Yürüyen sato (Hauru no ugoku shiro) (2004)

Yürüyen sato (2004)Hauru no ugoku shiro

Puan 9.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Kült, Animasyon
Yönetmen
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
119 dakika
469
10
1018
216
Ru. profil resmi
Ru.
Izlemekte gec kaldim sanirim. Yine bi dolu hayal gücü 🥰
error_outline
3 ay önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Miyazaki'nin yine uçma tutkusunu bol bol yansıttığı bir başka eseri. Porco Rosso ve Spirited Away'den sonra favori Miyazaki filmim.
Joe Hisaishi'yi yine es geçmemek lazım, eserleri ile filmlerin yarısı oluyor resmen.
error_outline
5 ay önce
Cardelia profil resmi
Cardelia
En sevdiğim Miyazaki filmi.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Masalsı bir anlatıma sahip güzel mesajlar barındıran harika bir anime.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Pandapi profil resmi
Pandapi
En favori filmlerimden...
error_outline
2 yıldan fazla önce
Celestine profil resmi
Celestine
Miyazaki muhteşem hayal gücünü, mükemmel çizgileriyle sunmuş yine bize. Gözümü ekrandan 1sn bile ayırmak istemedim. Harika karakterlerle dolu bu güzelliği kaçırmayın derim, iyi seyirler.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
mylethe profil resmi
mylethe
ilk defa dram yaratmayan bir animeye denk geldim şoklardayım :D Gerçi animasyon demek daha doğru gibi ama hiç fark etmiyor hayalgücü olsun karakterler olsun çok hoş ve tekrar tekrar izlenip keyiflenilesi
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Miyazaki animasyonlarının tüm olağanüstülüklerini barındıran bir film. Cadılar, büyüler, zıplayan korkuluklar... Masalsı bir evrene merhaba diyin.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
rabitt profil resmi
rabitt
ah.. lanet olsun yine bir anime karakterine aşık oldum ! :D
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Hellgirlluna profil resmi
Hellgirlluna
Dizi anime olsaymış kesin tutarmış.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Bir kaç kere daha izlenir. Hatta o bir kaç kere baya bi bir kaç kere olabilir. Harikaydı gerçekten. Hikaye, kurgu, çizimler, görsel şölen, müzikler... :) Anime olayı başka ama bu adamın animeleri animeden öte bence! :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Sophie profil resmi
Sophie
Kaç kere izlediğimi saymaya kalksam sayamam belki de... Harikulade o kadar anlamlı ve güzel ki. İzlerken her dakikasından her zerresinden keyif aldım . Benim için vazgeçilmez bir başyapıt.Ve her zamanki gibi Miyazaki ... O güzel ruhunu bu işe koyarak diğerleri gibi harika bir anime yaratmış.
error_outline
5 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Miyazaki denen adam adam nasıl bir hayalgücüne sahiptir ki böyle muhteşem inanılmaz büyüleyici filmler yapabiliyor iyi ki var harikulade dmeek yeter mi bilmiyorum harikulade muazzam izleyin mutlaka bayıldım çok etkilendim replikleri özellikle "kalp,ağır bir yüktür." maymun iştahlı kalp, bu dünyadaki değişmeyecek tek şeydir." "en parlak aydınlık, felaket zamanı olur." o kadar özel ki bu sözler çok doğru filmin alt metnindeki felsefe çok doğru ne yazık ki, senaryosu da çizimleri de muhteşem müzikleri manzaraları çizimleri karakterleri herşeyiyle bütünüyle muazzam bir eser...
error_outline
5 yıldan fazla önce
jacovangevine profil resmi
jacovangevine
Sembolizmin doruğu ve en temel öğretilerin kaynağı olmak açısından çok yoğun. Yedi ölümcül günah, iyinin ve kötünün netlikten uzak oluşu, hiçbir şey ve hiç kimsenin tam anlamıyla siyah veya beyaz olamayışı, elimizdeki gücün, içimizdeki ateşin yönetimiyle, irademizle taraf seçtiğimizi gösterişi gerçekten çok özel.
Secret Garden parçası ile desteklenmesi beni büyük oranda alıp götürmesini sağladı.
İzleyin. Kesinlikle izletin.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
kont.h.es profil resmi
kont.h.es
Miyazaki gibi bir adam dünyaya bir kez gelir. mümkün olsa da onun o harika dünyasında yaşayabilsek. Miyazaki filmlerinde hiçbir zaman gerçekten bir kötü yoktur. ya da sonu gerçekten kötü biten, size umutsuz olmayı öğreten gerçek hayatın acı yüzü bile Miyazaki filmlerindeyseniz şayet bildiklerinizi unutturur. ne olacağını bildiğinizi düşünürsünüz ama yanılırsınız. bu yanılma o kadar güzel, o kadar dokunaklıdır ki. ilk izlediğim ve en büyük hayranlık duyduğum filmi budur Miyazaki'nin. sadece size böyle muhteşem hisleri yaşatması açısından bile her filmi açılıp izlenebilir. olağanüstü hayal gücünden bahsetmiyorum bile.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce