El hoyo (The Platform) (2019)

El hoyo (2019)The Platform

Puan 7.7 (47 kullanıcı)
Senin Puanın
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
94 dakika
109
4
219
24
Rainbow profil resmi
Rainbow
Herkesin beğendiği kadar varmış 👍
report_problem
2 gün önce
Sophie profil resmi
Sophie
ben de ısrarla next floor filmine benzetip başka bilen, gören ya da fark eden var mı diye aranıp durmuştum. meğersem onun uzun metrajlı versiyonu imiş zaten :)
report_problem
2 gün önce
blue.spirit profil resmi
blue.spirit
Denis Villeneuve'nin Çekmiş olduğu kısa filmin (Next Floor) Uzun metrajlı versiyonudur.Kısasını daha çok beğenmiştim :)
report_problem
4 gün önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Bu ispanyollar da biraz şey..
report_problem
4 gün önce
dilber34 profil resmi
dilber34
sonu havada kalan filmleri sevmiyor olsam da metaforik filmlere böyle sonlar yakışıyor,en azından sırıtmıyor. izlenmeli kaliteli özgün bi yapım.
report_problem
4 gün önce
Sefa profil resmi
Sefa
Orijinal bir senaryo ve ilginç bir yapım. Güzel mesajları olan ve sistemi eleştiren bir yapısı var. Bazı sahnelere mideniz yetmeyebilir. Sonu hariç genel olarak başarılı. 7.5/10
report_problem
5 gün önce
HasnCobn profil resmi
HasnCobn
Fazla abartmamak lazım kurgu çarpıcı bir mesaj veriyor güzel ama sonu ortada kalıyor böyle bir kurguda finali seyirciye bırakmışlar olmamış.
report_problem
6 gün önce
husevni profil resmi
husevni
Mesajlar ne çok açık ne gizli,film okumayı öğrenmiş miyim diye kendinizi deneyebileceğiniz bir film sanırım.Ben her şeyiyle sevdim, vurucu bir yapım olmuş.
report_problem
6 gün önce
FundaHiraAkkaya profil resmi
FundaHiraAkkaya
Mideniz ve sinirleriniz sağlamsa tavsiye ederim ☺️
report_problem
7 gün önce
cillembik profil resmi
cillembik
çok etkileyici. sanırım izlediğim zamandan da ötürü aşırı anlamlı buldum. başka zamanda izlesem bu kadar anlam çıkaramazdım sanırım. mutlaka izlenmeli.
report_problem
7 gün önce
emosss profil resmi
emosss
Baştan sona kadar etkileyiciliğini hiç kaybetmeyen her ögesiyle mükemmel efsane bir film... Bunun yanında mide kaldırmayan sahnelerden dolayı izlerken bişiler atıştırmayın benden tavsiye...:)
report_problem
7 gün önce
Fatigoo profil resmi
Fatigoo
report_problem
8 gün önce
pinarcaki profil resmi
pinarcaki
Son dönemlerde izlediğim en çarpıcı filmdi. Alt metni o kadar gerçek ki ,yaşadığımız tam olarak bundan ibaret sadece delik o kadar gözle görülür değil.
report_problem
9 gün önce
Agent47 profil resmi
Agent47
Film hakkında hiçbir bilgim olmadan izledim filmi. Düz bir film gibi bekliyordum giriş-gelişme-sonuç şeklinde. Bu açıdan baktığımızda finali özellikle çok havada kalıyor.
Burda herkesin de anlattığı gibi bir sistem eleştirisi var. Simgelerle metaforlarla anlatmışlar tüm olayı. Bu açıdan güzel ama film olarak açıkçası ben çok beğenemedim. Linç yemem umarım bunu söylediğim için. Ayrıca filmde gerçekten izlemesi zor, iğrenç sahneler var.
report_problem
10 gün önce
GamerPC16 profil resmi
GamerPC16
Fevkalade bir sistem eleştirisi. Sınıfsal ayrımı ve eşitsizliği iyi anlatmış. Vahşi kapitalizmi gözler önüne sermiş. Alt sınıfların birleşmesi ile bu vahşetin son bulacağını hatırlatmış.
report_problem
12 gün önce