Düzenbaz (American Hustle) (2013)

Düzenbaz (2013)American Hustle

Puan 6.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
138 dakika
390
71
1554
451
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Bir buçuk saate bitirilebilirmiş. Sahnelerin gereksiz uzun olduğunu düşünüyorum. Keyifliydi tabi yer yer. Özellikle sürpriz oyuncular görünce heyecanlandım. Kurguda eksik bırakılan yerler var. Kalp ilacı hiçbir yere bağlanmadı. Fevri davranışlar da cezasız kalmadı. Bunca etkileyici oyuncuyu izlemek bile mutlu olmaya yeter. Oyunculuk izlemek için izlenebilir.
error_outline
9 ay önce
Geotitan profil resmi
Geotitan
Kadro muhteşem ama o kadarda iyi bir iş çıkmış diyemiyorum malesef . 6/10 benden alabilir . Çok daha güzel bir film olabilirmiş .
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
VolkanS. profil resmi
VolkanS.
İyi mi kötü mü karar veremediğim inişli çıkışlı fakat sadece oyuncuların performansları için bile izlenilesi eser
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
İsimler her ne kadar büyük olsada filmin o denli büyük olmadığını söyleyebilirim. İzlerken bazı bölümlerde sıkıldım. Şans verip vermemek size kalmış.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Film, ''Some of this actually happened'' die başlayınca bi heyecanlandım dur bakalım hadi dedirtti bana 😃 De tempo pek umduğum gibi gitmedi . Jennifer Lawrence bu filmde en sendiğim oyuncu oldu ✌️ Sadece akıl kullanılıp mantık kurularak oluşturulan bir çetenin suç filmi ...Oyunun içinde oyun dönen bir dolandırıcılığı merak ediyorsanız buyurun ...
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Yavaş yavaş ilerleyecek bu diye izlerken sıkılmaya başladım. Sonra hareketlenmeye başlayınca tamam, güzel gidiyor derken yine sıkılmaya başladım. Biraz gereksiz uzun olmuş. Oyunculuklar iyidi ama kurtarmaya yetmemiş. Açıkçası pek doyum alamadım. Sadece oyunculuk ve müzikleri beğendim.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
diğer yorumların aksine ben sadece oyuncuların kotardığı bir film olarak görmüyorum. sağlam senaryosu ve olağanlaşan şok edici final yerine şaşırtan ama ayakları yere sağlam basan sonuyla 'kaliteli' bir film bence. ayrıca keşke amy adams ve jennifer lawrence birbirlerinin karakterlerini oynasaymış, öyle daha güzel olurmuş :)
spoiler en büyük hayalim olduğum kişiden bambaşka biri olabilmekti. spoiler
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Filmi oyuncular izlettiriyor. Filmin sonu güzel.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
10 dalda oscara aday olmuştu bu film; gereksiz yere abartılmıştır... david o. russell'in diğer abartılmış filmi ''SİLVER LİNİNGS PLAYBOOK'' gibi... abartılı oyunculuklarını, hızına yetişemediğiniz enrikasal kurgularını saymıyorum bile.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
FairyTalee profil resmi
FairyTalee
izlerken en sıkıldığım filmlerden bi tanesiydi. içimi baydı valla
error_outline
4 yıldan fazla önce
rustincohle1 profil resmi
rustincohle1
ciddi anlamda uyku problemi yaşayanlar açsın 30.dk deliksiz bir uyku sizi bekliyor...
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
starch profil resmi
starch
Sıradan, durağan, inanılmaz derecede sıkıcı bir film. Sadece müzikleri eski sevilen parçalardı. 10 üzerinden 2 bile vermem..
error_outline
5 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Kadro iyi de film inanılmaz sıkıcıydı. Zorlaya zorlaya sonunu getirdiğim filmlerden birisi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
İyi oyunculari toplayip hepsini boyle bir filmde harcamislar resmen. Gereksiz
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
colorful profil resmi
colorful
David O.Russell'in 10 dalda aday olup sıfır çeken çalışması "American Hustle" gerçek bir hikayeye dayanmakta. Senaryoyu besleyen hikaye içindeki hikayecikler zaman zaman alakasız ve gereksiz şekilde filmden uzaklaştırıyor bizleri.. Film bir şekilde içine almıyor izleyiciyi.. Son yıllarda piyasa Amerikan filmlerinde sıkça rastladığımız (buna son akademi ödüllerinin galibi Birdman'de dahil) iki kadının "yersiz, zamansız ve anlamsızca öpüşmesi" (öncüsü Mulholland Dr.) bu filmde de mevcut ama olmamış. Martin Scorsese metodları denenmiş hatta senaryonun aktarım tarzı neredeyse Scorsese amcanın kafasıyla aynı. Fakat kötü bir kopya. David O.Russell'ın parşömen kağıdından pek haberi yok herhalde, hehe..

Neyse devam edelim film tam durağanlaşmaya ya da sıkmaya başlıyor bi bakıyoruz Christian Bale sahnede veriyor coşkuyu, yok yine yok. Yine böyle zamanlarda bi bakıyoruz Amy Adams'ın kusursuz fiziği, şehveti, seksapeli ortada fakat bu bile (bile diyorum çünkü gerçekten de büyüleyici) yine kurtaramamış filmi. Düşünmüş düşünmüş başka napabilirim ? Biraz da Robert De Niro gösterelim izleyiciye, ı-ıh yok hacı dayı olmamış yani.

Neyse ki akademi de bu numaraların hiçbirini yemeyip 12 years a slave ve gravity'e dağıtmış zaten ödülleri geçen sene.

filmin notu: 5/10
error_outline
6 yıldan fazla önce