Mesaj (Contact) (1997)

Mesaj (1997)Contact

Puan 8.5 (16 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
150 dakika
272
5
685
174
melihkaya profil resmi
melihkaya
Uzay, bilim ve inanç konusuna taraflı bir bakış atan, Matthew McConaughey'nin gençliğinde çektiği ender güzel filmlerden.
Zamanın popüler konusu olan uzay temalı filmlerin güzel bir örneğidir böyle filmlerin tek eksiği fazla duygusal motivasyon verme çabası.Bunu kırmayı başarabilen ender kişilerden birisi 17 yıl sonra C.Nolan sanırım.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
yapım yılına rağmen günümüz arrival,interstellar...larla yarışabilecek kalitede bilimkurgu olduğunu düşünüyorum.kesinlikle izlenmeli!!
report_problem
3 yıl önce
SNOWS profil resmi
SNOWS
bilimkurgu severlerin arşivinde olması gereken düşündürücü filmlerden birtanesi. insanlığa verdiği mesajlardan bakımından da etkiledi beni
report_problem
4 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
beni şaşırtan bir film oldu contact. bu kadar iyi bir kurgu beklemiyordum. tüm harika oyunculuklar,tüm din ve bilim çatışması altında verilen mesajlar ve tüm görsel şovu bir yana koyup carl sagan'da daha ne hikayeler vardır kim bilir demek istiyorum sadece. zira diğer konulara değinirsek içinden çıkamayacağımız bir övgü yorumuna sebep olabilirim. iyi seyirler,sakın ertelemeyin benim gibi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Uzay temasını işleyen, izlediğim en etkili yapımlardan biriydi. Hatta Interstellar çekilmemiş olsaydı, en etkili yapım diyebilirdim. İçerisinde barındırdığı gizem sizi öylesine filme bağlıyor ki bir sonraki adımı soluksuz izliyorsunuz. 150dk'lık bir yapım olması göz korkutmasın, meraklısı iseniz nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Oldukça sürükleyici ve başarılı oyunculukların sergilendiği muazzam bir yapım.
report_problem
4 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Tek kelimeyle harikaydı. Bu filmi niye daha önce izlemedim, bilemiyorum. "Eğer evrende sadece biz varsak,bu korkunç bir yer israfı demektir." cümlesi filmi özetliyor zaten. :) Mutlaka izleyin. :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Mükemmel bir giriş jeneriğine sahip bir film benim için.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Meriadoc profil resmi
Meriadoc
For Carl..
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
budur... çok güzel konu çok iyi işlenmiş. oyuncular iyi hersey tadında. tavsiye ederim.
report_problem
5 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
yanlis hatirlamiyorsam carl sagan'in ayni isimli romanindan uyarlanmis bu film. dunya disi zeki yasam konusunu bilimsel bi bakis acisiyla islemis. bu yuzden uzayli gormeyi beklemeyin :) bu mevzulara merakliysaniz hemen izleyin derim. hatta filmi izlemeden once yine carl sagan'in voyager 1 uydusu uzerine yerlestirdigi platin plaka ve ses kaydi, seti projesi, wow sinyali hakkinda kucuk bi arastirma yapin netten. simdiden iyi seyirler...
report_problem
5 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Astronom Dr. Arroway, Bir gece Vega yıldızından gelen bir sinyal keşfeder. Arroway'in bu keşfi bütün Amerika'yı ayağa kaldıracaktır. İşin daha da tuhaf olan tarafı, Vega yıldızından gelen bu sinyaller birleştirildiğinde bir teknolojik aracın yapım planı ortaya çıkmaktadır. Bu bir truva atı mıdır? yoksa başka gezegen ve galaksilere seyahatin yolunu açan bir makine midir? Bunu öğrenmek için Amerikan Hükümeti makineyi yapmaya karar verir.
report_problem
6 yıldan fazla önce