Iki Gün ve Bir Gece (Deux jours, une nuit) (2014)

Iki Gün ve Bir Gece (2014)Deux jours, une nuit

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram
Dil
Fransızca
Ülke
Belçika
Süre
95 dakika
79
4
258
197
trevor profil resmi
trevor
o kadar gerçekçi ve hayatın içinden ki. son sahne olmasa biraz daha az sevebilirdim. ama insanı mutlu eden sonuçlar değil gidilen yol mottosunu hissettirdiği için hayranlığım arttı. hiç değilse marion cotillard için bile izlenmeli.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Sıradan bir film ama gerçek ile kıyaslarsak; iş bulursun, elinde tutabilmek için ayrı çabalarsın. Emeğinin karşılığını alabilmek için daha da çabalarsın ruhen, bedenen ödün verirsin gibi daha bir sürü şey. Bu sistem hep böyle gidecek, ne diyelim.
report_problem
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Az ama öz bir film. Yani, filmde neredeyse hiçbir şey olmuyor, hatta konuyu okumakla izlemek arasında bile çok fark olduğu söylenemez. Sadece işlediği konu itibariyle orjinaldi ve tabii efsane Marion Cotillard performansı... Yorumlardan da anlaşıldığı gibi "Ne güzel filmdi bee " demeyeceksiniz ama izlediğinize de pişman olmayacaksınız.
report_problem
3 yıl önce
sinefilzeyn profil resmi
sinefilzeyn
İnsan denen yaratık zor koşullarda, çaresiz haldeyken her türlü yola başvurabilir. Bazen kendinden ödün vermez, gururu ,vicdanı mantığını zorlar bazen ise kapitalizm , zor koşullar duygularını ele geçirir vicdansızlaşır. Bir kadın işi için gururunu bir yana bırakıyor, mücadele ediyor biz de karşısındaki insanları ve hayatı daha iyi tanıyoruz, gözlemliyoruz.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
cortez profil resmi
cortez
Filmi sıkılmadan izledim ama hikaye basit ve yüzeysel işlenmiş. Diğer işçilerin de yaşamlarından ve ekonomik durumlarından bahsedilseydi daha güzel bir film olurdu. Beklentilerimin altında kaldı.
report_problem
5 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Marion Cotillard belki de bu yılın Oscar adayları için de en büyük sürprizi yapan isim. Geride bırakılan majör ödül törenlerinin hemen hepsinde görmezden gelinen aktris Jennifer Aniston'a gidecek sanılan adaylığa yoktan var olarak sahip oldu. Zaten Rust and Bone ile hakkı ziyadesiyle yenilmişti buradaki kusursuz performansı da görmezden gelinseydi hakikaten "Kadın daha ne yapsın?" demek lazımdı.
report_problem
5 yıl önce
ecece profil resmi
ecece
film yavaş tempoda ilerlemesine rağmen 90 dakika boyunca ilgimi kaybetmemeyi başardım. Marion Cotillard uzunca süre depresyonda olan ruh hali gidip gelen bir kadını çok güzel canlandırmış, fakat konu ve işleniş şekli biraz yavan geldi bana. yani belki de kültürden kaynaklıdır diye düşünüyorum çünkü ister istemez filmde Belçika'nın işçi sınıfı bunlar, Türkiye'de ne dramlar yaşanıyor siz buna dram mı diyorsunuz diye söylendim. Tabi bu da benim düşünce yapım. Ancak abırlı biriyseniz ve Marion'ı izlemekten keyif alıyorsanız tavsiye edebileceğim bir film.
report_problem
5 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Güzel filmdi tavsiye ederim arkadaşlar . Sinemada izlenir bir yapım değil de ,
Evde izlemelik olduğunu düşünüyorum . Orjinal sürümü zaten bulunabilir bir film .
report_problem
5 yıl önce
CagoTR profil resmi
CagoTR
bi bucuk saatim bosa gitti. Film yapıyon dram yapıyon iyi de bi umudumu kaybettim var bi bu var. Aradaki fark dağlar kadar. Sinema izlemeye giden insan biraz da şaşalanmış sahneler bekler ne biliyim daha kalite bekler. belgesel mi film mi belli değil iğrençti. Verilen mesaj güzel ama film berbat
report_problem
5 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Etik degerleriyle ekonomik caresizligi arasinda gidip gelen bir kadini ancak Marion Cotillard bu kadar iyi oynayabilirmis. Izlerken o caresizligi sizde yasiyorsunuz sanki. Kendimi filmdeki karakterlerin yerine koydum ve insanligimi sorguladim. Guzel bir film olmus. Tavsiye edilir.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Dardenne kardeşler yine insanı insanlara izletiyor giderek kime dönüştüklerini gösteriyor
report_problem
5 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
insan var, insan var filmi. bir taraftan insanların para için ne hale geldiklerini görmek sinirlendirdi. diğer taraftan hala "insanlığın" basit gereklerinden vazgeçmeyenlerin var olduğunu bilmek umut verdi. el ele verip o saçma seçime karşı savaş vermeyi kimsenin akıl etmemesi ise üzdü. kapitalizm saçmalığı işte. bu arada film işlediği konu dışında pek başarılı değil. aynı dialogları sürekli yinelemesi kusurdu bence. sonuçlarla meşgul olup kazandığı zamanı karakterlerin derinine inmeye çalışmak için kullansa efsane olabilirdi.
report_problem
5 yıldan fazla önce