Blade Runner 2049: Biçak Sirti (Blade Runner 2049) (2017)

Blade Runner 2049: Biçak Sirti (2017)Blade Runner 2049

Puan 7.7 (50 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
164 dakika
103
6
273
109
.SimS. profil resmi
.SimS.
İlk filmi izlemedim ama yine de genel anlamda beğendim filmi kurgusu, efektleri, oyunculuklar başarılı, olaya da hakim oluyorsunuz dikkatli izleyince.
report_problem
3 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Eğer benim gibi ilk filmi izlemeden ve ikinci filmi ise kendinizi vermeden izlerseniz bir şey anlayabilirsiniz.
report_problem
5 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
Biraz uzun olsa da başarılı bir film.
report_problem
8 ay önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Ruhsuzların dünyası ancak bu kadar güzel tasvir edilebilirdi. Filmdeki kasvet çok iyi uygulanmış. Müziklerde çok başarılı. Ben beğendim tavsiye ederim.
report_problem
8 ay önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
bir devam filmi olarak gayet başarılı ve şaşırtıcıydı.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İlk filmi beğenmemiştim. Tabi o zamanlar bu kadar film izlememiştim. Tam böyle oturmuş bir vizyonum yoktu. Ha tekrar izler miyim şimdi? İzlemem. O, o zamanın tecrübesiydi. Öyle de kalsın. Bu filme gelirsek başarılı bir devam filmiydi. Evet ağır bir film ve kısa molalar vererek izledim ama senaryoyu ve finali başarılı buldum. 3. film olaya nereden girecek ve konu nasıl toparlanacak emin değilim ama en azından 1 tık daha akıcı bir film bekliyorum. Bu filmi sinemada izleseydim yarım saat sonra uyuya kalırdım. İyi bir film evet ama sabır lazım bitirebilmek için.
report_problem
2 yıl önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
Arrival ile son derece güzel bir iş çıkarıp kalbimizi kazanan Denis villeneuve çizgisini bozmadan devam ediyor. Sabırlı izleyicilerin hepsine tavsiye ederim.
+Filmden anladığım kadarıyla devamı ile karşımıza çıkacak ve bu açıdan bakıldığında, her şey filmin dünyasına girebilmemiz için son derece derinlemesine işlenmiş.
+Görüntü yönetmenin Roger deakins olması güzel bir detay keza işin içine o girdiğinde
sinematografik açıdan tatmin edici bir film karşımıza çıkıyor. bu filmde de öyle olmuş.
+Bence bugüne kadar yapılmış en iyi devam filmlerinden birisi. Star wars vs. gibi sadece seyirciye oynayan, para kazanmaktan başka derdi olmayan vasat devam filmlerinin aksine, son derece güzel, saygı duyulan kült bir film ortaya konmuş.
report_problem
2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Çok ağır ve uzun bir filmdi. Yine de fena değildi sanki.Sıkıldım mı evet bir ara yarıda bırakmayı düşündüm ama sonuna kadar izledim. İzlemek isteyen daha iyi bir film bulamazsa şansını deneyebilir.
report_problem
2 yıldan fazla önce
filmci61 profil resmi
filmci61
Çok ağır ilerleyen bir film,zaman zaman sıkıcı olabiliyor;yani aksiyon olmazsa olmaz diyenler uzak dursun:)
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Blade Runner 2049 ilk filmden 30 yıl sonrasını konu alıyor. Konusu ilginç ve merak ettiriyor. Ancak fazlasıyla durağan olduğu da bir gerçek. Kasvetli ve boğucu bir distopyanın içinde gizemli bir olayın peşine düşmüş ordan oraya koşturuyorsunuz film boyunca. Her ne kadar boğucu bir evrende geçiyor olsa da görsel açıdan muhteşem bir iş çıkarıldığını söylemeliyim. Filmin gerilimini devasa boyutlara çıkaran müzik seçimleri de bence çok iyiydi. Oyunculuklara değinecek olursaaak Jared Leto, Ryan Gosling, Harrison Ford üçlüsü zaten muhteşem bir kadro. Her biri ayrı ayrı başarılı. Tabi Ryan Gosling bence diğerlerine göre bir tık daha iyiydi. Karakterinin o donuk ve duygusuz tavrına rağmen bazen olay örgüsü içerisinde hissedilen duyguyu öyle güzel yansıtmış ki anlatamam. Filmi izlerken ne demek istediğimi siz de tam olarak anlayacaksınız. Özetle başarılı bir yapım. Ancak süresi ve durağanlığıyla sık sık boğulmama sebep oldu. Yine de izlemenizi tavsiye ederim. Şimdiden iyi seyirler. :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Başarılı görsellik ve kurgu üzerine işlenmiş. Devamı da mutlaka gelir.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
ilk film gibi bunu da beğenmedim: Çok yavaş ve sıkıcıydı.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Görsel olarak çok başarılı olsa da genel olarak bu seriyi beğenmedim. Beklentim çok farklı boyutlardaydı ama pek istediğimi bulamadım.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Melkor profil resmi
Melkor
Şaheser.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Tam bir BAŞYAPIT olmuş.Bir devam filmini rezil etmeden üst düzey bir film nasıl olur ?un örneği ki Blade Runner zamanının ötesinde filmken ''ne yaparlarsa yapsınlar sanki tekrarlanmış gibi olur ve ilk filmden öteye gidemez''dediğime pişmanım.Ridley Scott ın sinemasını aratmamış bir de efektleri,oyunculuklar,set tasarımı,senaryo,müzik, ışıklar, renkler her şeyle mükemmel olmuş,karakterler çok iyi(Roy hala favorim olsa da),ağızlarından çıkan her cümle felsefik.Benim favori 3 filmimden biri Blade Runner(Ghost in the Shell 1995 le aynı sırada) alt metni sağlam bambaşka bir dünyası var.Böyle bir güzelliğe efsane bir devam filmi yapan Denis Villeneuve;filmlerini heyecanla takip edeceğim artık:)
report_problem
neredeyse 3 yıl önce