Ölü Ozanlar Derneği (Dead Poets Society) (1989)

Ölü Ozanlar Derneği (1989)Dead Poets Society

Puan 9.0 (40 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
128 dakika
1544
11
4144
596
Sefa profil resmi
Sefa
Muhteşem mesajlar barındıran özellikle kitabı gibi olmayı başarabilen nadide çiçeklerden. Kesinlikle izlenmesi gerekenlerden.
report_problem
11 ay önce
trevor profil resmi
trevor
tek artısı sıcaklığı olmak olan, onun haricinde polyannacılık oynayarak ilerleyen ilk kısımdan sonra , tam overrated bir film bu derken tempo artıyor ve son sahneyle birlikte gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz. ve böylece ''hmm'' diyerek izlediğiniz film son dönemeçte kalbe basmayı hak ediyor.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
fyourdreams profil resmi
fyourdreams
Edebiyat hocamız cuma günü ödev olarak filmi izleyip gelin haftaya ilk dersimizde filmi tartışacağız demişti, ben de aklımda kalsın diye son güne bıraktım. Filmi izleyince bir öğretmenin, hem de Türkiye'de bir öğretmenin böyle filmi izlememizi istemesi çok şaşırttı. Yine filmi izleyince fark ettim ki filmde Keating'in söylediği şeyler benim öğretmenimin derse geldiğinde söylediği şeylerle neredeyse aynı. Herhalde filmi izleyip etkisinde kaldı diye düşünüyorum drgerger. Gerçi filmi izleyip etkisinde kalmamak mümkün değil, özellikle de benim gibi filmdeki karakterlerin yaşındaysanız. İzlediğim şeylerin benim hayatımda da olduğu fark ettiğimde filmi daha çok sevdim. Şimdi de gidip yarın için ders çalışmam gerekiyor ama filmi izleyince fikirlerim baya değişti. Zaten şiir konusundaki kafiyeymiş uyakmış muhabbetlerini hiç sevmezdim, geçen yıl edebiyatım düşük geldiyse hep bu yüzdendi ndfkelrge. O yüzden carpe diem diyerek bu yorumumsu yazımı bitiriyorum ^^ .
report_problem
3 yıldan fazla önce
Selenora profil resmi
Selenora
Yıllar önce izlemiştim geçenlerde tekrar izleme fırsatı buldum ve ilk izlediğimdeki etkiyi tekrar hissettim. Yıllar sonra tekrar izlesem de aynı hislerin etkisine gireceğime eminim. Sen eşsiz bir filmsin..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
gamzedelen profil resmi
gamzedelen
Hayat o kadar çelişkilerle dolu ki... Ya başkasının istediğini yaşar mutlu taklidi yaparsın, ya da istediğin hayatı yaşar gerçekten mutlu olursun. Ama diğerleri seni asla rahat bırakmaz. Mutlu olmanın da bedeli bu galiba. Bir de, başarılı olup bir sürü paralar kazanmak mı, yoksa her şeye rağmen istediğin şeyi yapmak mı? Teoride basit ancak pratikte cevaplanması çok zor sorular...
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Çok anlamlı bir filmdi derinden vurdu beni hep bir arada kalmışlık vardırya yani hani o tarifi olmayan his onu hissettirdi bana bazen herşeye "Carpe diem " demek isterdim..
report_problem
4 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
''Dünyayı kelimeler ve fikirler değiştirebilir..Sürekli yinelenen sorularla yaşayan ben,sonsuz vefasızlık trenlerinde yaşayan ben,ahmaklarla dolu şehirlerde yaşayan ben.. hangisi daha iyi..ben mi yoksa hayat mı..'' Hayatı güzelleştirmeye çalışan, hayata kendinden 4 dize daha eklemek isteyen insanları anlamayanlar, onları tehtit gözüyle görüp, oyundan çıkarmaya çalışanlar tarih boyunca hep var olmuştur..Bu yüzden hala iyileşemeyen bir dünyada yaşıyoruz. Filmde bu duyguyu çok derinden hissettim.İçinde gizli hazineler saklayan,insanı hüzünlendiren,düşündüren,defalarca izlenesi bir baş yapıt.Ayrıca anne babaların da mutlaka izlemesi gereken filmler arasında.Bırakın çocuğunuz ne olmak için burdaysa o olsun..
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
cerencambaz profil resmi
cerencambaz
robin williams yeteneğini konuşturmuş
report_problem
5 yıl önce
yakup11 profil resmi
yakup11
Arkadaşlar bu filmi kaçırmayın derim .
report_problem
5 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden . Bu kadar geç izlediğim için pişmanlık duydum . Çok iyiydi .
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
hayallerin ve ailenin hayalleri...disiplin ve carpe diem... ikilemde kalmışların hikayesi... harika bir öğretmen...kendinizden mutlaka bulabileceğiniz bir film.izlemezseniz çok şey kaçıracağınız türden.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Numenor profil resmi
Numenor
İzlememiş olanların çok şey kaybettiğini düşündüğüm, okulda işte sokakta bulduğum her insana tavsiye ettiğim, hayatıma yön veren, her repliğinden en az bir anlam çıkan, 100 kere daha izlesem bıkmayacağım, arşivimin göz bebeği olan film.
report_problem
6 yıl önce
thirdman profil resmi
thirdman
sinemada izlediğim ilk filmlerden biri.... anneciğime de teşekkür ediim bu vesileyle...
report_problem
6 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
anlamlı ve gerçekçi bir yapım izleyip de etkilenmemek mümkün değil bence , izlenmesi gereken filmlerden .
report_problem
6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
afişinden ve isminden, iyi bir film olduğunu anlıyorsunuz
report_problem
6 yıldan fazla önce