Büyük Gözler (Big Eyes) (2014)

Büyük Gözler (2014)Big Eyes

Puan 7.9 (20 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
106 dakika
325
7
785
392
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Resim sanatını hem seven, hem de icra eden biri olarak en sevdiğim Tim Burton filmlerindem biri diyebilirim.
report_problem
7 saat önce
Sefa profil resmi
Sefa
Gerçek bir hikaye olan muhteşem bir yapım.
report_problem
9 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Bazen sıkar gibi olsa da özellikle kadın gücü adına kesinlikle izlenmesi gereken ilham veren bir yapım
report_problem
1 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Mary Shelley'den daha iyi şartlarda olmasına rağmen bu kadar pasif kalmasının canımızı sıktığı Margaret Keane’in sonunda kendine gelişini görmek için bile izlemeye değer. Ayrıca Amy Adams ne diyebilirim ki başkası oturmazdı dedirtti bize, çok güzeldi.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
tugced profil resmi
tugced
İzlenmesi gereken tatlı bi film
report_problem
2 yıldan fazla önce
aydangelenfil profil resmi
aydangelenfil
tek kelimeyle ; vauvvv . i think yani :)
report_problem
3 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
yer yer zorlama kısımlar olsa da naifliği hepsini unutturdu. Christoph Waltz dan çok amy adams ın performansını beğendim. ayrıca walter keane ler ölsün.
report_problem
3 yıldan fazla önce
tugberto profil resmi
tugberto
Çok güzel bir film ? ???
report_problem
3 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Gerçek hayattan alındığı için konuyla alakalı fazla yorum yapamıyoruz tabi ama ilginç bir film. İzlettiriyor kendisini..
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sapphira profil resmi
Sapphira
kadının yerinde olsam kesin katil olmuştum yani
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok tatlı bir filmdi özellikle de yönetmen Tim Burton'un tarzının biraz dışında olunca yadırgadım sanki izlerken ama film alıp götürüyor çok etkileyici o tablolara bakarken tuhaf hissettim o çocuklara bakınca ağlayasım geldi:( izleyin derim
report_problem
5 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Tatlı bir film. Tim Burton'un kendi tarzından neden uzaklaşmak istediğini sorgulatması bir yana film içinde de pek çok sorgulama mevcut. Sadece gerilim oranını az buldum. Çok tatmin edici olduğunu söyleyemem. Biyografi olmasının bunda payı büyük. Gerçeği olduğu gibi yansıtmışlar. Yaratıcılık göremedim. Margaret ile kızını yakmaya çalıştığı sahne ve eleştirmen Canaday'e saldırdığı iki gerilim verilebilecek sahne vardı fakat çok kısa sürdü. İnsanların gözlerini büyük görmeye başladığı sahneden sonra ki sahnede küçük gözlü bir Modigliani tarzında resim çizdiği sahnede; bundan sonra büyük gözler çizememesini ve özel olanını, kişiliğini kaybetmesini çok bekledim. Margeret'in büyük gözler çizmesinin en büyük sebebi kocası ile boşandıktan sonra ki kızında gördüğü değişikliklerdi ve küçükken geçirdiği sağır kalma dönemindeki insanları gözlerine bakarak algılayabilmeye alışmasıydı. Yalnız bu çok az kullanıldı. Bir çatışma vardı ama kuvvetli değildi. Margaret zaten güçsüzdü. Yaşıyordu, mutsuzdu; Kendinin de takdir edilmesini istiyordu. Ama bunun için fazla bir çaba göstermedi. Bu sebeple mücadelesi de çok sönük kaldı. Bütün bunlar düşünüldüğünde pek de etkileyici bir yanı olmadığını düşünüyorum. Mahkeme sahnesinde resim çizdirme bölümü ise tahmin edilmesi zor bir şey değildi ama Tim Burton filmlerinden çok içinde Robin Williams'ın oynadığı tatlı aile filmlerine daha çok benziyordu.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Tim Burton filmi ama Tim Burton filmi değil... Sönük kalmış.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
bir kadın ezilmesine dayanamıyorsanız sizi boğabilir bu film.henüz yarısında walter'ı kesme hayalleri kurdum :)sonunun gerektiği gibi bitmesine çok sevindim :) izlenmesi gereken bir film :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
tek kelimeyle muhteşem,tam bir tim burton klasiği.resimle uğaşan biri olarak filme ayrı bir ilgi duydum,hikayenin gerçek olması duygusal açıdan daha çok etkilenmeme neden oldu.margaret keane adlı sanatçıyıda bu film sayesinde tanıdım iyiki bu filmi izlemişim ve bu kadar yetenekli bir ressam hakettiği hayata kavuşmuş.filmde oyunculuklar muhteşem.müzikler çok iyi.izlemeyi düşünenler hemen izlemeli.
report_problem
5 yıldan fazla önce