Koko (Coco) (2017)

Koko (2017)Coco

Puan 9.0 (63 kullanıcı)
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
105 dakika
198
1
327
47
Selenora profil resmi
Selenora
İzlerken animasyon olduğunu bile unuttum. Çoooook güzel. Sıkılma ihtimalınız yok diyebilirim. Bir animasyondan ve bir filmden ötesi... Sanırım çok duygusalım :))
report_problem
8 ay önce
dilber34 profil resmi
dilber34
çok güzeldi.. ana msj sevdiklerin esas onları unuttuğunda ölür.
report_problem
1 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Animasyonlar da hüzünlendirirmiş Coco sayesinde öğrendik,yaşadık :) İçim bi güzel oldu bu filmle:) SEIZE UR MOMENT ♥
report_problem
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kusursuz bir Pixar işi daha. Kız kardeşimle izlerken birbirimize kenetlenip ellerimizi sıkarak enerjimizle birbirimize güç verdik. Tabi ki Hayat Kitabı'ndan esinlendikleri çok belli ya da o kadar iyi bir animasyonu kıskandılar mı bilemem ama aynı seviyedeler kesinlikle. Birini bir diğerinin üstüne çıkarmak haksızlık olur. Çocuk ve yaşlı masumiyetinin ardına her zamanki gibi saklanılmış. Disney'den kopamadığı için müzikalden kurtulamamış. Ailenin geleneğini ya da tutumlarını aslında tutucu kesim olarak değerlendirmek lazım. Yeniliklere açık olmanın önemi yatıyor. Ölüm bile neler sunuyor insana ama yaşarken hatırlamaktır en güzeli. O an orada olmayan sadece anlatılanlarla bilemez hiçbir şeyi. Kültürel olarak da bir şölen sunuyor. Pancho Villa, Emiliano Zapata, Jorge Negrete, Pedro Infante, El Santo, Cantinflas, Maria Felix, Dolores Del Rio, Agustin Lara gibi gibi (daha hatırlarsam yazarım) Ama filmin aşkı efsane aşk Frida Kahlo ile Diego Rivera arasındaki aşktan alınmıştır. Ailenin soyadının Rivera oluşundan bu anlaşılabilir. Bunun dışında bir bölümde gene Meksika sömürgesi olan Aztek'lerden kabile üyeleri vardı. Zaten ölüler şehri El Dorado'nun bir yansımasıydı. Altın şehirde Meksika sinemasının altın çağından aktörler, müzisyenler, aktrisler olması şaşırtmadı beni. Oldukça iyi bir bağdaştırma ama kabul edelim. Pixar animasyonlarında hep başarının ahlaksızlığı aktarılır. Gene aynı şekilde başarılı olabilmek için ahlaksız olmanın gerekliliği ve unutulmaya yüz tutmuş üstü yırtık pırtık bir karakteri kahraman konumuna oturtup onu yok ederek insan duygularını sömürmesi durumundaki ironi. Kendileri başarılı olabilmek için çoğumuzun duygusundan faydalanırken aslında bizleri kendimizin duyarlı olduğuna inandırırken bu ahlaksızlıkları ile kendilerini lanetlemiş oluyorlar. Eee kimisi iyi hatırlanırken kimi de nefret duyularak hatırlanır. 24 Haziran öncesi güzel bir gönderme ile de bitirdim.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
ben ömrümde bundan daha iyi bir animasyon izlemedim.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Çok güzel mesajlar veren harika bir animasyon. Mutlaka izlenmeli. Her yaşa hitap ediyor. Bir çok renkli karakterin bulunduğu renkli bir animasyondu. Bayıldım.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok eğlenceli çok anlamlı çok güzel bir animasyondu ailecek izlenecek güzel bir filmdi izlenmeli mutlaka :)
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Vay be etkileyiciydi gerçekten. Ölüm böyle bir şey olsaydı keşke diye düşünmeden edemiyorum :)
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
Müthiş müthiş müthiş!!! Zaman kaybetmeden izleyin mutlaka.
report_problem
2 yıl önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
muhteşemdi, bu yılki en iyi animasyondu, üstelik filmi çekilse en iyi filmi de olurdu :) hırsın kötü yanı, ailenin güzelliği, sevdiklerimizin her zaman hatırlanması gerektiği ne güzel anlatılmış. komple ekibin ellerinden öpüyorum.
report_problem
2 yıl önce
emre1910 profil resmi
emre1910
Yılın en iyi animasyonu bence
report_problem
2 yıl önce
psykhe profil resmi
psykhe
ilk defa bir animasyonda ağladım. Sonu çok duygusaldı . Mesajını da çok anlamlıydı .Oscarı kesinlikle hak etmiş
report_problem
2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Sevdiklerini hatırlamak, ne olursa olsun unutmamak, her fırsatta anmak ancak böylesine güzel anlatılabilirdi. Müziğin ve bolca sevginin de katkılarıyla karşınızda mükemmel bir animasyon.. Miguel, 12 Yaşında müzik aşığı bir çocuktur. Ailesi ise birkaç nesildir ayakkabıcılıkla uğraşan, geleneklerine son derece bağlı bir aile. Bunlara ek olarak Miguel'in aksine müziğe de son derece düşmanlar. Hal böyle olunca da küçük çatışmalar yaşanıyor tabi. Birgün ailesini de karşısına alarak müzik yarışmasına katılmaya karar veren Miguel hiç bilmediği bir dünyanın kapılarını açacak ve ailesiyle ilgili büyük bir sırrı açığa çıkaracaktır. Filmimizin konusu son derece güzel ve heyecanlı. Çoğu aksiyon filminde yok bu heyecan. Bunun yanında ortak değerlerimizden olan aile sevgisini öylesine güzel işlemişler ki anlatamam. Bir eğlenceli bir duygusal, her biri birbirinden güzel müziklerle, gözlerinizin bakmaya doyamayacağı görsel şölenlerle ve bazen de son derece naif cümlelerle içinize işleyen bir yapım. İzlerken siz de benim gibi bu uçsuz bucaksız hayal gücüne hayran kalacaksınız. Mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler :)
report_problem
2 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Müziğin bazen sözcüklerin ötesine geçtiğini. Müzikle duyguların paylaşılabildiğini ve o sesler insanlara ulaştığında kalplerin nasılda bir araya geldiğini gösteren muhteşem bir animasyondu. Ölüler dünyasını bu kadar tatlı bir şekilde yansıtıp,ailenin sizden kopup gitseler, bu dünyadan göçseler bile önemli olanın onları unutmamak olduğunu anlatan izlenmeyi sonuna kadar hak eden ,gözyaşlarınızın süzüleceği bu animasyonu izleyin ,izletin :) İyi seyirler :)
report_problem
2 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Tek kelime ile "mükemmel", inanılmaz keyif aldım. Loving Vincent ile bu senenin en iyi animasyonu. İkisi arasında geçecek Oscar yarışını hangisi alırsa hak ettiğini düşünüyorum hatta. :)
report_problem
2 yıl önce