Yapay zeka (Artificial Intelligence: AI) (2001)

Yapay zeka (2001)Artificial Intelligence: AI

Puan 9.3 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
146 dakika
542
20
1616
359
trevor profil resmi
trevor
her ne kadar kendisini izletse de çok uzun. ama konusu çok orijinal, yapım yılında göre de mükemmel. izlemeden ölünmemesi gerekenlerden.
report_problem
2 yıl önce
12th profil resmi
12th
Bu filmi izlediğimde oldukça küçüktüm ve öylesine çok etkilenmiştim ki. Uzun yıllar hatıralarımda kalmıştı. O zamanlar bu tür filmlere alışık olmadığımdan tekrar ve tekrar izlemiştim. Yapım senesi göz önüne alındığında ise oldukça güzel bir bilim kurgu filmi çıkıyor karşımıza, aslında ben günümüzün şartlarına görede beğeniyorum hala. Filmdeki duygu izleyiciye o kadar iyi aktarılmıştı ki David gibi gülüp David gibi üzülüyorduk, onun insan olma isteği bizim insan olma isteğimizle aynıymışcasına heyecan dolu bi o kadar da dramatikti. İzlemenizi tavsiye ederim.
report_problem
2 yıl önce
olcaywtsn profil resmi
olcaywtsn
Başlangıç mükemmel, bitişi bir o kadar beklenti karşılamayan türden.
report_problem
2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Film o kadar derinilik felsefik mesajlar içeriyor ki oturup araştırmanızı tavsiye ediyorum ki işin içinde Stanley Kubrick var boş olması düşünülemezdi.Yapay zeka üzerine izlediğim filmlerden en iyileri arasında..''Pinokyo gerçek bir çocuk oldu, ben de olursam eve gelebilir miyim ? ''repliği aklımdan çıkmıyor..
report_problem
3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Aslında beklediği sükseyi yapamamış bir bilim- kurgu. Çekileli bu kadar az zaman geçmesine rağmen pek adı anılmaması da bunun göstergesi. Fikir güzel ama ruh yok!
report_problem
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Daha önce nasıl izlemedim lan ben bunu diye kendimi defalarca sorgulamama neden olan güzellikte bir filmdi! Sonuna kadar mutlaka izlenmeli.
report_problem
3 yıldan fazla önce
breathtime profil resmi
breathtime
bilim kurgu ve masalsı anlatımın birleştiği çok güzel bir yapım..
report_problem
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Bilimkurgu türünde filmlerden hoşlanmıyorum. Başlarda etkileyiciydi.. ve başarılı bir flmdi.
report_problem
3 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
Kliselerden uzak surukleyici bir film. Bir cok derin mesaj iceriyor.
report_problem
3 yıldan fazla önce
FairyTalee profil resmi
FairyTalee
ayy valla içimi baydı bu film sonunu zor ettim :(((
report_problem
3 yıldan fazla önce
Selenora profil resmi
Selenora
Nasıl tarif edilir bilmem. Bambaşka bir dünyaya alıp götürüyor izlerken. Öyle bir etkisi var ki sanki film izlemiyor da olayları siz yaşıyor gibisiniz.. David'in peşinden koştuğu hayalin peşinden siz de koşuyorsunuz.. Ben mi farklı bir anlam yükledim bilmiyorum ama bende çok güzel bir etki bıraktın robot çocuk :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Spielberg'ün farkını bir kez daha ortaya koyduğu muhteşem bir bilimkurgu-dram filmi, bir çocuğun hayalleri çağlar değişse de aynı kalır..Bana göre en iyi distopik dünya filmlerinden biridir, insanın ruhuna dokunabilen hem gerçekçi hem sürrealist olmayı başarabilen, bir Spielberg sanat eseri diyebilirim. Filme sadece aksiyon veya bilimkurgu olarak bakanlar beğenmeyebilir veya filme hak ettiği puanı vermeyebilirler. Ancak film gerçekten çok derin mesajlar barındırıyor, her şeyin ötesinde çekim tarzı da çok başarılı.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
davisllewyn profil resmi
davisllewyn
bilim kurgu ve gerçekliği en iyi şekilde anlatan filmdi diyebilirim.
report_problem
4 yıl önce
Gokalpb profil resmi
Gokalpb
2001 gibi bir senede daha ortada yapay zekanın Z'si, Siriler, Cortanalar yokken nasıl böyle bir kurgu yapılmış aklım almıyor. İzlediğim bilim-kurguların arasında kesinlikle ilk 5'e girecek bir film.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Bir robot olsaydınız istediğiniz ne olurdu? Hızlı hareket etmek? Birçok bilgiyi depolamak? David bunların hiçbirini istemedi.İstediği tek şey gerçek olmaktı.Gerçek olmak .Şuan elimizde olan yaşamayı ve ölebilmeyi gerçekleştirebilmek.En çok da sevilmek.Art niyetsiz bir kalp tarafından sevilmek.Yani bizim çoğu zaman elimizin tersiyle ittiğimiz şeyler... David bana insan olduğum için binlerce şükrettirdi.Ve bir şeyleri,birilerini sevebildiğim için, sevilebildiğim için.
report_problem
5 yıl önce