Hizmetçi (Ah-ga-ssi) (2016)

Hizmetçi (2016)Ah-ga-ssi

Puan 8.5 (29 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
145 dakika
110
1
202
65
Lioness profil resmi
Lioness
Olay örgüsü, bağlantılar, geçişler efsane. Ters köşe filmlerden :D
report_problem
6 ay önce
phoebe profil resmi
phoebe
Oyun içinde oyun. Tam bu kazık atmış derken öbürü kazık atıyor. Sürprizlerle dolu bir solukta izlenen güzel bir film.
report_problem
12 ay önce
zevdush profil resmi
zevdush
sinematografisine bayıldım, kurgusunu sevdim. izlenir.
report_problem
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
konu itibariyle Fingersmith ile benzerlik taşıyor gibi geldi bana. sıkmadan izletti gerçekten. sürprizli olması da ayrı bir güzel. hoştu hoş.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Entrikanın içinde entrika ,vayyyt beee ...Hangi kafayla yazılmış bu ,çok çok beğendim ;)Oyunculuk 10 numara ne denir ki başka
report_problem
2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Bazı şeyler yaşarız da acaba o sırada karşı taraf ne düşünüyordu diye merak ederiz ama hiçbir zaman öğrenemeyiz ya... Bu yüzden filmlerde olayların gelişiminin tüm karakterler açısından ele alınması bana ayrı mutluluk veriyor -Gerçek hayatta olmuyor bari filmlerde olsun:) - Bu film de 3 bölüme ayrılmış olayların her karakter gözünden gelişimini görebiliyoruz. Filmi beğenmekle birlikte, tekrar anladım ki Doğu Asyalıların(Japon, Koreli bilumum çekik...) fantezi dünyaları rengarenk :D
report_problem
2 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Kışın soğuğunda, deri çalıntı cüzdanları yamalayan hırsız kız
Gözyaşlarımla paramparça olmuş hayatımı dikmeye gelen tatlı dolandırıcı..
Benim Tamako’m
report_problem
2 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Böyle bir filmle karşılaşacağmı hiç düşünmüyordum şok üstüne şok yaşattı resmen sahnelerin renk uyumu müzikler oyunculuklar hepsi üst düzeydi bekledğimin fazlasını aldım Güney Kore sinemasına birkez daha ısınmamı sağladı böyle filmler hep çekilsin..
report_problem
2 yıldan fazla önce
BELIT profil resmi
BELIT
Sıradan bir hollywood senaryosu gibi , oyuncular ve goruntuler filmi kurtarmış.
report_problem
3 yıl önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
sinematografisi ve konusu güzeldi.Filmi yönetmene bakmadan izledim ama tahmin ettim izledikten sonra.Tam da park chan wook tarzındaydı çünkü.Güzel film ama stach'ın belirttiği gibi aileyle izlenmeyecek filmlerden
report_problem
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Konusu sıradışı, aileyle izlenemeyecek Kore filmlerinden. Çekimler güzeldi. Bu yönetmenin izlediğim ilk filmi. Başarılı.
report_problem
3 yıldan fazla önce
colorful profil resmi
colorful
Park Chan-wook nasıl biliniyorsa aynen devam :) Teknik anlamda öncekilerin üzerine koymaya niyetli ve biraz da arayışa girmiş göründü bana. Kurgu; filmin genelinde ön planda ve fena değildi ancak aynı şeyi filmin son 30-40 dakikalık bölümü için (son(3.) part) söylemek pek mümkün değil. Çünkü hem sonunu çok belli etti hem de geride bıraktığı hemen hemen 1:40, 1:45'lik sürenin biraz gerisinde kaldı. Son olarak; sanat yönetmenine de tebrikler. Sıkı çalışmış, beğendim :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
rabitt profil resmi
rabitt
park chan wook yine tarzını konuşturmuş , oyuncular , müzikler ,renkler hepsi uyum içindeydi ayrıca kim min hee'nin duru güzelliği beni kendine hayran bıraktı bu filmde :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok ilginç bir filmdi. Şu an ne izlediğimi idrak edebilmiş değilim. Film 3 parttan oluşuyor ve her partinda da insanı daha da şaşırtmayı başarıyor. Başka ne tuhaflıklar görebilirim diyorsun, o an yenileri ekleniyor. Farklı arayışları olanlar özellikle izlemeli. Sadece son part diğer iki partın gerisinde kalmış. İlk iki bölümde sizi doruklara çıkaran film, son bölümde aniden aşağı bırakıveriyor. Her anı sürprizli, merakta bırakan filmlerin en büyük problemi de bu zaten. Bu tarz filmlerin genelinde öyle bir tempo hakim ki sonuna doğru daha iyisini yapamayıp düşük bir tempoyla bitiyorlar. Etkileyici bir sonu olmayan filmi filmden saymayan izleyici de filmin tümünü acımadan çöpe atabiliyor. Şahsen finallere ne kadar önem versem de bu filmin geneli çok iyi, bu sebeple olumsuzlukları görmezden gelebilirim.
report_problem
3 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Her yönüyle muazzam bir filmdi. Sinematografisine bayıldım
report_problem
3 yıldan fazla önce