Yasak Bölge 9 (District 9) (2009)

Yasak Bölge 9 (2009)District 9

Puan 7.3 (9 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Güney Afrika
Süre
112 dakika
313
39
1153
151
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Baya ilginç bı film. İnsanligimdan utanıp uzaylı olasım gelmedi değil. Bu filmin anlatacak çok şeyi var. Bence mutlaka izlenmesi gerekenlerden..
report_problem
3 ay önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Hayatımda izlediğim en enteresan filmlerden biriydi..Anlatımı hikayesi oldukça farklı..izlenmeli.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Mülteci konusunu uzaylılar üzerinden anlatmak filmi gerçekten ilginç kılmış. Bir nevi dolaylı anlatım. İzleyin.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
Hangi kafayla çekilmiş diye düşünüyorum ??
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Senaryo olarak farklı bir film olmsası filmi diğer uzaylı filmlerinden ayırıyor ayrıyeten filmde ''Ötekikeştirme'' konusuna değinilmiş güzeldi nasıl geçtiğini anlamadım bile..
report_problem
3 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Uzaylı meselesine hiç kimsenin bakmadığı bir açıdan yaklaşıyor film. Bizim bildiğimiz vurdumu indiren uzaylı modeline yerine mülteci uzaylılar gelmiş. Belgesel havasında olduğundan kendi içinde bir düzlemde ilerliyor film. Kronolojik sırayı takiben gerçekleştiriyor film. Flashbackler yerine akışkan görüntüler kullanıyor. Bu arada ben hafif bi blackwater göndermesi aldım filmde. Yani askeri alanada çok göndermede bulunuyor. Keyifli hoş bir film.
report_problem
3 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Diğer uzaylı filmleriden çok farklı , senaryosu akıcı ve iyi kurgulanmış bir film . Aksiyonu tadında ve eğlenceli bir yapım olmuş 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz izlerken.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
mahru profil resmi
mahru
kısa ropörtajlar ile anlatılan belgeselleri severler mutlaka izlemeliler..müthiş başarılı.alien gibi öldürmeye dayalı değil kurgusu sağlam..film bittiğinde ne kadar acımasız ve narsist olduğumuzun tokadı yüzünüzde kızarıyor..müzikleri ise ayrı bir övgüyü hakediyor..filmi izleyin ve wikusun yerinde olduğunuzu düşünüp insan olduğunuz için gidip kusun.belki egonuzu çıkarırsınız..bu arada mekan seçimleriyle gönderilmek istenen mesaj belli.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
Farklı bir uzaylı filmi olmuş. İzlediğim en iyi bilim-kurgu filmlerinden. Başları belgesel gibi çekilmesi filmi gerçekçi yapmış ayrıca uzaylılar da gerçekçi olmuş .
report_problem
4 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Normalde uzaylıların böyle aleni gösterilmesi beni hep rahatsız etmiştir. bu filmdede böyle ancak hikaye o kadar güzel ilerliyorki bu sıkıntıyı kapatıyor benim için... farklı bir yaklaşım... güzel film... tavriye olunur...
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Bilim kurgudaki uzaylı tanımını yeniden yaratan, kendine özgü renkleri ve görselliği ile çok özel bir yapım. İnsanların Tüm kötülerden daha kötü olduğu bir fantezi dünyasında köle kamplarında yaşayan uzaylılar insanlar tarafından ayrıma ve kötü muhameleye uğramaktadırlar. Neil Blomkamp'ın muhteşem uzaylı karakterleri aslında tüm ötekilerin ve ezilenlerin hikayesini farklı bir boyutta ele alan bir yapım. Küresel dünyanın mültecilerinin acı hikayelerini anlatıyor aslında. Güney Afrika ya da diğer kampların olduğu yerlerin seçimi bile oldukça ironik. Mutlaka izleyin.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
lambayapufde profil resmi
lambayapufde
uzaylı-ınsan ılıskısıne ılgınc yaklasılmıs guzel bır fılm. ınsanların bu kadar teknolojık uzaylılara hukmetmesı ayrı bır ılgınclık..
report_problem
5 yıl önce
Benq35 profil resmi
Benq35
uzaylıların dünyanın merkezi olan New York yerine Güney Afrika'ya gelmeleri gayet güzeldi :)
report_problem
5 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
ÇOK ORİJİNAL BİR FİLM. başarılı bir distopya örneği. bilim kurgu filmleri başka bir boyut getiriyor. uzaylı yapımlarına bambaşka bir boyuttan yaklaşıyor
report_problem
5 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
Güzel, degişik, aksiyon dolu bir uzaylı filmi ancak eksik bitti sanki. En azından 2.sinin çıkmasını beklerdim
report_problem
5 yıldan fazla önce