Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar (Fantastic Beasts and Where to Find Them) (2016)

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar (2016)Fantastic Beasts and Where to Find Them

Puan 7.4 (67 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Uyarlama, Komik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
132 dakika
328
19
871
92
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
harika bir film.. başarılı, eğlenceli bir film.. görsel efektler iyiydi.. ben filmi beğendim hatta herkesin aksine bu film, harry potter dan daha çok hoşuma gitti.. fantastik canavarlar filmine puanım : 10 üzerinden 8.2

report_problem
1 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Giriş müziğini bile ne özlemişim be! Yakın zamanda acil hp kana ihtiyacım var sanırım.bi hp olmasa da keyifliydi:)
report_problem
2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
HP olmadan nasıl olacak diye endişeliydim ama bu hikayenin başlangıcı da çok hoşuma gitti. İzlerken gayet eğlendim. Yaratılan dünya çok eğlenceliydi. Süresi uzun olmasına rağmen 1 an bile sıkılmadım diyebilirim ki şimdiye kadar izlediğim en güzel 3D filmlerden de birisiydi. Başta 3leme olarak düşünmüşler ama seri 5 filme tamamlanacakmış.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
HP evreninde başka sihirbazların farklı yaşamlarını gösteren güzel bir evrenden oluşan izlerken sıkılmadığım güzel bir filmdi. Oyuncu kadrosu zaten bol yıldızlı. Beğendim.
report_problem
3 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Bomboş bir film izledim. Hayvan haklarını savunması, nesli tükenen hayvanlara yardım edilmesi düşüncesi ile yola çıkılmış bir hikaye. Bu konuda farkındalık yaratabilir ancak o kadar gereksiz sahnenin birleşiminden oluşmuş ki maalesef sevemedim. Kocaman bir evreni hiç etmişler. Filmin içinde bir kez Hogwarts, bir kez Dumbledore denmesi gibi çok ufak göndermeler vardı; bunu söylüyorum çünkü bu bir gönderme değildir. Çıkıp bana filmlerin arasında bağlantı olmak zorunda mı da diyebilirsiniz. Tek başına bir film olarak değerlendirecek olursak da muggle ve seherbaz olan tatlı bir ikili yaratılmış oyunculuklar da eh işte seviyesinde denebilir. Colin Farrell'ı hiç yakıştıramadım daha bilinmedik bir isimler yola çıkılabilirdi. Aynı şekilde filmin en etkileyici sahnesi zaten Ateş Kadehi'nin sonuyla neredeyse birebirdi. Ki aynı şey ikinci kez etkilemez. Bunun dışında Eddie Redmayne'in Sihir evrenine yakışmadığını düşünüyorum evet İngiltere'den Amerika'ya gelen birini çok net yansıtıyor ancak Martin Freeman ile aynı kasta sahip bence. Bir Hobbit kadrosu alımı yapılsaydı doğru bir tercih olabilirdi. Bunun dışında iki erkek iki kadın karakter vardı ve çift olacakları çok çok belliydi. Yani kimse açıkta kalmadı. İyi film çekmek son dönemlerde nedense görsellik ve estetik bir şölen sunmak işte etkileyici efektler vesaire zannediliyor. Yanlış düşünülüyor. Öncelik her zaman hikaye, karakterlerin gerçekçiliği ki bu tek bir düşünceye sabit kalmamaktır ve sağlam bir kurgu gerektiriyor. Görsellik, kostüm, makyaj, dönem bunlar son meseleler olmalı. Öyle mutlaka izleyin demeyeceğim sizlere sadece Salem cadı mahkemeleri olayları ile ufaktan da olsa ilgiliyseniz bunun HP evrenine nasıl yansıtıldığını görmek için izleyebilirsiniz ki bence en yaratıcı fikir bu olmuş. Yani geçmişte cadı diye anılanlar ve bizim sihir evrenimizdeki cadılar gibi düşünürseniz siz de izlerken filmde görmek istediğiniz şeyleri tasarlayabilirsiniz ben filmi izlemekten çok tasarlarken eğlendim.
report_problem
