Hannibal (2001)

Hannibal (2001)

Puan 7.6 (15 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
131 dakika
699
13
2849
312
arifcicek profil resmi
arifcicek
Genelde beğenilmemiş ama bence izlenebilitesi olan film. Doktorun konuşmaları ve üslubu gayet filmi ayakta tutuyor. Ayrıca son yemek sahnesi bence gayet güzeldi. Seriyi bilenler için izlenmesi önerilir.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Ajan Starling'i ne güzel Jodie Foster oynuyordu ne gerek var ki sana Julianna Moore çok itici bi kadın. Neyse çok sağlam bir devam filmi olmuş. Oyuncu kadrosu güçlenmiş harika konu ve oyunculuklarla süslenmiş bir film. Ray Liotta'nın sahnesi hem çok komikti hemde psikopatçaydı tam benlik mutlaka izlemelisiniz.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Evet, oldukça dahiceydi. O ince yemek esprileri beni benden aldı :D
report_problem
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Hairkaydı. Belki de Kuzuların Sessizliği kadar başarılı buldum. Anthony Hopkins harika performansıyla ağzımı açık bıraktı. Jodie Foster' ın yeri ayrı ama Julanne Moore da Foster' ı hiç aratmamış hatta ben bu role daha da yakıştırdım onu. Gary Oldman' ın o yüzünü asla unutamayacağım sanırım ve Ray Liotta' nın o sahnesi...
report_problem
5 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
SERİNİN BELKİ DE EN İYİSİ Hannibal karakteriyle Anthony Hopkins karizmalaşıyor. Dedektifle arasındaki derin ilişki seyre değer. Zeka had safhada )
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
KoreAskeri profil resmi
KoreAskeri
Zeka, eğer toplumsal baskılardan sıyrılır ve insanın kendi kendine saygısıyla birleşirse neler olabileceğinin bir kanıtı. İçerisinde saygı ve hayatta varolabilme kavramlarını çok güzel bir şekilde insanın gözüne gözüne sokan bu serinin bence en tatlı filmi.
report_problem
6 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
Thomas Harris'in Hannibal isimli romanından uyarlanmış. henüz filmi yapılmadan önce kitabını okumuştum. gayet başarılı bir uyarlamadır.
report_problem
6 yıldan fazla önce
tutucu profil resmi
tutucu
oyunculuk resmen aklıma kazındı :)
report_problem
6 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok garip ve değişik bir yapımdı bir kaç mide bulandırıcı sahne vardı tabiiii
report_problem
6 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
Kuzuların sessizliğine oranla daha fazla gerilim içerir.Ama onun tadı nedense başkadır.Hopkins i izleme süremiz daha fazladır bu bölümde. Kanınız donarak ürpererek izlenir...
report_problem
6 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Dr. Hannibal Lecter'ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling'in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa'ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır. Dr. Lecter'ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter'ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter'dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger'in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter'ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter'a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger'in bu yemi Dr. Lecter'a sunmasında Clarice Starling'i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.
report_problem
neredeyse 7 yıl önce