmini anımsattı,o da çok başarılıydı. Bu tür toplumsal yaklaşımlara değinen başarılı filmler asıl oscar gibi ödülleri hak ediyor. Mutlaka izleyin.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
starch profil resmi
starch
İnsanların derilerinin renginden ötürü dışlandığı devirde bir grup matematik dehası kızın, başarı öyküsünü çok beğendim. O günden bugüne büyük aşama kaydedildiği, son başkanlarından belli. O kızın binadan binaya koşuşunu unutmayacağım...Müzikler güzeldi.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Ötekileştirmenin en uç noktası ırkçılık; insanoğlunun utançlarından biridir. Bu filmde , hem siyahi hem de kadın olanların mücadelesi anlatılmaktadır. Gerçek kişiler ve olaylardan uyarlanması filmi etkileyici yapan unsurlar.
Taraji P. Henson en iyi kadın dalında aday değil ama , performansı bence oscarlık. Güzel film. iyi seyirler...
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Gerçek hayattan uyarlama güzel bir başarı öyküsü...Tavsiye ederim...
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Bana "Duyguların Rengi" filmini hatırlattı. Yaşanan cinsiyetçilik ve ırkçıkılık ayrımının kısacık bir parçası da olsa emek vererek iyi anlatmaya çalışmışlar. Kısacası cinsiyetçiliğe ve ırkçılığa hayır! Çünkü
report_problem
neredeyse 4 yıl önce