Yasak Aşk (Adoration) (2013)

Yasak Aşk (2013)Adoration

Puan 6.3 (9 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Romantik, Şaşırtan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Avustralya
Süre
112 dakika
30
6
146
46
Lioness profil resmi
Lioness
Akılınıza gelebilicek tüm etik sınırların geçersiz olduğu bir ilişki düşünün ya da düşünmeyin sizin için düşünülmüş. Filme dair tek pişmanlığım kitabını okumadan filmi izlemiş olmak onun dışında karakterler gayet başarılı. Bana Elizabeth Hoyt kitaplarını hatırlattı sınırları biraz geniş haliyle. Konun işlendiği mekana zaten aşık oldum.
report_problem
2 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Hay sen şu işe bak yaa ...Öncelikle mekan seçimi harika.Avustralya kıyı kesimi...Roller çok iyi özellikle ıan ı çok sevdim ...Zaten herşeyi başlatan karakterimiz de kendileri oluyor ...Açıkcası sıradışı bir senaryo ..Doris Lessing'in romanından uyarlamaymış...Kitabı okumadım ama filmi izlerken kitap okuyormuş seyrindeydi...Filmi böyle güzelse kim bilir kitabı nasıldır :) Final sahnesinde yine afiştede görüldüğü gibi karakterlerimizi masmavi denizin ortasındaki iskelede uzanırken görüyoruz ,aslında duruş şekilleri bi nevi rollerini de yansıtıyor ... Tek olumsuz eleştirim filmin adı !Allah aşkına tam anlamını koysaydın ya orjinalin .(Adoration:Tapma,aşk )YASAK AŞK NEDİR :D Neyse İzleyin hakikaten izleyin :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
Ahlaki değerlerin ve doğru yanlış çatışmasının yoğunluğu gerçekten çok sarsıcı şekilde işlenmiş.İzlerken sıkılmadım.Ön yargılarınızdan sıyrılın ve tarafsız şekilde izleyin.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Konusundan ve film hakkında yazılmış yorumlardan dolayı ön yargılı yaklaşabilirsiniz. Toplumumuzda yaşanan ama bildiğimiz hâlde bir şekilde halının altına süpürülen çöp misali herkesin bahsetmekten kaçındığı bir konu. Yine bizim toplumumuzda farklı tanımlansa da “Ahlak” bir toplumda kendisine uymaya zorlayan kurallar bütününü ifade ederken, “Etik” varolan bu kuralları sorgulama etkinliğini ifade eder. O yüzden bizim kültürümüz için karmaşık bir konu.
report_problem
3 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
bu filme direk kötü bir film diyip geçemezsniz duygu olarak çok yoğun bi film ve filmi kültürel özellıklerimize dayanarak yorumlayamayız
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
öncelikle herkesin hatta çoğu kişinin beğenmeyeceği bırakın beğenmeyi izlemeyeceği bir yapımdı , etik olmayan çoğu kesime göre ahlaksızlık sayılabilecek davranışları anlatan bir yapımdı , aşağıda bir arkadaşın bıraktığı yorumda dediği gibi bana sorarsanız bir kan bağı olmadığı sürece yaşanılan aşkın hiç bir yasak kötü durumu yoktur .. filme gelirsek genel olarak gerçekten sürükleyici kendini izlettiren bir filmdi , bir kaç sahnede sıkılsanızda filmin geneli iyiydi , oyunculuklar bazı sahnelerde yükseliş gösterirken bazı sahnelerde düşüşe geçti , sonuç olarak orta halli bir yapımdı ama gerçekten değişik bir konusu wardı
report_problem
5 yıl önce
KemalMelik profil resmi
KemalMelik
Güzel mi kötü mü diye karar veremediğim nadir filmlerden.Kültürel, etik açıdan fazla fazla yoruma açık. Risk almak isterseniz....
report_problem
5 yıldan fazla önce
Boddah profil resmi
Boddah
Filmin amacının tabuları yıkmak olduğu ortada.Birçok kişinin görüşüne ters düşecek "arkadaşın oğluna aşık olunur mu lan tüüüüüüüü" nidalarına kurban gidebilecek bir film.Bana sorarsanız arada "kan bağı" olmadığı müddetçe yaşanılan aşkta herhangi bir terslik olduğunu düşünmüyorum.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Oedipus kompleksinin ne olduğunu öğrenmek isterseniz bu filmi izleyin. Sacmaligin daniskasi iste bu film!
report_problem
6 yıl önce