Bird Box (2018)

Bird Box (2018)

Puan 7.1 (69 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Gizem, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
124 dakika
148
18
474
36
Cardelia profil resmi
Cardelia
Baya bayıldım kendimi o atmosferin içinde hissettim. Başroldeki baya iyi bir oyuncu gerilim filminin hakkını vermiş
report_problem
11 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ya şimdi şöyle düşünün insan bildiği ,gördüğü şeylerden mi daha çok korkar yoksa bilmediği görmediği şeylerden mi? Elbette herkesin özellikle küçükken,evde yalnız kalınca,geceleyin korktuğu,adını konduramadığı kağıda çizsek şekli şemalı pek de bilindik olmayan bunu belki başkalarına göstersek komik duruma düşeceğimiz bi korku figürü vardır.Özetle herkesin zihninde bu farklı bir taslaktır.İşte o yüzden Josh Malerman'ın dilimize KAFES olarak çevrilmiş kitabından uyarlama olan bu filmde yaratıkların görüntüsü yok ,ucu açık ki orayı bizim hayal gücümüze bırakıyor . Ben bu filmi izleyince otomatikman o yaratığı en korktuğum şeylerle bağdaştırdım .Bu yüzden kendimi filmin içinde gördüm hep,tabir yerindeyse sürüklendim gittim . Dışarıya bakan ben olsaydım ne görürdüm de aklımı kaçırırdım ? Gerçekten güzel bir film ,imgeler temsil ettikleri mesajlar baştan sona kadar hep canlı.Zaten Sandra varsa o film boş değiL hoştur.
report_problem
1 yıl önce
seymanese profil resmi
seymanese
Alıntıdır.
"
(bkz: a quiet place)'in kulağa,
(bkz: perfect sense)'in burna,
(bkz: bird box)'ın da göze hitap ettiği film."
report_problem
1 yıldan fazla önce
sezgo profil resmi
sezgo
Martyrs 2008 spoilerli:

report_problem
1 yıldan fazla önce
sezgo profil resmi
sezgo
Ne olurdu bi goreydik, sanki biz de cildiracakmisiz gibi...
report_problem
1 yıldan fazla önce
Selenora profil resmi
Selenora
Kafes kitabının film uyarlaması ama gerçekten çok kötü bir uyarlama olmuş. Kitap/film karşılaştırması yapmadan söylüyorum fazlasıyla başarısız. Farklı ve çok güzel işlenebilecek bir konuyu, ruhsuz, donuk ve bayarak işlemişler. Özellikle Sandra Bullock'un oyunculuğu çok kötüydü. Güçlü görüneceğim havasını vereyim derken duygusuz ve dümdüz bir hale bürünmüş. 1 saat izledikten sonra kapatıp ertesi gün sonunu getirdim. Kitabını soluksuz okudum, filmini burnumdan soluyarak izledim. Çok güzel bir konuyu harcamışlar.
report_problem
1 yıldan fazla önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
Bir netfix original içeriği daha beni hayal kırıklığına uğrattı 45dk anca dayabildim.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
Monsters inc. filminde Mike'ın Sullivan'a söylediği geldi hep aklıma "Bir isim verirsen ona bağlanırsın."
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
filmci61 profil resmi
filmci61
Bir şeyler havada kaldı filmin sonunda;film boyunca hakim olan gizem çözülmedi,bu da filmin ortalamanın altında kalmasına sebep oluyor
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
ozgetos profil resmi
ozgetos
Insanların görülmeyen şeylerden korkması (fobileri vs) ve sadece kendilerine değil başkalarına da zarar vermelerine sebep olabiliyor en basit anlamda film bunun üzerine kurulmuş. Soluksuz seyrettirdi
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
BlaCkMyTh profil resmi
BlaCkMyTh
Evet gerilimliydi, seyrettirdi kendini ama Bullock, Malkovich, Rhodes ve azda olsa gözüken Paulsen in oyunculukları sayesinde oldu bunlar. Onlar olmasa bu film 5 puanı zar zor görür. Klasik Netflix yapımı ellerinde malzeme var tüm imkanlar var konular güzel ama işleniş ve ortaya çıkan sonuç yetersiz, tatmin etmeyen bir hazda. Bunun bence en önemli nedeni de adam gibi tek bir yapıma odaklanmak yerine çok fazla çeşit sunmaya çalışıp ister istemez kalitenin düşmesi. Ayrıca sanırım bir de dizilere çok abanmaları. Çıkarın o başta saydığım isimleri filmden, sanki onlar oynamamış gibi düşünmeye çalışın kanal d de gece yarısından sonra çıkan filmlerden hallice olurdu sonuç.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
tugced profil resmi
tugced
Baştan sona seyrettirdi mi? seyrettirdi..sıktı mı? asla.. mantık hataları var mı? olmaz mı.. izlemeyi sevdiğim gerim gerildiğim bir film oldu.. sonu.. özellikle sonu.. değer seyredilmeye.. :)
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Kitabını olumadım ama filmi başarılı buldum. Gerilim dozajı iyi serpilmiş. Sonuna kadar soluksuz izletiyor. Tabii türüne göre çok daha iyi filmler mutlaka var. Oyunculuklarda iyidi. Sandra Bullock iyi bir seçim olmuş.
report_problem
2 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
malesef olmamış netflix filmlerde başarısız bence dizileri daha efsane bunu bi kez daha ağırlıklı olarak kanıtladı bence. iyi seyirler.
report_problem
2 yıl önce
tahayetkin profil resmi
tahayetkin
Gerilim türü filmleri sevmesemde gözümü kırpmadan izledim. Gayet sürükleyici bir film pişman olmazsiniz. Sonunda yorumu kendiniz getirmelisiniz gibi ben pek çok çıkarım yaptım. Hangisi doğru bilemem ama kesinlikle izlediğime deydi.
report_problem
2 yıl önce