Bulut Atlasi (Cloud Atlas) (2012)

Bulut Atlasi (2012)Cloud Atlas

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
Almanya
Süre
172 dakika
668
80
2062
568
Zkanklc profil resmi
Zkanklc
kurgu ve senaryo iyi fakat işleniş ve geçişler aşırı bunaltıcı ve sıkıcı sırf senaryosu iyi diye 172 dk bu eziyet çekimez. 120 dk izledim ve inanılmaz sıkıldım.
error_outline
5 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Enteresan, tüyler ürpertici ve beyin yakan bi hikaye. Normalde bi filmi bi daha izlemeyi sevmem ama bunu izlemek şart oldu. Bence etkileyici, sevmediğim kısımlar olsa da.
error_outline
1 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
“Herkes geçmişte, şimdide ve gelecekte birbirine bağlı”
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
Yine hayatımın bir kaç saatini daha güzelleştirdim. Aferim bana, iyi ki izledim.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
berrn profil resmi
berrn
Cahilliğime doymayayım. Süresi uzun diye senelerdir içeriği, yönetmeni, oyuncuları incelemeden öylece izlenecekler listesinde bekletip durdum. Pişman mıyım? Hemde deli gibi! Filmin üzerinde düşünülmeye değer çok fazla yanı var, bir çok mesajı var. Hayatlar hep birbiriyle ilişkilendirilmiş, her yaşam bir diğerine dokunur demişler daha ne desinler. Fazla detaya girmeyeyim. Canım Wachowskiler <3
error_outline
2 yıldan fazla önce
Smy profil resmi
Smy
3 saat olduğu için sürekli erteleyip duruyordum izlemeyi. Ama dün o 3 saat nasıl geçti inanın bilmiyorum. Ekrana kitli şekilde sonuna kadar aynı merakla izledim. İç içe geçmiş 6 hikaye izliyoruz. Ama dikkatli izlerseniz hepsinin birbiriyle ufak da olsa bi bağlantısı var. Kelebek etkisi misali. Her hikayeden kendinize bir şeyler çıkarıyorsunuz. Acı verici gerçekleri yüzünüze yüzünüze vuruyor ve ekran başında insan ne kadar kötü bir varlık diye sayıklıyorsunuz. Bi yandan kalbimi çok kırdı bi yandan da beni gülümsetti.
error_outline
2 yıldan fazla önce
tugced profil resmi
tugced
Beğenip beğenmemede kararsız gibiyim. Aslında güzel bi kurgu anlamları oldukça yüksek fakat birkaç noktasını kaçırdın mı filmi yakalamakta zorlanıyorsun kendini direkt vermen lazım birçok kişiye hitap etmeyebilir çünkü. Söyleenen sözler ve imalar çok hoşuma gitti. Bu tarz filmlerde fantastikliği pek sevmiyorum belkide o yüzden ikilemde kaldım ama izlenmeye değer yinede.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Geçmiş, bugün ve bugünden çoook sonraları toplumsal ayrımcılık ve ona baş kaldırış hikayeLERİ (leri diyorum çünkü gerçekten bayaa bi iç içe geçmiş hikaye var ama hiçbiri sıkmadan izletiyor aynı anda 8-9 film izliyosun ve hepsinden keyif alıyosun öyle düşün), harika bir yapım ben kesinlikle bayıldım bilim kurgu ve düşündürücü türlerini sevenlere kesssinlikle tavsiyeeee
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
ukarayel profil resmi
ukarayel
Mükemmel ötesi baş yapıt ahenk. Senaryo ayrı güzel dantel gibi işlenişi ayrı. Filmin müziği sizi bambaşka sarıyor. Kısacası ahenk.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Agarta profil resmi
Agarta
Olumsuz yorumların hiçbirine aldırış etmeden filminizi açın ve yaklaşık 3 saatlik bir kurgusal şölene merhaba diyin.
error_outline
3 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
ilk 15 dakika ısınamadıysanız izlemeyin bence. bir oyun gibi tasarlanmış, gittikçe konular hem artıyor hem ağırlaşıyor hemde derinleşiyor dolayısıyla anlamak ve ayrıntıyı yakalamak zorlaşıyor. kesinlikle bir kez izlemeyle olmaz. her bir sahnesine dikkat edilmesi gerekiyor. izlerken bir sahneyi kaçırınca gerisini anlamlandırmak daha zorlaşıyor. çok fazla düşünülmüş ve ince ince dokunmuş. filmin anlatmak istediklerini anlatmaya kalksam sadece benim yakalayabildiklerimle kitap çıkar. wachowski kardeşlerin başka bir dünyada yaşadıklarına inanmaya başladım.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
dilaraoner profil resmi
dilaraoner
olumsuz yorumlara rağmen iyiki izlemişim dediğim filmlerden biri. Başta anlayamıyorsunuz hatta sıkılıyorsunuz ama sonra konuyu anladıkça keşke daha da uzun olsaydı diyeceğiniz, en azından benim dediğim bir film. Muhteşemdi, kesinlikle izleyin, inanılmazdı veyahutta çok kötüydü, zaman kaybıydı diyemem. Herkesin zevkleri aynı değildir sadece konusunu okuyun açın dayanabildiğiniz veya sizi çektiği yere kadar bakıp karar verin. İyi seyirler...
error_outline
4 yıldan fazla önce
Mervealucard profil resmi
Mervealucard
Birkaç defa izlenilebilir bir film.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
fs0ciety profil resmi
fs0ciety
ırk ayrımından üst insana ordan kölelerin doğuştan köle olarak doğduğuna ve tüm bunların bi yaratıcının eseri değil de tesadüf olduğunu bir güzel alttan alttan yediren bi film.tüm film boyunca darwine ve hitlerin ruhuna da fatih okutturan,new age saçmalılarıyla sıvanmış çoğu kişinin anlamadığından izlediğine pişman olabileceği türde bi yapım, ayrıca wachowskinin asıl anlattıklarıyla bilim kurgunun alakası yok
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
mels profil resmi
mels
5-6 koldan aynı ya da birbirinden farklı konuları işlemeye çalışsa da pek başarılı olamamış bence. Bunun yerine kronolojik sırayla tek bir konuyu anlatsa daha iyi olurdu sanki. Ayrıca son yarım saati haricinde oldukça sıkıcı ve çok uzun bir filmdi.
error_outline
5 yıldan fazla önce