4 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir------> aynı evrende geçen harry potter e göre çok daha başarılı bir filmdi. onda önemli yeri olan şans faktörünü bunda görememiş olmam beni mutlu etti. harry gibi seçilmiş kişi misyonuna sahip olmayan scamandler karakterinin büyü dünyasıyla farklı görüşlere sahip olduğunu öğrendiğim anda sevdim karakteri. saygılı, saf iyilikle dolu, yetenekli bir bilir kişi karşımızdaki. bu daha kabul edilebilir bir karakter haline getirmiş. karakterin anormal bir yapısı olması ve eddie nin bunu yansıtabilmesi başarılı. filmin en başarılı oyuncusu ise ezra miller. yeteneğine hayran olmamak elde değil. filmdeki en az konuşan fakat aklımda en çok yer eden kişi. film küçük kıza yönlendirse de göründüğünden fazlası olduğuna neredeyse emindim. kemerini çıkarıp annesine uzatması bile karakteri hakkında iyi bir ayrıntı. öldürüldüğü sahnenin sonlarına doğru belirgin hareketlerle uzaklaşan bir siyahlık gösterilmiş, bana ölmediğini düşündürdü. 2. filmde iyi karakter olarak çıkması muhtemel. söz dinlemeye müsait oluşu ve porpertina karakterini bulutumsu iken bile dinlemesi böyle düşündürdü. diğer yandan görselleri ile fantastik dünyayı tamamlayan gizemli çantayı da başarılı buldum fakat çantanın nereye açıldığını da anlatsalardı iyiydi. farklı bir boyuta mı, başka dünyaya mı yoksa dünyanın başka yerine mi? bağlanacak merak ettim. filmde belirgin kötü bulunmaması da dikkatimi çekti. percival karakterinin amacını da mantıklı anlatılmış olması önemli ayrıntıydı. bariz kötü koymaması rowling in bu filme çok güvendiğini düşündürdü. bence güvenmekte de haklı. bu film harry de yapılan hataların yapılmayacağını düşündürdü bana. rowling in etkin rol oynaması da etkili olmuş. işallah o seri gibi uzun ve tek ve basit bir kötüyle geçiştirmez.
aynı evrende geçseler de büyüler dışında benzerlikleri yok. dambuldore karakterinden 1-2 yerde söz ediliyor. o seriyi izlemeyen birisi de rahatlıkla hikayenin içine girebilsin diye. fakat onu izlemeyen birine bunu tavsiye etmem çünkü önce bunu izleyip sonra harry izlerseniz harry i sevmezsiniz diye düşünüyorum.
report_problem
4 yıl önce
Celestine profil resmi
Celestine
Hayal kırıklığı.
report_problem
4 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Büyük bir merakla izledim tabi HR'nin yeri ayrı olsa da eğlenceli ve güzel bir film olmuş. O meşhur çantadan bende de olsun istemedim değil. İkinci film umarım gelir :)
report_problem
4 yıl önce
husevni profil resmi
husevni
Uzun zamandır geciktiriyordum özlem gidereceğimi düşünerek lakin olmadı.Harry potter ve felsefe taşından daha yüksek bütçe ile çekilmesine rağmen görsellerin neden bu kadar kötü olduğunu anlayamadık üstelik aradaki yıllara rağmen.Çok büyük beklentiler ile izlemişim sanırım,bu tutarsa diğerlerini kaliteli çekeriz demişler herhalde,yine de harika olan tek şey ezra millerdı.
report_problem
4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Güzel eğlenceli hoş ve sıkmayan bir film. Filmin adı filmin konusu gibi birşey. O yüzden Harry Potter tarzı birşey beklemeyin. Ben eğlendim.
report_problem
4 yıl önce
starch profil resmi
starch
Eğlenceli, görsel efektleri etkileyici bir fantastik film.
report_problem
4 yıl önce
Karemihe profil resmi
Karemihe
Eddie Redmayne dışında kör kaldığım film.
report_problem
4 yıl önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
Sihirbazlık filminde farklı bir konu işlenmiş. johnny deep cok sasırttı benı:D kücükte olsa iyiydi. 2. film olsa depp kötü karakterde cok iyi olur.
report_problem
4 yıldan fazla önce
nihanovatman profil resmi
nihanovatman
Harry Potterla kıyaslanması düşünülemez bile tamamen hayal kırıklığı... çok farklı umutlarla izlemiştim hiçbir beklentimi karşılamadı ☹️??
report_problem
4 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Beklentimin aşağısında kaldı açıkçası. Bana biraz özensiz geldi. Beklentimin yüksek olmasından kaynaklanıyor olabilir bu durum. Tabi HP sevenlerin izlemesi gerekiyor bence. Zaten izlemeden duramazlar heralde :D Negatif bi yorum yapsam da beğenmeden duramadigim doğrudur: D
report_problem
4 yıldan fazla önce