Parazit (Gisaengchung) (2019)

Parazit (2019)Gisaengchung

Puan 8.0 (89 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
132 dakika
235
6
402
78
slymndgn profil resmi
slymndgn
sınıf çatışmasını çok etkileyici bir şekilde işlemiş. oyunculuklar oldukça başarılıydı oscar'ı hak eden bir yapım olmuş.
report_problem
18 gün önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Ülkenin bulunduğu durum mu, filmin adı mı bilmiyorum ama ben çok ters köşe oldum. Filmin konusunu hiç okumamıştım izlemeye başladım ve o yüzden olsa gerek beni çok etkiledi. Size önerim kesinlikle duplajlı izlemeyin.
report_problem
18 gün önce
starch profil resmi
starch
Rastlanmayan bir konu. Ben çok beğendim.
report_problem
1 ay önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Oscar ne ki oscarlık mı değil mi o tartışılıyor anlamış değilim. Ya da imdb üst akıl mı? Bunlara takılan filmseverler görmek beni üzüyor doğrusu. İmdb'de 8 altında ödül almamış yüzlerce kaliteli film var. Bu film de gayet keyifli ve sürükleyici bir film fakat bence şişirmeye gerek yok. Joon-ho Bong önceki filmlerinde de bolca kullandığı bir konuyu farklı bir temaya evirmiş sadece. Mübarek Class Struggle'da Marx'ı geçtin, Oscarı da aldın artık bu konuyu salar da başka birşeyler anlatırsın umarım. Seviyoruz arayı çok açma.
report_problem
1 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Evet fazla abartılmış ama son dakikalar haricinde beğendiğim bir film oldu.
report_problem
2 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Kötü bi film değil, izlettiriyo kendini ama beklentimin altında kaldı maalesef. Son sahneler filmin kalitesini düşürmüş, bazı sahneler de gereksiz uzatılmış gibi geldi bana. Beklentim bu kadar yüksek olmasaydı beğenebilirdim belki.
report_problem
6 ay önce
HasnCobn profil resmi
HasnCobn
Güzel film tamam da niye bu kadar abartılıyor anlamış değil sıradışı konusuyla farklılık yaratmış ama daha fazlası yok.
report_problem
7 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Günümüzdeki o zengin- fakir arasındaki derin uçuruma dikkat çeken; sorumluluk sahibi, usta işi film.
report_problem
7 ay önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Oscarlık mıdır değil midir onu bilemem. Bu film izlenir. Hikaye güzel.
report_problem
8 ay önce
emre1910 profil resmi
emre1910
Güzel 👍 oscarı haketmiş
report_problem
8 ay önce
SonofGods profil resmi
SonofGods
Avrupa sineması, Rus yapımları, İngiliz yapımları izlenir benim açımdan. Uzak doğu yapımlarını tercih etmiyorum. Duygularını tam olarak ifade edemiyorlar.
report_problem
8 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
kendi çapında, kendi kulvarında iyi izlenebilir bir filmdi evet, ama Oscar ? kesinlikle hayır ! Oscar adaylığı ? kesinlikle hayır . gerçekten çok üzücü bu filmin oscarı almış olması. zira bu film oscar alıyorsa nice türk filmlerine haksızlık ediyoruz demektir . gerçekten sadece kendi çapında iyi olan bir yapımdı . bırakın oscarı almayı izlenmesini tavsiye edeceğim filmler listesinde bile değil ...
report_problem
9 ay önce
Couldhard profil resmi
Couldhard
Filmin son yarım saatine kadar kusursuz gidiyordu, ama o son bölümde bazı şeyler olmamış gibi. Onun dışında Oscarda, bu film dışında onu zorlayacak başka bir film olmadığından ödülü almış oldu
report_problem
9 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
Hizmetçilere neden güvenmemeliyiz? konulu bir film olmuş. Şaka bir yana toplumsal farkları çok güzel bir şekilde ele almış film. Suratımıza suratımıza vuruyor zengin ve fakir arasındaki farkı.
report_problem
9 ay önce
Peris profil resmi
Peris
Uzak doğudan bir filmin ödülleri toplaması beni çok mutlu etti. Ama o film bu filmi mi olmalıydı. Oscar bilmem ama benim için bırakın uzak doğu sinemasını bırakın kore sinemasını yönetmenin bile en iyi üç filmi arasına girmez. Neden nasıl böyle abartılı çözemedim. Geçen senede Roma için böyle yoğun bir reklam kampanyası yapıldı. Normal şartlarda seveceğimiz filmlere
burun kıvırır olduk.
report_problem
9 ay önce