Kanlı Elmas (Blood Diamond) (2006)

Kanlı Elmas (2006)Blood Diamond

Puan 8.3 (26 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
143 dakika
1440
21
4765
511
Sefa profil resmi
Sefa
Hırslar, para ve yoksulluk. Bir çok gerçekliği içerinde barındıran muhteşem bir yapım.
report_problem
6 ay önce
kallehari profil resmi
kallehari
Üzerinde düşünülmesi gereken anlamlı bir film olabilirdi, fakat bunun yerine bürokrat takım elbiseli, hatrı sayılır alım gücüne sahip insanların alkışlama seslerinin yankılandığı, ailesinin yaşaması için insan öldürmek zorunda kalan Solomon Vandy’inin tıpkı Batı ‘’medeniyetinin’’ istediği biçime sokularak kürsüye davet edilmesiyle bitti. Sanki emperyalist furyanın başını çeken devletlerden biri Birleşik Krallık değilmiş gibi. Sanki bizatihi kendi politikaları Afrika ve dünyanın zengin bütün topraklarını kanla sulamamış gibi. Vicdan mastürbasyonunun ötesine geçmeyecek pembe bir son. İdealist gazeteci kadın, ölüm eşiğine geldiği için elmastan vazgeçen erkek… Benim için en vurucu sahnelerinden biri Di Caprio’nun telefonla bizim gazeteci kadını araması oldu: aynı zaman akışı içerisinde iki farklı dünya… hoş o sahnede de gazetecimiz arkadaşlarıyla kahve içiyordu; üçüncü dünya ülkelerinin üreticilerini sömürerek naïf beyaz fincanlarımızda içtiğimiz kahveler.
Afrika’da olanları bırakın filmlerimizde işleyebileceğimizi, tahayyül edebileceğimizi bile zannetmiyorum.
report_problem
9 ay önce
Selenora profil resmi
Selenora
Söylenecek sayfalar kadar söz var ama boğazım düğümlü, içimde bir yumru.. Gerçek dünyaya buyurun ama hoş geleceğinizi sanmıyorum. Nasıl daha önce izlemedim dedim ama hiç izlememek daha kayıp olurdu..'' Kanlı tarihin yakıcı gerçekleri'' ...
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Yine bir Leo efsanesi.. Birçok duyguyu yansıtan, izlerken kendimden,isteklerimden utandığım tokat gibi bir yapım..İzlemekte geciktiğim için üzgünüm..
report_problem
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Etkileyici
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
lews profil resmi
lews
Leonardo nun daha önce izlemediğim baş yapıtlarından biri , heyecanla izledim aksiyon dram , her türlü duyguyu birarada yasatabilen sağlam bir yapım olmuş , kesinlikle izlenilmeli .
report_problem
4 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Muhteşem! Mutlaka izleyin.
report_problem
4 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Bu kanlı elmaslar mevzusu afrikanın sömürülmesi sürecinde çok önem taşıyan bir konu. Kanlı elmas paralarıyla finanse edilen onlarca savaş, başta ruanda gibi ülkeleri kan gölü haline getiren Belçika, hollanda elmas şirketlerinin hikayesinin iç yüzünü anlatan oldukça cesur bir yapım. Hikayesini bilmiyorum ama konusu gerçektir. Birde başlı başına bir oyuncu var filmde Dicaprio isminde tanırsınız:D onun için bile izlenir ...
report_problem
5 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
LEONARDO DİCAPRİO HÜSRAN Oyuncunun bazı filmlerinden beklentiye giriyorsunuz ama maalesef...Macera vasat kalmış, konunun derinliğine de girilememiş; aradığınızı bulamayabilirsiniz.
report_problem
5 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
derdi olan bir drama... derdi olan bir aksiyon draması
report_problem
6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir aksiyon filmi. Tabi sadece bir aksiyon filmi de değil. Film bittiğindeyse ah Leo sen hangi filmde mutlu olacaksın diye de düşünmeye başladığım film :)
report_problem
6 yıl önce
neway profil resmi
neway
Mutlaka izlenmeli diyeceğim filmlerden biri. Biraz üzülecek, biraz düşünecek keyifle izleyeceksiniz.
report_problem
6 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
çok güzeldi
report_problem
6 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok etkileyici ve düşündürücü bir yapım kesinlikle izleyin
report_problem
6 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
1990’larda Sierra Leone’de gelişmekte olan kaos ve iç savaşın fon oluşturduğu “Blood Diamond Kanlı Elmas” Güney Afrikalı paralı asker Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ile Mendeli balıkçı Solomon Vandy’nin (Djimon Hounsou) hikayesi. Her iki adam da Afrikalıdır, ama geçmişleri ve şartları olabildiğince farklıdır. Ne var ki, hayatlarını değiştirebilecek pembe bir elması bulmak için çıktıkları serüvende yazgıları kesişir.
report_problem
6 yıldan fazla önce