Serseri asiklar (À bout de souffle) (1960)

Serseri asiklar (1960)À bout de souffle

Puan 8.4 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Dram, Suç
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
90 dakika
123
1
246
103
Rainbow profil resmi
Rainbow
''Fransız Yeni Dalga Akımı '' başlatan film olarak çıkmıştı karşıma daha yeni izleyen biri olarak 60 lar Paris' ini siyah-beyaz izlemek hoştu. ( O yıllarda bile ne kadar gelişmiş olduğu aşikar ) Yine ' bir insan nasıl bu kadar çok sigara içebilir yaa ' die şaşırdığım bir film oldu :) Senaryo belki inanılmaz değil ama diyalogları dinlemek hoşuma gitti.
report_problem
1 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Epey ‘yanlış’ ya da gereksiz bir çeviriyle ülkemize giriş yapmış Serseri Âşıklar… İyi mi etmişler kötü mü etmişler bilemedim. Çünkü ismine bakarak zannettim ki iki iflah olmaz aşığın hikâyesi var filmde ancak sonunda kadının erkeğe attığı madik bırakın iki âşık iki uzak arkadaş arasında bile pek gerçekleşmez. Demek ki, hele de yabancı filmlerin Türkçe çeviri isimlerine bakarak çıkarımda bulunmamak lazım.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Film tarihine yeni bir boyut kazandiran onemli yapitlardan. İzlemeyen var mi bilmiyorum ama biran önce izlemelisiniz :))
report_problem
3 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
Patricia'nın güzelliği ve Michelle'in filmin sonuna kadar sönmeyen sinir bozucu sigarası.. "bunu biliyordum. konuştuğumuz zaman ben kendimden söz ediyordum sen de kendinden. halbuki sen benden ben de senden söz etmeliydik."
report_problem
5 yıldan fazla önce