Enola Holmes (2020)

Enola Holmes (2020)

Puan 7.1 (33 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Çerezlik, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
59
8
194
15
gulnihalozdemir profil resmi
gulnihalozdemir
Helena ve Sam Claflin için açmıştım ikisini de pek göremesem de çok beğendim....Sam Claflin yine mükemmel ve rolüne tamamen bürünmüştü. Kendisine burdan öpücükler....Genel olarak beğendim,duygusaldı,sürükleyici ve keyifliydi. Aile ile izlenebilir.
report_problem
2 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Beklediğim kadar büyük bir film değildi ama izlemesi keyifliydi. Bobby Brown çok iyi oyunculuk çıkarmış gerçekten karakterle çok uyumluydu çok da tatlı olmuş. İzlemeye değer hoş vakit geçirmelik bir film 7/10
report_problem
3 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Bayan Holmes ...Ezber bozan Enola Holmes... Kadın sadece adab_ı muaşeret kuralları bilen, evin hanımefendisi, kocasına iyi bir eş ya da çocuklarına iyi bir anne olan birey değildir. Böyle bir mesajı dönemine göre güzel mekan, manzara, anlatım tarzı ve güzel kadroyla ekrana taşımışlar. Sherlock hayranlarına farklı bir yaklaşım kazandıracağını düşünüyorum :)
report_problem
6 ay önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Filmin uyarlandığı, Nancy Springer kitabını okumadım ama bilimkurgu, fantezi türlerinin yanı sıra genç yetişkin türünde eserleri ile tanınmış bir yazar olduğunu öğrenince filmin neden gençlik dizisi hafifliğinde olduğu anlaşıldı. Genç yetişkin türünü sevenler muhtemelen daha çok beğenecektir.
report_problem
6 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok güzel, eğlenceli, sürükleyici bir film.. filme puanım : 10 üzerinden 7.7

report_problem
6 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Altı episodeluk bir kitap serisinin ilkinin film uyarlaması. Fazla ses getirir mi bilmiyorum ama ben öyle ahım şahım bir yan bulamadım. Yani bir beş filmi daha hak eder mi bilemiyorum. Bana tek hitap eden yönü Sherlock'un politikaya dair eleştirileri ve filmin hikayesinin bunu destekliyor oluşu idi. "Politikanın içinde olmam" savunusunu gerekçeleriyle aktarıyordu. Mekanlar HP severlerin sevebileceği tarzda. Hatta HP oyuncularına dair de bir şeyler fark etmek mümkün. Tim Burton anlatım tarzına yabancı olmayanlar için Helena Bonham Carter seçilmiş. Sherlock karakterlerini yorumlayan farklı bir yönü de var; Müfettiş Lestrade ile arkadaşlıklarının nasıl başladığı gibi. GOT'dan sevilmeyen karakter Karl Tanner'ı kiralık katil olarak görmek ayrı bir mutlu etti. Macera severler için eğlenceli bölümleri olan feminist bakış açılı Holmes filmi diyebiliriz.
report_problem
6 ay önce
Ned profil resmi
Ned
Güzel bir filmdi. Keyif alarak izledim. Çok güzel oyuncularla yapmışlar filmi. Ama izleyeceğiniz kişi Enola Holmes. Ona göre izleyin. Millie'nin yaşından olgun duruşu ona çok avantaj sağlıyor belli ki. Yetenekli bir oyuncu.
report_problem
6 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
Feminist Sherlock 💪
report_problem
6 ay önce
mels profil resmi
mels
Kötü değil ama aradığımı bulamadım diyelim. Konu güzel, oyuncular zaten muhteşem ama senaryo olmamış sanki, yarım kalmış, eksik olmuş... Bu filmde de diğer Netflix filmleri gibi (yani çoğu gibi) isimleri bilinmeyen,daha az ünlü oyuncular rol alsaydı -kadroya bakar mısınız,yıldızlar geçidi gibi- inanın ismi bile duyulmazdı kiiiii bugün trendlerde idi bu film.
report_problem
6 ay önce
Peris profil resmi
Peris
Benim beğendiğim ve severek izlediğim bir film oldu. Elona, holmes ailesinin eksik üyesi gibiydi. Gerçekten de holmes filmlerinin feminist bir bakış açısına ihtiyacı varmış. Bu güne kadar çekilen filmlerde olmayan (en azından benim görmediğim) siyasi ve psikolojik bir arkaplan barındıran yapım bunları eğenceli bir hikayenin içine başarıyla yediriyor. Feminist söylevin yormaya başladığı bu günler erkekleşmeden böylesi başarılı bir kadın hikayesi anlatmasıda ayrıca hoşuma gitti. Eksikler ve fazlalıklar barındıran yapımın devam filmlerini merakla bekliyorum.
report_problem
6 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Tam orta halli bir yapım. Holmes geçince ister istemez beklenti çıkıyor ama çıkmamalı kesinlikle beklentisiz bir şekilde belki de seri olacak bir filmin ilk filmi olarak Elona Holmes'u tanımaya odaklı izlenmeli öyle olunca seyir zevki iyi oluyor filmin. 2. Film de geleceği onaylandı bakalım artık.
report_problem
7 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Sherlock Holmes filmlerini ve Sherlock dizisini izlediyseniz onları düşünerek o beklentide izlememek lazım. İster istemez onlar çıtayı yükseltiği için apayrı düşünerek, burada Enola'nın ön planda olduğunu ve diğer karakterlerin daha geride olduğunu bilerek izlemeli. Elbette alelacele kısımları ve tutarsız kısımları yok değil.
report_problem
7 ay önce
Emrex profil resmi
Emrex
Maalesef çok sevemedim filmi. Enola karakterine yüklenen misyon ile finali arasında uyuşmazlık var sanki. Çok detay verip spoiler de vermeyeyim şimdi :)
report_problem
7 ay önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Beni içine çekmedi ve 1 saat sonra diğer takip ettiğim dizilere geçtim. Biraz yavan olmuş. Enola karakteri oturmadı gibi. Bugünde geri kalanı izleyeceğim bakalım. Fikrim değişecek mi :(
report_problem
7 ay önce